Polityk związany z Radiem Maryja zamierza kandydować w wyborach prezydenckich. Zawiódł się na Dudzie

Lider Ruchu Prawdziwa Europa Mirosław Piotrowski poinformował, że zamierza startować w wyborach prezydenckich. Jak podkreślił o jego decyzji przesądziło to, że jako wyborca Andrzeja Dudy czuje się "zawiedziony i oszukany".

Mirosław Piotrowski, lider Ruchu Prawdziwa Europa, poinformował, że zamierza wystartować w nadchodzących wyborach prezydenckich. Do Państwowej Komisji Wyborczej złożone zostało zawiadomienie o utworzeniu jego komitetu wyborczego. W sobotę zaczęto zbierać podpisy poparcia. Hasłem wyborczym będzie "nowoczesny konserwatyzm", bo, jak wyjaśnił podczas konferencji prasowej, "sięgamy korzeniami do tego, co już sprawdzone i otwieramy się na nowe możliwości". 

Mirosław Piotrowski: Czuję się zawiedziony i oszukany

Pojmuję urząd prezydenta jako ochronę obywatela. Prezydent RP ma inicjatywę ustawodawczą i prezydent powinien chronić obywatela przed rządem, przed jego niezbyt mądrymi posunięciami i nie myślę tu tylko o obecnym rządzie, ale w ogóle przed każdym rządem

- powiedział podczas sobotniej konferencji prasowej. Dodał, że w poprzednich wyborach głosował na Andrzeja Dudę, a teraz czuje się "zawiedziony i oszukany". Stwierdził, że nie spełnił on obietnic wyborczych.

Piotrowski podkreślił, że wcześniej Duda popierał tradycyjny model rodziny, a teraz "jest za legalizacją związków partnerskich". Jak zaznaczył, wprowadził "chaos do polskiej oświaty". Odniósł się m.in. do podatku od cukru, twierdząc, że to sposób, w który premier Mateusz Morawiecki szuka pieniędzy na programy, na które nie ma pieniędzy w budżecie.

Oczywiście dzieje się to pod przykrywką ochrony naszego zdrowia, że cukier szkodzi, ale tak naprawdę potrzebne są środki budżetowe. Do tego nie powinniśmy dopuścić. Prezydent powinien stać na straży obywatela, a jak wiemy, towarzyszy on przede wszystkim decyzjom rządu i własnej partii

- stwierdził lider Ruchu Prawdziwa Europa. Dodał, że prezydent "powinien służyć obywatelom, być ich opiekunem i strażnikiem".

Kim jest Mirosław Piotrowski?

Mirosław Piotrowski związany jest z Radiem Maryją i Telewizją Trwam. Przez 15 lat, do 2019 roku, był europosłem. Najpierw startował z listy Ligi Polskich Rodzin, później Prawa i Sprawiedliwości. W 2018 roku założył partię Ruch Prawdziwa Europa. W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych chciał starć się o mandat senatora, ale z powodu niewystarczającej liczby zebranych podpisów poparcia komisja wyborcza nie zarejestrowała go jako kandydata.

Zobacz wideo Czy Polsce jest potrzebny Kwaśniewski 2.0? Zobacz wideo:
Więcej o:
Komentarze (200)
Polityk związany z Radiem Maryja zamierza kandydować w wyborach prezydenckich. Zawiódł się na Dudzie
Zaloguj się
 • signum_t

  Oceniono 81 razy 71

  Gratuluję i czekam na następnych kandydatów z prawej strony. Każdy procent odebrany Dudzie dobrem narodu!

 • obeznany

  Oceniono 62 razy 44

  To już trzeci czy czwarty ministrant kandydujący na to stanowislo?
  Pgubiłem się.

 • krynolinka

  Oceniono 47 razy 39

  Panie, jeszcze o małpkach pan powiedz, że bezczelnie podniósł rząd z Dudą cenę..Wygraną w pierwszej turze będziesz mieć w kieszeni!

 • tacx

  Oceniono 43 razy 35

  Ile kasy naszej dostanie Rydzyk aby ten cymbał przekazał Dudzie głosy? Przecież to jest zorganizowana grupa przestępcza

 • lynx4

  Oceniono 23 razy 23

  Nie zamierza kandydować. Rydzol znów za jego pomocą zamierza zaszantażować Kaczkę, aby sypnęła mu naszymi podatkami.

 • hamsterx

  Oceniono 28 razy 20

  Ja też startuje. Pidpisy poparcia już mam , ale nie mogę ich ujawnić jak kancelaria Sejmu
  podpisów poparcie do krs-u ( przez RODO) . Każdy głos odebrany obecnemu prezydentowi jest ważny

 • antropoid

  Oceniono 23 razy 17

  Może po prostu niech muchomora wystawią - na pewno spory tłum baranków bożych by na niego zagłosował.

 • steelhave

  Oceniono 26 razy 16

  Belzebub toruński wystawia rachunek za bujanie się elity elit na urodzinach RM. Jak sypniecie kasą, to kandydata wycofię, jak powiedziałby Ferdynand K.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX