Lichocka otrzyma karę finansową? Wicemarszałek Sejmu zapowiedział złożenie wniosku

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski zapowiedział, że do Prezydium Sejmu już wkrótce może wpłynąć wniosek o ukaranie posłanki PiS Joanny Lichockiej za jej gest "środkowego palca". - Chodzi o taką karę, aby pani Lichocka wiedziała, że pewnych rzeczy po prostu w Sejmie nie wypada robić. To będzie kolejny wniosek, jaki zamierzamy złożyć jako opozycja - powiedział w rozmowie z TVN24 poseł PSL.

Podczas czwartkowego wieczornego bloku głosowań posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka pokazała środkowy palec w kierunku sali, a jej gest uchwyciły kamery i fotoreporterzy. Wszystko odbyło się podczas debaty w sprawie przekazania dwóch miliardów złotych dla TVP i Polskiego Radia. Sejmowa większość poparła rekompensatę dla mediów publicznych.

>>> Gest Lichockiej przykrył konwencję Andrzeja Dudy? Krzysztof Łapiński komentuje

Zobacz wideo

Lichocka twierdziła później, że nie pokazała środkowego palca, a "przesuwała dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie, bo była zdenerwowana". Później zmieniła wersję i twierdziła, że odgarniała z twarzy włosy. - Powtórzę jeszcze raz, ja wczoraj nie wykonałam żadnego wulgarnego gestu, nie było takich intencji. To zostało zmanipulowane przez Platformę Obywatelską - powiedziała posłanka. Później - na wzór techniki znanej jako non-apology apology - wskazała, że choć nie wykonała gestu celowo, to "przeprasza wszystkich urażonych".

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski o geście Lichockiej. "Pewnych rzeczy w Sejmie nie wypada robić"

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL) zapowiedział na antenie TVN24 złożenie wniosku do Prezydium Sejmu o karę dla posłanki Prawa i Sprawiedliwości. 

Rozmawialiśmy już o tym z wicemarszałkami opozycyjnymi. Być może będzie to nasz wspólny wniosek, być może będzie to wniosek jednego z wicemarszałków. Bardzo poważnie to rozważamy

Dopytywany o to, czy wnioskowana kara mieć charakter finansowy, Zgorzelski odpowiedział, że "chodzi o taką karę, aby pani Lichocka wiedziała, że pewnych rzeczy po prostu w Sejmie nie wypada robić".  - To będzie kolejny wniosek, jaki zamierzamy złożyć jako opozycja. Pierwszy to był nasz wniosek o to, by pani Joanna Lichocka natychmiast odeszła z Rady Mediów Narodowych, bo w istocie tak mocno zabiegając o tę ustawę, zabiegała także o pieniądze dla siebie. Kolejna fucha w ramach programu sami swoi - dodał Zgorzelski. Przypomnijmy, że w sprawie Lichockiej posłowie KO i Lewicy złożyli już skargi do sejmowej komisji etyki.

Z kolei rzecznik dyscyplinarny PiS Karol Karski stwierdził w rozmowie z TVN24, że "że nic mu nie wiadomo o tym, by został złożony jakikolwiek wniosek o ukaranie Joanny Lichockiej w ramach dyscypliny partyjnej". Inny parlamentarzysta z ramienia partii rządzącej - poseł Waldemar Andzel, odpowiedzialny za dyscyplinę w klubie PiS - zapewnił, że Lichocka jest "bardzo miłą osobą", która za swój gest już przeprosiła. Andzel przekazał też, że kwestia zachowania posłanki obecnie nie jest rozpatrywana w klubie i już "raczej nie będzie". 

Więcej o:
Komentarze (201)
Lichocka otrzyma karę finansową? Wicemarszałek Sejmu zapowiedział złożenie wniosku
Zaloguj się
 • C ZA

  Oceniono 40 razy 38

  Sorry ale od uczenia tego, że takich gestów nie należy wykonywać jest dom rodzinny względnie przedszkole a nie Sejm. Trochę za późno na taką edukację, zwłaszcza za pieniądze podatników.
  Lichocka powinna oddać swój mandat poselski.

 • wernyh

  Oceniono 34 razy 28

  Pamiętajmy, że to nie jest kwestia jednej Lichockiej. To CAŁY PiS - ręką tej pani pokazał palucha - WSZYSTKIM Polakom. Jeśli zatem ktoś jeszcze tę partię popiera, to znaczy, że jest z tych, którym jak napluć w twarz, to mówią, że deszcz pada.

 • obeznany

  Oceniono 27 razy 23

  Karę powinna też ponieść za urągające inteligencji wykręty i kłamstwa w żywe oczy na tak dennym poziomie jak Rosjanie po zajęciu Krymu, zestrzeleniu samolotu malezyjskiego albo po zamachu na Skripalów. To prawdziwi pobrytymcy posłanki Lichockiej.

 • antropoid

  Oceniono 28 razy 22

  ZNAJĄC PiSSiorów dostanie śmieszną "karę" przed kamerami, a po cichu wielokrotnie wyższą nagrodę, za promocję tradycyjnego w pis chamstwa i buractwa.

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 23 razy 17

  Lichocką nagrodzic
  i wyslac kosz kwiatow.
  Nikt jeszcze tak nie dowali pisiarni...
  flickr.com/photos/187000266@N04/49539332366/in/datetaken/

 • tcas

  Oceniono 14 razy 12

  PiS jak magnes przyciąga głównie dwie grupy kobiet mafii. Chamki i prostaczki jak Pawłowicz i Lichocka oraz pospolite złodziejki jak Kempa, Zalewska czy R. Stachowik

 • jurek4491

  Oceniono 17 razy 11

  Gdyby coś takiego przytrafiło się opozycji to PiS żądał by kary śmierci .
  SUPER że pokazała prawdziwe oblicze PiS-u .
  Niech berety patrzą i podziwiają co to znaczy rzędy PiSu - to jest :
  - buta
  - arogancja
  - podłość
  - i chamstwo do sześcianu
  Wielkie brawa dla panienki Lichockiej - opozycja powinna tym jechać do ostatniego dnia wyborów , do ciszy wyborczej - to jest prezent CYMES .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX