Telewizja Republika zrobiła sondę, w której wygrała Kidawa-Błońska. "Trzeba to anulować, bo przegramy"

Telewizja Republika zrobiła na Twitterze sondę z pytaniem, na kogo, Andrzeja Dudę czy Małgorzatę Kidawę-Błońską, w drugiej turze wyborów użytkownicy oddaliby swój głos. Z miażdżącą przewagą wygrała kandydatka PO. - Wyniki sond bardzo często znacząco różnią się od wyników sondaży wykonywanych przez agencje badawcze - napisała chwilę później telewizja.

Telewizja Republika zrobiła na Twitterze sondę z pytaniem "Jeśli druga tura wyborów prezydenckich 2020 odbędzie się między Andrzejem Dudą i Małgorzatą Kidawą-Błońską, na kogo oddasz głos?". W głosowaniu wzięło udział 6 528 osób, a wyniki z pewnością zaskoczyły, bowiem wynika z nich, że w drugiej turze wygrałaby kandydatka Platformy Obywatelskiej z wynikiem 63,5 proc.

Telewizja Republika odniosła się do wyników pisząc, że "wyniki sond bardzo często znacząco różnią się od wyników sondaży wykonywanych przez agencje badawcze".

"Trzeba to anulować, bo przegramy"

Pod wynikami sondy pojawiły się komentarze użytkowników Twittera. "Trzeba to anulować, bo przegramy", "Głosowałem na obecnego Prezydenta, ale uważam, że stracił mój mandat. Nie ma również innego kandydata który mógłby otrzymać moje poparcie", "Sonda wypuszczona w Niedzielę, na 3 godziny, kiedy chrześcijanie świętują i spotykają się z rodziną, to słabe" - piszą komentujący.

Zobacz wideo
Więcej o: