Jerzy Owsiak wysłał list do Joanny Lichockiej. Kopię złożył w biurze Jarosława Kaczyńskiego

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak wysłał pismo do posłanki PiS Joanny Lichockiej z apelem, by złożyła mandat poselski. List trafi jednak w ręce nie tylko parlamentarzystki, ale również marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Podczas czwartkowego głosowania w Sejmie parlamentarzyści przyznali 2 mld rekompensaty mediom publicznym. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja, w trakcie której posłowie opozycji apelowali, aby tę kwotę przeznaczyć na onkologię. Po głosowaniu posłanka PiS Joanna Lichocka pokazała środkowy palec. Zapewniała jednak potem w rozmowie z mediami, że po prostu "odgarniała włos" i nie chciała w żaden sposób obrazić opozycji.

"Żądam, aby pani Joanna Lichocka natychmiast złożyła mandat poselski. Obraziła miliony Polaków. A jej partia pokazała, że nasze, Polaków, zdrowie, przegrało z chorym, partyjnym myśleniem" - skomentował w czwartek na Facebooku prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

Jerzy Owsiak z apelem do Joanny Lichockiej

Lider WOŚP na komentarzu tym jednak nie poprzestał. W poniedziałek opublikował film na Facebooku, w którym poinformował, że kieruje do parlamentarzystki pismo.

- To jest list do poseł Joanny Lichockiej, w którym proszę, aby przeprosiła wszystkich parlamentarzystów z trybuny sejmowej oraz proszę o złożenie mandatu poselskiego - mówił Jerzy Owsiak, pokazując dokument. Prezes fundacji udał się z listem nie tylko na pocztę, ale również do Kancelarii Sejmu, gdzie złożył list do wiadomości marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Następnie pojechał do siedziby Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Tam także zostawił pismo, by z jego treścią zapoznał się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

>>> Michał Woś: W mało fortunnym momencie to oko panią poseł zaswędziało

Zobacz wideo
Więcej o: