Były wszechpolak na konwencji tuż przy Andrzeju Dudzie. Dwa lata temu spalił kukłę Ryszarda Petru

Na konwencji, podczas której Andrzej Duda inaugurował swoją kampanię prezydencką, pojawił się Bartosz Sokołowski. To były prezes białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej, który razem z innymi wszechpolakami w marcu 2018 r. spalił kukłę Ryszarda Petru.

Bartosz Sokołowski pojawia się na kilku oficjalnych zdjęciach z sobotniej konwencji Andrzeja Dudy. Na nagraniu z wydarzenia widzimy, że przez dłuższą chwilę - gdy prezydent wita się z zebranymi - Sokołowski ubrany w czerwoną koszulką z napisem Duda2020 nie odstępuje go na krok. Jak informują media - m.in. TVN 24 i "Gazeta Wyborcza" - Sokołowski to były działacz Młodzieży Wszechpolskiej i prezes jej oddziału w Białymstoku.

Były działacz Młodzieży Wszechpolskiej na konwencji Dudy

Mężczyzna razem z kolegami wszechpolakami wsławił się w marcu 2018 r. "happeningiem", polegającym na spaleniu kukły z wizerunkiem Ryszarda Petru. W tej sprawie Petru złożył zawiadomienie do prokuratury w Białymstoku, ale ta nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego. 

Mężczyzna pracuje obecnie w biurze poselskim Adama Andruszkiewicza, obecnie wiceministra cyfryzacji. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", wśród ludzi, którzy towarzyszyli Dudzie znalazł się też Kamil Sienicki, który również współpracuje z Andruszkiewiczem oraz brał udział w spaleniu kukły Petru.

Zobacz wideo Barbara Nowacka: Andruszkiewicz powinien przestać być ministrem

Europoseł PiS Adam Bielan w programie "Jeden na jeden" TVN 24 powiedział, że "nie zna tego go człowieka i nie wie nic o tym, żeby był członkiem sztabu wyborczego". Jak tłumaczył, na konwencji "było pięć tysięcy osób". - Nie sprawdzamy wszystkich, którzy tam wchodzili - stwierdził.

Więcej o: