Była dziennikarka chora na raka nawiązała do gestu Joanny Lichockiej. Naskoczył na nią Samuel Pereira

Była dziennikarka Karolina Hytrek-Prosiecka, która zmaga się z chorobą nowotworową, nawiązała na Twitterze do zachowania Joanny Lichockiej w Sejmie. Na jej wpisy w napastliwy sposób zareagował Samuel Pereira. Szef portalu TVP Info zarzucił jej kłamstwo. "Pracujesz w TVP, więc rozumiem Twoją reakcję. O przyzwoitość nawet nie pytam" - przeczytał w odpowiedzi.

Była dziennikarka Karolina Hytrek-Prosiecka od lat zmaga się z chorobą nowotworową. W poniedziałek opublikowała na Twitterze zdjęcie ze szpitala. Pozuje na nim z wyprostowanym środkowym palcem. "Miłego tygodnia, Pani Poseł Joanna Lichocka! Popularny na Instagramie hashtag #FuckCancer nabrał nowego znaczenia" - napisała na Twitterze. To oczywiście nawiązanie do wulgarnego gestu, który w czwartek Joanna Lichocka pokazała w Sejmie

Pereira naskoczył na dziennikarkę chorą na raka

Wpis Hytrek-Prosieckiej zyskał bardzo dużą popularność. Niedługo po jego opublikowaniu w temacie Lichockiej uaktywnił się Samuel Pereira, szef portalu TVP Info. "Znalazłem coś takiego na Twoim profilu. Tuż pod fejkowym zdjęciem jednego z Twoich polityków PO. Powiedz mi Karolina, chcesz nam wszystkim wmówić, że w Sejmie w ławach Platformy Obywatelskiej siedzą chorzy na raka? Gdzie się podziała Twoja przyzwoitość?" - napisał do dziennikarki. Pereira do wpisu dołączył zdjęcie telebimu przy rondzie Dmowskiego, na którym wyświetlane jest zdjęcie Lichockiej. "Nic nie rozumiem z tego, co napisałeś" - odpowiedziała mu Hytrek-Prosiecka. 

>>> Gest Lichockiej przykrył konwencję Andrzeja Dudy? Krzysztof Łapiński komentuje

Zobacz wideo

W kolejnym wpisie Pereira zarzucił byłej dziennikarce kłamstwo. "Oszukujesz, wprowadzasz ludzi w błąd. Jesteś inteligentna, więc nie wmówisz mi, że nieświadomie. Okłamujesz ludzi, że Lichocka pokazała środkowy palec chorym. To kłamstwo i wiesz o tym. Dlaczego to robisz? Uważasz że dla Twoich kolegów z partii warto zawiesić przyzwoitość?" - napisał. 

"Pracujesz w TVP, więc rozumiem Twoją reakcję. O przyzwoitość nawet nie pytam. Zapraszam na onkologię, posiedzimy, pogadamy" - skomentowała jego wpis Hytrek-Prosiecka. Zarzut kłamstwa Pereira powtórzył w kilku kolejnych wpisach. 

Więcej o: