Kancelaria Sejmu upubliczniła pełne listy poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa

Kancelaria Sejmu na stronach parlamentu udostępniła pełne listy poparcia dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa. Ujawniono podpisy na listach 17 sędziów (jeden z nich kandydował z poparciem grupy obywateli).

Po wielu bataliach Kancelaria Sejmu - zgodnie z zapowiedzią marszałkini Sejmu Elżbiety Witek z połowy tygodnia - upubliczniła listy poparcia dla kandydatów od Krajowej Rady Sądownictwa. Są to już pełne listy, zawierające to, czego dotąd nie znała opinia publiczna: którzy sędziowie podpisali się pod kandydaturami poszczególnych posłów.

Zobacz wideo Wawrykiewicz: 27 osób z 10 tysięcy wpłynęło na wybór KRS

Marszałkini Witek zapowiadała, że gdy Sejm pozna uzasadnienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, to Kancelaria upubliczni wspomniane listy. Walki o to, by stały się jawne, trwały prawie dwa lata, od momentu powołania tzw. nowej KRS. WSA 24 stycznia uchylił postanowienie Prezesa UODO, które wstrzymywało udostępnienie list.

Pełne listy, a także odręczne podpisy sędziów, którzy udzielili poparcia kandydatom do KRS, można znaleźć na stronach Sejmu. Tu pełne zestawienie:

Zgłoszenia kandydatów - po nowelizacjach ustaw autorstwa Prawa i Sprawiedliwości - składano między 23 a 25 stycznia 2018 roku. Razem zgłosiło się 18 sędziów - z czego Mariusz Lewiński jako jedyny wyłącznie z poparciem grupy obywateli. Skład nowej KRS wybrano uchwałą Sejmu 6 marca 2018 roku.

Więcej o:
Komentarze (364)
Kancelaria Sejmu upubliczniła listy poparcia kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa
Zaloguj się
 • chelsea72

  Oceniono 96 razy 84

  Nawacki to oszust!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PiS to największy syf po II wojnie!

 • kaktus-2

  Oceniono 77 razy 69

  Czyli RODO już nie przeszkadza? I jakaś tam lipna kontrola też już nie przeszkadza w upublicznieniu list?

  Ps. Ciekawe czy to są orginalne listy czy listy stworzone na szybko bo trzeba było pokazać, że takowe były...

 • dafcioo

  Oceniono 54 razy 50

  Ciekawy zbieg okoliczności. Listy mogące być argumentem podważającym status sędziów zostały opublikowane w pierwszym dniu obowiązywania ustawy kagańcowej, przewidującej dyscyplinarki, za podważanie statusu sędziego :)

 • gruszka1

  Oceniono 49 razy 49

  PiS stwierdził, ze już lepiej ludzie i media mówią o KRS i sądach, niż na to co zrobiła Lichocka z całym PiSem.

 • chopinn

  Oceniono 45 razy 45

  Duda - idz i placz za to co zrobiles naszemu wymiarowi sprawiedliwosci.

  Caly PiS zachowuje sie jak okupant, ktory na sile chce zniszczyc nasz kraj. I o dziwo tylko Rosja jest z tego bardzo zadowolona...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX