Joanna Lichocka bohaterką nowego spotu PO. "Przetrzyj oczy i zobacz, kto dziś rządzi Polską!"

Gest posłanki PiS Joanny Lichockiej, która skierowała w stronę opozycji w Sejmie środkowy palec, to wyjątkowy prezent dla polityków Platofrmy Obywatelskiej i wspierających ją specjalistów od politycznego marketingu. W poniedziałek w nocy PO opublikowała nowy spot wyborczy z Lichocką w roli głównej i hasłem "Przetrzyj oczy i zobacz, kto dziś rządzi Polską!".

Oprócz Joanny Lichockiej w spocie występuje m.in. Bernadetta Krynicka, posłanka PiS ubiegłej kadencji, która zasłynęła arogancką postawą podczas protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów w Sejmie. W spocie widzimy też mówiącą o "pseudodziennikarzach popierających to bydło" Małgorzatę Gosiewską oraz Jarosława Kaczyńskiego krzyczącego z mównicy "Jesteście kanaliami".

"Polaku, przetrzyj oczy!" - apeluje na koniec Platforma Obywatelska. Spot kończy się hasłem: "To Ty decydujesz, kto Cię reprezentuje". Całość utrzymana jest w czarno-białych barwach i charakterystycznej dla spotów PO nerwowej atmosferze strachu, zagrożenia i pogardy. Spot po czternastu godzinach został na samym Twitterze wyświetlony niemal 70 tys. razy i retweettowany przez ponad 800 użytkowników. Na Facebooku to kolejne 320 tysięcy wyświetleń. 

Lichocka pokazuje posłom środkowy palec

Podczas czwartkowego wieczornego bloku głosowań posłanka Prawa i Sprawiedliwości pokazała środkowy palec w kierunku sali, a jej gest uchwyciły kamery i fotoreporterzy. Wszystko odbyło się podczas debaty w sprawie przekazania dwóch miliardów złotych dla TVP i Polskiego Radia. Sejmowa większość poparła rekompensatę dla mediów publicznych.

Zobacz wideo

Mimo że gest Lichockiej zarejestrowało wiele kamer, a na ujęciach widać reakcję siedzącego obok Lichockiej posła, który zdaje się rozbawiony gestem koleżanki, posłanka postanowiła wszystkiemu zaprzeczyć. Na Twitterze zamieściła wpis, w którym tłumaczyła, że wcale nie pokazała obraźliwego gestu. "Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie, bo byłam zdenerwowana. Nic więcej, a politycy PO sądzą po sobie" - napisała.

Więcej o:
Komentarze (325)
Joanna Lichocka bohaterką nowego spotu PO. Przetrzyj oczy i zobacz, kto dziś rządzi Polską!"
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 106 razy 92

  "Palec Miłości". Wiesz co robi ten paluszek? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest palec na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym palcem? My przecieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas pokazane i to nie jest nasze ostatnie słowo”

 • arreis65

  Oceniono 85 razy 77

  jarosław kaczyński - "pan", który wychowywał się w miejscach lepszych niż podwórka bo tatuś dostał willę od komunistów, któremu komunistyczny kurator załatwił maturę, któremu mamusia na urodziny podarowała dzieła wszystkie Lenina, , który zrobił doktorat z komunistycznego prawa u komunisty promotora, który przez większość swojego życia uczciwie nie pracował, który za pomocą 96 trupów, oszczerstw i kłamstw doszedł do władzy by przywrócić komunę !!!!

 • niktwazny126

  Oceniono 65 razy 55

  Wielu Polaków oczy ma przetarte od dawna. Czy jest nadzieja, że ci z bielmem na oczach, oczadzeni rozdawnictwem zechcą swoje oczy przetrzeć? Takiej arogancji i buty, takich prymitywnych zachowań nigdy żadna władza w Polsce nie prezentowała. Wyciągać im codziennie zachowania nie licujące z powagą urzędów, nie pasujące do polityki, którą powinni się zajmować ludzie na poziomie. A kultura bycia i wypowiedzi jest jednym z wyznaczników, wszak wypowiedzi, gesty tych ludzi nie zatrzymują się w granicach naszego grajdoła, one idą w świat i ten świat również nas ocenia.

 • kataryniarski

  Oceniono 58 razy 52

  Suweren 500+ i tak jest odporny na takie gesty. O ile płaca im pisuary jałmużnę, mogą im nawet w gębę pluć, co zresztą od czterech lat i tak robią :)

 • c.t.k

  Oceniono 52 razy 48

  Zachowanie: Lichockiej, Pawłowicz, Piotrowicza, Terleckiego powinno cały czas być na topie, cały czas przypominane.

 • antropoid

  Oceniono 48 razy 46

  TO BABSKO było głupie i prymitywne odkąd pamiętam. Jeszcze kiedy prowadziła debatę przedwyborczą w TVP, skakała do oczu wszystkim kontrkandydatom pis, a swojemu bóstwu niemal zlizywała śmietanke z kolan :)

  W tej partii nie ma jednego normalnego. Same mentalne waciaki i walonki siłą przebrane w garnitury i garsonki.

 • habib78

  Oceniono 33 razy 33

  PiSie trolle z Ministerstwa i prywatnie, gdzie jesteście?
  Gdzie przekaz dnia?

 • biesczad1

  Oceniono 37 razy 33

  Aśka miała być rzecznikiem kampanii PADa, a została mimowolną bohaterką kampanii MKB - szalej, szalej!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX