Najnowszy sondaż. Prawo i Sprawiedliwość w stagnacji, KO i Konfederacja lekko w górę

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie 44 procent badanych, a Koalicja Obywatelska - 24 procent - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Na podium znalazła się także Lewica, a poparcie dla Konfederacji wzrosło.

W sondażu CBOS przeprowadzonym w dniach 6-16 lutego badani zostali zapytani o to, na jaką partię polityczną oddaliby głos, gdyby wybory parlamentarne odbyły się teraz. Z badania wynika, że zagłosowanie na Zjednoczoną Prawicę (PiS, Solidarną Polskę i Porozumienie) zadeklarowało 44 procent zdeklarowanych uczestników wyborów parlamentarnych. W porównaniu do sondażu CBOS ze stycznia, Prawo i Sprawiedliwość nie straciło wyborców, ale też ich nie zyskało - można więc mówić o stagnacji.

Zobacz wideo Posłanka Lichocka pokazała w Sejmie środkowy palec

Sondaż parlamentarny. PiS w stagnacji, KO i Konfederacja zyskują

Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wyraziło 24 procent badanych - to o jeden punkt procentowy więcej, niż w badaniu CBOS ze stycznia. Z sondażu wynika także, że oddanie głosów na Lewicę zadeklarowało 9 procent badanych (spadek o jeden punkt procentowy), a na Konfederację - 6 procent (wzrost o jeden punkt procentowy). Stawkę zamyka PSL-Koalicja Polska z wynikiem 5 procent - ze spadkiem na poziomie dwóch punktów procentowych względem stycznia.

Czytaj też: Sondaż. Kto mógłby przejąć schedę po Jarosławie Kaczyńskim? Wysoko Morawiecki i Ziobro

Więcej o: