Juszczyszyn skazał na grzywnę szefową Kancelarii Sejmu. Sprawa została przydzielona innej sędzi

Sąd Okręgowy w Olsztynie poinformował, że sprawę grzywny dla szefowej Kancelarii Sejmu Agnieszki Kaczmarskiej przydzielono nowej sędzi. Kaczmarska na polecenie Pawła Juszczyszyna miała okazać listy poparcia do KRS, ale nie zastosowała się do tego polecenia.

Jak poinformował w komunikacie rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, sprawę Agnieszki Kaczmarskiej przydzielono sędzi Agnieszce Żegarskiej. Sędzia wydała zarządzenie, zgodnie z którym rozprawa apelacyjna odbędzie się 22 maja 2020 roku o godz. 12. "Nadmienię, że to najbliższy możliwy do wyznaczenia termin rozprawy, który wynika ze znacznego obciążenia sędzi Agnieszki Żegarskiej innymi sprawami do rozpoznania" - pisze Dąbrowski-Żegalski w komunikacie. "Jednocześnie informuję, że wszelkie dalsze decyzje procesowe w tej sprawie będą podejmowane przez nowego sędziego referenta na bieżąco na posiedzeniu lub rozprawie" - czytamy dalej.

>>> Pełnomocnik sędziego Juszczyszyna o odsunięciu go od orzekania

Zobacz wideo

Sprawa grzywny Agnieszki Kaczmarskiej

Agnieszka Kaczmarska w styczniu została skazana przez Pawła Juszczyszyna na dwie grzywny po trzy tysiące złotych. To kara za nieokazanie na sądowe polecenie dokumentów dotyczących list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa. Szefowa Kancelarii Sejmu odwołała się od tej decyzji. W między czasie jednak doszło do ujawnienia list na portalu wpolityce.pl. 

Tydzień temu kolegium Sądu Okręgowego po uchwale Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego zawieszającej Pawła Juszczyszyna zwolniło z orzekania sędziego. Jego sprawy musiały zostać rozlosowane pomiędzy pozostałych sędziów.

Więcej o: