Joanna Lichocka bohaterką nowego spotu PO. "Przetrzyj oczy i zobacz, kto dziś rządzi Polską!"

Gest posłanki PiS Joanny Lichockiej, która skierowała w stronę opozycji w Sejmie środkowy palec, to wyjątkowy prezent dla polityków Platofrmy Obywatelskiej i wspierających ją specjalistów od politycznego marketingu. W poniedziałek w nocy PO opublikowała nowy spot wyborczy z Lichocką w roli głównej i hasłem "Przetrzyj oczy i zobacz, kto dziś rządzi Polską!".

Oprócz Joanny Lichockiej w spocie występuje m.in. Bernadetta Krynicka, posłanka PiS ubiegłej kadencji, która zasłynęła arogancką postawą podczas protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie. W spocie widzimy też mówiącą o "pseudodziennikarzach popierających to bydło" Małgorzatę Gosiewską oraz Jarosława Kaczyńskiego krzyczącego z mównicy "Jesteście kanaliami".

"Polaku, przetrzyj oczy!" - apeluje na koniec Platforma Obywatelska. Spot kończy się hasłem: "To Ty decydujesz, kto Cię reprezentuje". Całość utrzymana jest w czarno-białych barwach i charakterystycznej dla spotów PO nerwowej atmosferze strachu, zagrożenia i pogardy. Spot po czternastu godzinach został na samym Twitterze wyświetlony niemal 70 tys. razy i retweettowany przez ponad 800 użytkowników. Na Facebooku to kolejne 320 tysięcy wyświetleń. 

Lichocka pokazuje posłom środkowy palec

Podczas czwartkowego wieczornego bloku głosowań posłanka Prawa i Sprawiedliwości pokazała środkowy palec w kierunku sali, a jej gest uchwyciły kamery i fotoreporterzy. Wszystko odbyło się podczas debaty w sprawie przekazania dwóch miliardów złotych dla TVP i Polskiego Radia. Sejmowa większość poparła rekompensatę dla mediów publicznych.

Zobacz wideo

Mimo że gest Lichockiej zarejestrowało wiele kamer, a na ujęciach widać reakcję siedzącego obok Lichockiej posła, który zdaje się rozbawiony gestem koleżanki, posłanka postanowiła wszystkiemu zaprzeczyć. Na Twitterze zamieściła wpis, w którym tłumaczyła, że wcale nie pokazała obraźliwego gestu. "Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie, bo byłam zdenerwowana. Nic więcej, a politycy PO sądzą po sobie" - napisała.

Więcej o: