Sondaż dla DoRzeczy.pl: PiS bez samodzielnej większości, Lewica z największym wzrostem

PiS bez samodzielnej większości, Lewica z największym wzrostem poparcia - wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl. Obok PiS-u partią, która zanotowała gorszy wynik w porównaniu z poprzednim badaniem jest Konfederacja.

W sobotę portal DoRzeczy.pl opublikował sondaż prezentujący poparcie dla partii politycznych. Z badania przeprowadzonego przez pracownię Estymator wynika, że gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 40,6 proc. poparcia. To wynik gorszy o 2,9 pkt. proc. w porównaniu z badaniem ze stycznia. Przy takim poziomie poparcia partii rządzącej przypadłoby 220 mandatów (na 460 ogółem), co oczywiście oznacza brak samodzielnej większości. 

>>> Prof. Antoni Dudek o 10. rocznicy tragedii smoleńskiej: Będzie dla PiS niewygodna

Zobacz wideo

Drugi wynik - 29,8 proc. - uzyskała Koalicja Obywatelska. Partia Borysa Budki zanotowała nieznaczny wzrost - zaledwie o 0,1 punktu procentowego. Za KO uplasowała się Lewica - 13,2 proc. - która zyskała najwięcej od czasu ostatniego badania (wzrost o 1,4 pkt. proc.) W Sejmie znalazłyby się jeszcze: Koalicja Polska (PSL i Kukiz'15) z poparciem na poziomie 9,3 proc. (+0,6) oraz Konfederacja z wynikiem 6,4 proc. (+0,5).

Sondaż pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl. Podział mandatów w Sejmie 

Jeśli powyższe wyniki procentowe przełożymy na liczbę mandatów w Sejmie, ich podział prezentuje się następująco:

 • PiS - 220 (o 15 mandatów mniej niż w obecnej kadencji Sejmu)
 • Koalicja Obywatelska -142 (+8),
 • Lewica - 55 (+6),
 • Koalicja Polska - 33 (+3),
 • Konfederacja - 9 (-2).

Sondaż został przeprowadzony w dniach 12-13 lutego na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1009 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W wynikach uwzględniono tylko te osoby, które zadeklarowały udział w głosowaniu i podały, na które ugrupowanie oddadzą głos.

Więcej o:
Komentarze (523)
Sondaż dla DoRzeczy.pl: PiS bez samodzielnej większości, Lewica z największym wzrostem
Zaloguj się
 • milleniusz

  Oceniono 141 razy 125

  A to jeszcze przed strzałem z palca Lichowskiej. Ta śmieszna pani właśnie wygrała Kidawie wybory. : )

 • tomaszkulej

  Oceniono 66 razy 62

  Kolejny sondaż ze spadkiem poparcia wyborczego dla PiS. Czyżby oznaczało to, że partia Jarosława Kaczyńskiego przestała być ugrupowaniem teflonowym. Jeśli trend spadkowy dla PiS jest trwały, to wreszcie będę mógł z optymizmem patrzyć w przyszłość Polski. Może wreszcie uda się odsunąć PiS od władzy, i partia ta przestanie szkodzić Polsce oraz jej obywatelom.

 • arreis65

  Oceniono 64 razy 58

  lichocka ze swoim wulgarnym paluchem stała się na chwilę pissofską kwintesencją - kwintesencją chamstwa, podłości, oszustwa, kłamstwa, złodziejstwa !!!

 • barakuda62

  Oceniono 54 razy 48

  Skoro niedoRzeczy podaje takie wyniki tzn. że jest źle a nawet jeszcze gorzej😁- ale dla nich mam dobrą informację- jak w pałacu znów zasiądzie prezydent a nie wycieraczka spod kaczego gabinetu to na jesieni mamy nowe wybory parlamentarne, ale dla was zostanie tylko lament😂

 • hikuj13

  Oceniono 58 razy 48

  będzie jeszcze gorzej, a wtedy nadejdzie czas rozliczeń
  ich i pridupników

 • mazzini890

  Oceniono 45 razy 41

  I pis powoli zacznie spadać.

 • remix

  Oceniono 43 razy 39

  Gonić kaczą ferajnę !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX