Juszczyszyn skazał na grzywnę szefową Kancelarii Sejmu. Sprawa została przydzielona innej sędzi

Sąd Okręgowy w Olsztynie poinformował, że sprawę grzywny dla szefowej Kancelarii Sejmu Agnieszki Kaczmarskiej przydzielono nowej sędzi. Kaczmarska na polecenie Pawła Juszczyszyna miała okazać listy poparcia do KRS, ale nie zastosowała się do tego polecenia.

Jak poinformował w komunikacie rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, sprawę Agnieszki Kaczmarskiej przydzielono sędzi Agnieszce Żegarskiej. Sędzia wydała zarządzenie, zgodnie z którym rozprawa apelacyjna odbędzie się 22 maja 2020 roku o godz. 12. "Nadmienię, że to najbliższy możliwy do wyznaczenia termin rozprawy, który wynika ze znacznego obciążenia sędzi Agnieszki Żegarskiej innymi sprawami do rozpoznania" - pisze Dąbrowski-Żegalski w komunikacie. "Jednocześnie informuję, że wszelkie dalsze decyzje procesowe w tej sprawie będą podejmowane przez nowego sędziego referenta na bieżąco na posiedzeniu lub rozprawie" - czytamy dalej.

>>> Pełnomocnik sędziego Juszczyszyna o odsunięciu go od orzekania

Zobacz wideo

Sprawa grzywny Agnieszki Kaczmarskiej

Agnieszka Kaczmarska w styczniu została skazana przez Pawła Juszczyszyna na dwie grzywny po trzy tysiące złotych. To kara za nieokazanie na sądowe polecenie dokumentów dotyczących list poparcia do Krajowej Rady Sądownictwa. Szefowa Kancelarii Sejmu odwołała się od tej decyzji. W między czasie jednak doszło do ujawnienia list na portalu wpolityce.pl. 

Tydzień temu kolegium Sądu Okręgowego po uchwale Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego zawieszającej Pawła Juszczyszyna zwolniło z orzekania sędziego. Jego sprawy musiały zostać rozlosowane pomiędzy pozostałych sędziów.

Więcej o:
Komentarze (218)
Juszczyszyn skazał na grzywnę szefową Kancelarii Sejmu. Sprawa została przydzielona innej sędzi
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 81 razy 81

  Ta inna, "wylosowana" zapewne sędzia wie, że wyroki Juszczyszyna należy "anulować"? Czyż nie tak? Nawacki się wypowiedział w temacie?

 • strach_sie_bac

  Oceniono 76 razy 74

  I tak właśnie wygląda prawo i sprawiedliwość w Wolsce, jak wyro nie pasi to zmieni się sędziego i "wylosuje" swojego. Sówerenie jesteś tępy jak dzida jaskiniowca !!! 😫 😫 😫

 • kuba161048

  Oceniono 51 razy 49

  Prawo bezprawia decyduje jak stosować prawo .

 • steve37

  Oceniono 47 razy 45

  Kukiz za którym nie przepadam miał wczoraj naprawdę doby wywiad w TVN24 i konkluzje takie ze Mamy już państwo autorytarne -czyli my czyli władza robimy co chcemy i GUFNO nam zrobicie !!! Możecie najwyżej podyskutować w studio i pójść do domu ! To nie czasy Tuska gdzie Nowak ze zegarek został wydalony z rzadu .

 • maks1956

  Oceniono 42 razy 42

  widac ze pisiory są ponad prawem

 • zwierzoczlekoupior

  Oceniono 37 razy 37

  sedzi dyspozycyjnej, jak sie okaze.

 • Mr. X

  Oceniono 33 razy 31

  Tak to jest jak wybudzone zostały demony przeszłości.
  Czy tego chciał PiSowski elektorat?
  Raczej nie ale jeszcze o tym nie wiedzą.
  Dopiero jak ta pseudoreform kopnie ich w tylek i zobaczą środkowy palec, to może wtedy oprzytomnieją.
  Może.
  Część z nich i tak powie, że to dla dobra partii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX