Rzecznik Dudy o postawie opozycji w sprawie dwóch miliardów dla TVP: Paskudna i cyniczna hipokryzja

- Politycy opozycji w sposób cyniczny używają tego rodzaju argumentów i sformułowań tylko i wyłącznie dlatego, że mamy okres kampanii wyborczej - powiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Odnosi się do zarzutów polityków PO, którzy przekonują, że PiS zamiast na wsparcie mediów publicznych mógł przeznaczyć dodatkowe dwa miliardy złotych na onkologię.

Rzecznik prezydenta we wtorek w TVP Info komentował propozycję PO by przeznaczyć dwa miliardy złotych nie na TVP i Polskie Radio, ale na onkologie. Spychalski odniósł się do słów Andrzeja Halickiego, który stwierdził, że decyzja PiS o odrzuceniu poprawki PO "to wyrok śmierci dla wielu tysięcy osób". - Słowa, które padają w ostatnim czasie, są - chcę użyć rzeczywiście mocnego słowa - po prostu haniebne. One nigdy nie powinny padać - stwierdził rzecznik Dudy.

Jak przekonywał przeciwstawianie "z jednej strony rekompensaty (dla TVP i PR), która jest efektem decyzji podjętych przez PO i PSL, z kwestiami związanymi z chorymi na raka, z leczeniem onkologicznym, nie powinno mieć miejsca". - To jest zwykłe chamstwo - skwitował.

Zobacz wideo

Spychalski: To paskudna i cyniczna hipokryzja

Spychalski przekonywał, że "politycy opozycji w sposób cyniczny używają tego rodzaju argumentów i sformułowań tylko i wyłącznie dlatego, że mamy okres kampanii wyborczej". - Wiem, że potrzeby są wielkie. Ale jeżeli na początku 2015 r. przeznaczono 71 mld zł na służbę zdrowia, a dzisiaj przeznaczamy na służbę zdrowia ponad 104 mld zł; jeżeli z inicjatywy prezydenta udało się w końca uchwalić Narodową Strategię Onkologiczna, dokument, który mówi o tym, jak będziemy walczyli z rakiem przez następne 10 lat, to widać, że jest czynione bardzo dużo - mówił rzecznik prezydenta.

Spychalski przekonywał również, że politycy PO "mieli cztery lata na to, by przedstawiać swoje rozwiązania, pomysły, projekty ustaw". - Dzisiaj mamy okres prezydenckiej kampanii wyborczej i nagle ci politycy się uaktywniają, krytykują i jeszcze czynią to w sposób tak paskudny i cyniczny - mówił.

Rzecznik prezydenta odpowiedział również na pytanie o to, czy Andrzej Duda podpisze nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. - Ta ustawa jest dziś na biurku pana prezydenta, jest przez prezydenta i jego ekspertów analizowana i prezydent w konstytucyjnym terminie 21 dni podejmie po prostu odpowiednią decyzję - odpowiedział Spychalski.

Więcej o:
Komentarze (372)
Rzecznik Dudy o postawie opozycji ws. ustawy o TVP: paskudna i cyniczna hipokryzja
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 102 razy 96

  Nie, szanowny panie; to jest test na samodzielność PAD-a. Bo ma on teraz do wyboru: albo tę ustawę podpisać, dając TVP następne 2 mld; albo nie podpisać. Ma wybór, między dofinansowaniem onkologii lub propagandy.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 79 razy 75

  Przecież i tak wszyscy wiedzą, że te 2 mld to pieniądze na kampanię Dudy.

 • m.c.hrabia

  Oceniono 65 razy 61

  Jakim chamstwem jest dawanie na gebelsowską propagandę, i przyglądanie się uśmiechem rzecznika, jak zdychają chorzy na raka bo qrwizja ma pierwszeństwo w lizaniu rowa prezesa.

 • 2majtek1

  Oceniono 51 razy 47

  Lepiej synku żebyś siedział cicho i nie otwierał swej jadaczki.

 • konigin

  Oceniono 45 razy 45

  Narodowa S(t)rategia Onkologiczna, pajacu to kpina. Podniecacie sie 5 mld, ktore to tak wspanialomyslnie na nia przeznaczacie, ale jakos skromnie przemilczacie, ze to pieniadze rozlozone az na 10 lat. Reszta tego dokumentu to tak jak wczoraj stwierdzili prof.prof. Szczylik i Jassem ksiega poboznych zyczen.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 47 razy 43

  Co ty koleś pie...sz, dwa miliardy złotych na pisią propagandę to więcej niż zebrała WOŚP od początku swojego istnienia! Teraz pisie syny będą udawać że dwa miliardy to można kupić w każdym sklepie z miliardami...
  Sama skala tego jumania jest przerażająca... A biorąc pod uwagę jaki "produkt" ta gigantyczna kasa ma finansować to są pieniądze wyrzucone w błoto

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 43 razy 37

  Duda i tak podpisze bo jest pachołkiem bolszewii PiS-owskiej #WyPAD2020

 • fakiba

  Oceniono 41 razy 37

  Paskudny i żałosny to jesteś ty synku .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX