Leszek Mazur oklaskiwał Kaczyńskiego na imprezie "GP". Rzecznik KRS: Nie było zabarwienia politycznego

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odebrał wyróżnienie Człowieka Roku 2019 "Gazety Polskiej". Na gali w Filharmonii Narodowej obecny był Leszek Mazur, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa. "Gdy widzę Przyłębską i Mazura oklaskujących Kaczyńskiego na gali GP, robi mi się niedobrze" - skomentował to Marcin Matczak.

- Prędzej czy później walka o Polskę, walka o wartości, o europejską cywilizację, której jesteśmy bardzo ważną częścią, zostanie zwyciężona - mówił na na gali "Gazety Polskiej" Jarosław Kaczyński. Prezes PiS w niedzielę odebrał w Filharmonii Narodowej nagrodę Człowieka Roku. Użytkownicy Twittera szybko wyłapali, że na wydarzeniu obecny był Leszek Mazur, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa. 

Leszek Mazur na gali "Gazety Polskiej". Oklaskiwał Kaczyńskiego

W materiale wideo TVP Info z tego wydarzenia widzimy Mazura w rzędzie przed Antonim Macierewiczem. Podczas przemowy Kaczyńskiego razem z resztą publiki wstaje i oklaskuje słowa prezesa PiS. "Zwyciężymy! Zwyciężymy!" - skandują zebrani. 

"Przeżyjmy to jeszcze raz... Przewodniczący neoKRS Leszek Mazur na politycznym spotkaniu stoi i bije brawo prezesowi Kaczyńskiemu tak jak wszyscy. 'Zwyciężymy! Zwyciężymy!' Chodzi o zwycięstwo w skali świata" - napisał na Twitterze użytkownik Twittera Bartek Star, który zamieścił nagranie, na którym widać Mazura.

W innym wpisie ten sam użytkownik zamieszcza fragment ustawy dyscyplinującej, która reguluje co wolno, a czego nie wolno robić sędziom. W ustawie mowa jest m.in. o "działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów". "Nie sądziłem, że tak szybko dowiemy się jak działa ustawa kagańcowa. Czy Leszek M będzie miał trzecie postępowanie dyscyplinarne?" - czytamy we wpisie.

W ostrych słowach obecność Mazura na gali skomentował prof. Marcin Matczak. "Gdy widzę Przyłębską i Mazura oklaskujących Kaczyńskiego na gali GP, robi mi się niedobrze. Żyjemy w państwie, w którym opadły wszystkie maski. Jesteśmy świadkami wielkiego politycznego oszustwa: władza pod pretekstem odpolitycznienia sądów, trzyma TK i KRS na politycznej smyczy" - napisał prawnik.

Rzecznik KRS: Nie było zabarwienia politycznego

Nie udało nam się skontaktować z Leszkiem Mazurem. Kontrowersje dotyczące jego obecności na gali skomentował nam sędzia Maciej Mitera, rzecznik KRS. - To była gala "Gazety Polskiej", a więc nie ma zabarwienia politycznego. To jest ruch, powiedziałbym, obywatelski. Żadnych haseł i zacięcia politycznego nie było - mówi w rozmowie z Gazeta.pl Mitera. Sędzia zwraca uwagę na fakt, że oprócz Jarosława Kaczyńskiego wśród uhonorowanych nagrodą "Gazety Polskiej" byli m.in. abp Marek Jędraszewski i Edward Mosberg, były więzień Auschwitz. - Przewodniczący kieruje się tymi wartościami, które tam były propagowane, czyli patriotyzmem i dekalogiem, nie widzi w tym nic zdrożnego. Ta gala w ocenie przewodniczącego nie miała żadnego zabarwienia politycznego - podkreślił Mitera.

Więcej o:
Komentarze (158)
Leszek Mazur oklaskiwał Kaczyńskiego na imprezie "GP". Rzecznik KRS: Nie było zabarwienia politycznego
Zaloguj się
 • pdppdp

  Oceniono 64 razy 60

  Leszek M. po prostu przygotowywał się do kolejnej gali, na której, tak jak Wolfgangowa, odbierze tytuł Człowieka Wolności.

 • bombadilwlocie

  Oceniono 52 razy 50

  Przyłębska piecze sernik a Mazur serwuje drinki i opróżnia kuwetę kota Kaczyńskiego. Tak wygląda niezależność sądów a la pis.

 • Simi Szym

  Oceniono 38 razy 36

  Aaaaa to spoko panie rzeczniku. KRS pozostaje niezależna i bez związku z polityką i co najważniejsze z władzą. Na szczęście tylko mi się wydawało, że Gazeta Polska zajmuje się polityką, a poglądowo jest spójna wyłącznie z PiS mieszając inaczej myślących z błotem, a oklaskiwany zwykły poseł roku jest politykiem. Człowiek to jest ślepy i niczego nie rozumie. Dziękuję panie rzeczniku.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 39 razy 33

  "Człowiek roku" ... to brzmi dumnie.
  Jarosław Kaczyński już jakby mniej ...

 • niktwazny126

  Oceniono 33 razy 31

  "Gdy widzę Przyłębską i Mazura oklaskujących Kaczyńskiego na gali GP, robi mi się niedobrze"- powinien się pan cieszyć. Są nagrania, zdjęcia ze składania tych hołdów. Oni dziękują zwykłemu posłowi, bo gdyby nie on, siedzieliby gdzieś z sądzie powiatowym, a dzięki najlepszej ze zmian mają chwilową karierę. Klaskaniem publicznym wyrażają zgodę, żeby ich pociągać do odpowiedzialności za demolkę na równi z tymi, którzy karty (i zaszczyty) rozdają.

 • def11

  Oceniono 32 razy 30

  "Nie było zabarwienia politycznego"

  Pan Mazur i pani Przyłębska pokazali właśnie obywatelom "Lichocką", dla prezesa pozostały brawa.

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 27 razy 27

  Jaka gazeta taki człowiek roku

 • chi-neng

  Oceniono 24 razy 24

  Mnie osobiscie robi sie niedobrze , gdy widze miotajacego sie na podium, scenie, trybunie Sejmowej, badz na drabinie smolenskiej, kaczego gnoma, na wszelkich ich popmpatyczno-histerycznych konwencjach, cyklicznych orgiach smolenskich, czy innych spotkaniach, gdy najczesciej zaczyna dlawic sie wlasnym delektowaniem sie, z powodu zamokowanego uwielbienia i czczenie sitwy Kaczynskch.
  Balwochwalstwa, demonstrowanego podczas wszelkich ww okazjach.
  Bombastycznie, z pompa, stojaco, ekstatycznie, demonstrowane przez modlaca sie wprost do niego, piso-koscieleno-smolenska publicznosc, nieomalze czolgajaca sie po posadzkach i lizaca jego stopy.
  To mnie przyprawia NIE TYLKO MDLOSCI....

 • bkg11

  Oceniono 26 razy 24

  Oklaskiwanie - Zwyciężymy! - Kaczyńskiego nie ma zabarwienia politycznego.
  Za to protesty lekarzy, nauczycieli, niepełnosprawnych, sędziów, obywateli Itd. itd - to czysta polityka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX