Lekarz o Lichockiej i sprawie dwóch miliardów: Oniemiałem. Ohydny gest lekceważący nas wszystkich

Prof. Cezary Szczylik na antenie TVN24 skomentował gest posłanki Lichockiej w kontekście wspierania onkologii. - Ja oniemiałem. Ohydny gest lekceważący nie tylko propozycję marszałka Senatu, ale lekceważący nas wszystkich - mówił.

Nie milkną echa przyjęcia przez Sejm nowelizacji gwarantującej 1,95 mld zł mediom publicznym. Opozycja jeszcze przed przyjęciem ustawy apelowała do Prawa i Sprawiedliwości, by pieniądze nie trafiły do TVP czy Polskiego Radia, a przeznaczyć je na onkologię.

Co ważne dla narracji opozycji, w trakcie głosowania posłanka PiS Joanna Lichocka pokazywała środkowy palec w kierunku politycznych oponentów. Przekuto to więc w opowieść, że ten gest skierowano w rzeczywistości nie w stronę opozycji, a chorych na raka w Polsce.

>>> "Środkowy palec dla opozycji?" Kontrowersje wokół gestu posłanki Lichockiej:

Zobacz wideo

Lekarze o 2 mld zł na onkologię. "Gest lekceważący nas wszystkich"

Do tej sytuacji odnosili się w "Faktach po Faktach" TVN24 lekarze: prof. Cezary Szczylik z Europejskiego Centrum Zdrowia w Otwocku i prof. Jacek Jassem z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Prof. Szczylik wspomniał, że o walkę z nowotworami apelował lekarz, obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Nawiązał też to gestu Lichockiej, mówiąc:

Ja oniemiałem. Na propozycję wyciągniętej ręki, pochylenia się nad wspólnym dobrem, nad pacjentem onkologicznym, widzimy ten ohydny gest lekceważący nie tylko propozycję marszałka Senatu, ale lekceważący nas wszystkich.

Z kolei prof. Jassem podnosił, że dwa miliardy, które mogły być wydane na onkologię, są potrzebne, nie tylko w 2020 roku - a w każdym kolejnym. - Nasze rezerwy, nas lekarzy, systemu ochrony zdrowia są już właściwie wyczerpane. Trzeba podjąć skokowe decyzje, jakościowe zmiany. Tutaj była taka szansa - dowodził.

Więcej o:
Komentarze (197)
Sprawa dwóch miliardów złotych na onkologię. Lekarz o geście Lichockiej: Oniemiałem
Zaloguj się
 • logik1968

  Oceniono 70 razy 70

  Polityka PiS: 2015 – wystarczy nie kraść, 2016 – my nie kradniemy, nam się to po prostu należy, 2017 – inni też kradli, 2018 – inni kradli więcej, 2019 – kradniemy ale zgodnie z prawem, 2020 – kradniemy i co nam zrobicie?

 • carlitos35

  Oceniono 58 razy 48

  macie wybór, obywatele, wkrótce.
  Albo przyzwoite życie albo ten paluch - paluch aktualnej władzy !

 • urian

  Oceniono 50 razy 46

  Po co te wszystkie dyskusje skoro można to ująć jednym słowem : CHAMKA !!!! genów widelcem nie wydłubiesz !!!!

 • pt.nut

  Oceniono 34 razy 32

  Onuce w akcji.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 36 razy 30

  Ci z PiSu to nie są żadni katolicy, to nie chrześcijanie. To jakaś zwyrodniała sekta, nie uznająca Pisma Świętego, nie posługująca się w codziennym życiu Naukami Jezusa - natomiast wykorzystująca Jego wizerunek do swoich obrzydliwych celów .. APELUJĘ do wszystkich katolików, do wszystkich ludzi dobrej woli, aby nie głosować na PiS. Wspierając ich kandydata, zapraszasz diabła, który będzie dalej mącił w głowach Polaków i w naszym kraju. Prawdziwy chrześcijanin mówi PiSowi - NIE!

 • malepifko

  Oceniono 31 razy 27

  Podatki górę, inflacja w górę, ceny w górę, a wybrana tłuszcza pieje z zachwytu z powodu 500+ lub emerytalnej 13-ki.
  Owa kasa już dawno została wam zabrana z grubą nawiązką na w/w haracze, coraz wyższe ceny codziennych zakupów oraz opłaty np za prąd.

 • Przemek Swat

  Oceniono 27 razy 25

  Mam nadzieję, że chociaż części ludzi, którzy popierali PiS po tym jakże wymownym geście Lichockiej opadły klapki z oczu.
  Każdy miał, albo ma kogoś z rodziny,lub znajomego, którego dotknęła choroba nowotworowa, więc ostatnia szansa dla PADa, aby pokazać społeczeństwu swoją samodzielność wobec swojego zaplecza partyjnego,oraz prezesa i zawetować tą ustawę o przekazaniu tych dwóch miliardów na propagandę w Kur-wizji.
  Raczej wątpię, że Adrian ją zawetuje, bo oczekiwania w PiSie są inne i wszystkie apele, które wystosowali do niego pozostali kandydaci na prezydenta, aby zawetować tą ustawę, można będzie sobie w dudę wsadzić.

 • lucyperek2

  Oceniono 26 razy 24

  Panie profesorze ! Dopiero teraz zauważył Pan, że ta prymitywna, bolszewicka banda przez motłoch na salony wyniesiona wszystkim nam pluje w twarz od początku swego istnienia ?
  Ale motłoch zawsze nienawidził inteligencji i teraz może dać upust swojej zawiści i frustracji. Dlatego tej odrażającej bandzie nie spadnie nawet o milimetr. Ale motłoch to odczuje jak już ostatni lekarz, inżynier, artysta stąd wyjadą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX