Nie będzie spotkania Czaputowicza z Ławrowem. Niektóre źródła mówią o odmowie ze strony rosyjskiej

W Monachium najprawdopodobniej nie dojdzie do spotkania szefów dyplomacji Polski i Rosji, Jacka Czaputowicza i Siergieja Ławrowa. Taką informację przekazują pracownicy polskiego MSZ oraz ambasady w Berlinie.

Polskie władze chcą na terenie Rosji zorganizować 10 kwietnia obchody dziesiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej i osiemdziesiątej rocznicy zbrodni Katyńskiej. W czwartek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski zapowiedział, że "najbliższych dniach dojdzie do spotkania Jacka Czaputowicza z Siergiejem Ławrowem". O możliwości spotkania w Monachium z szefem rosyjskiego MSZ podczas jednej z konferencji prasowych mówił również Jacek Czaputowicz. Zaznaczył, że strona polska jest gotowa do rozmów, jeśli będzie wola ze strony rosyjskiej.

Nie będzie spotkania Ławrowa z Czaputowiczem

Ostatecznie o braku możliwości spotkania w Monachium miały zdecydować wypełnione kalendarze ministrów. Niektóre źródła mówią też o odmowie ze strony rosyjskiej. Polskie MSZ zaznacza jednak, że brak spotkania w Niemczech nie oznacza, że do rozmowy na temat wizyty w Katyniu i Smoleńsku nie dojdzie w przyszłości.

Do Rosji chce lecieć Mateusz Morawiecki

W czwartek Mateusz Morawiecki poinformował, że chce polecieć 10 kwietnia do Rosji.

W 10 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej chcę się udać do Smoleńska i do Katynia, aby oddać hołd ofiarom straszliwego sowieckiego mordu w lesie katyńskim oraz ofiarom Katastrofy Smoleńskiej. Oba te wydarzenia na zawsze zmieniły historię Polski

- napisał polski premier. Według nieoficjalnych informacji, mimo wcześniej wyrażonej niechęci, do Smoleńska chce lecieć również Andrzej Duda, a także Jarosław Kaczyński. Jak poinformował rzecznik Kremla, Władimir Putin nie planuje pojawić się na dziesiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Zobacz wideo Dzień, który wstrząsnął Polską
Więcej o:
Komentarze (251)
Nie będzie spotkania Czaputowicza z Ławrowem. Niektóre źródła mówią o odmowie ze strony rosyjskiej
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 46 razy 46

  Cóż, taką mamy "dyplomację". tak czy owak, z patosem bym nie przesadzała, bo wojennych zbrodni było wiele i życie straciło w nich o wiele więcej osób, niż w Katyniu. Ale jakoś o zbrodniach wołyńskich nie mówi się, że "na zawsze zmieniły historię Polski". O Katyniu zresztą pamięta się dość instrumentalnie, głównie przy okazji igrzysk wyborczych.

 • basiacan

  Oceniono 41 razy 39

  Katastrofa smolenska (zderzenie kaczki z brzoza) wynikla z powodu bezdennej glupoty pierwszego pasazera!!!

 • jurand48

  Oceniono 38 razy 36

  W pełni rozumiem Rosjan …. z Polakami którzy mają objawy chorobowe PiS nie ma sensu rozmawiać !!!!

 • stachkaz1947

  Oceniono 34 razy 32

  "W 10 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej chcę się udać do Smoleńska i do Katynia, aby oddać hołd ofiarom straszliwego sowieckiego mordu w lesie katyńskim oraz ofiarom Katastrofy Smoleńskiej. Oba te wydarzenia na zawsze zmieniły historię Polski" -CYTAT
  To jednak była KATASTROFA LOTNICZA a nie zamach????
  Gdzie sie ukrył ten OSZUST i jego KOMISJE co przez 8 lat wmawiały POLAKOM ,że to był ZAMACH.
  Gdzie się ONI POKRYLI te Nowaczyki ,Macierewicze , Bereszczyńskie , Profesory, GMYZY i inne TROTYLE. GDZIE CI OSZUSTY!!!!!

 • wejsunek47

  Oceniono 31 razy 29

  Pan Ławrow to jest gość i doświadczony mądry dyplomata... i nie dziwię się ,że ze świrami z PIS nie chcę mieć nic wspólnego... myślicie ,ze on zapomniał o oskarżeniach o zamach i tym podobny bełkot chorych na urojenia pisowców? fajnie , że jest na świecie kraj któremu kurdupel może co najwyżej naskoczyć..

 • sarhenziel

  Oceniono 29 razy 29

  To było do przewidzenia,kto w świecie chce rozmawiać z przygłupami.

 • takito.ataki

  Oceniono 35 razy 29

  Ławrow jest zbyt wielkim zawodowcem w dyplomacji, by tracić czas na spotkania z amatorami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX