Politycy PiS nie chcą komentować palca Lichockiej. Gliński do dziennikarza: "Za pana jest mi wstyd"

Reporter TVN24 zapytał Piotra Glińskiego, czy nie jest mu wstyd za Joannę Lichocką, która w czwartek w Sejmie pokazała środkowy palec. - Za pana jest mi wstyd - odpowiedział dziennikarzowi minister kultury.

W czwartek posłanka PiS Joanna Lichocka w Sejmie pokazała środkowy palec w kierunku sali. Wszystko odbyło się podczas debaty w sprawie przekazania dwóch miliardów złotych dla TVP i Polskiego Radia. Chwilę wcześniej sejmowa większość poparła rekompensatę dla mediów publicznych. Jej gest zarejestrowały kamery. Polityczka tłumaczyła, że "przesuwała dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie,  bo była zdenerwowana", a nagrania zostały zmanipulowane.

"Za pana jest mi wstyd"

W piątek reporter TVN24 Radomir Wit poprosił o komentarz w tej sprawie premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jacka Sasina, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka i wiceministra spraw wewnętrznych Jarosława Zielińskiego. Politycy jednak nie odnieśli się do zachowania Lichockiej. Dziennikarz zapytał też ministra kultury Piotra Glińskiego o to, czy mu nie wstyd za posłankę.

Za pana jest mi wstyd

- odpowiedział reporterowi wicepremier.

Środkowy palec posłanki Lichockiej

Przypomnijmy, że opozycja skierowała wniosek do komisji etyki w sprawie zachowania posłanki. Gest Lichockiej skomentował również Jerzy Owsiak. Prezes WOŚP zażądał od polityczki złożenie mandatu poselskiego.

Czytaj więcej:

Zobacz wideo