Komendant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie rezygnuje. Uznawany był za "człowieka Zielińskiego"

Jak informuje RMF FM, Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Według nieoficjalnych ustaleń rozgłośni decyzja ma związek ze zmianami do jakich doszło w kierownictwie MSWiA oraz informacjami o nieprawidłowościach w pracy policyjnej uczelni. Marek Fałdowski był też posądzany o plagiat rozprawy habilitacyjnej.

Marek Fałdowski złożył rezygnację z funkcji komendanta-rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie - dowiedzieli się dziennikarze radia RMF FM. Według nieoficjalnych informacji decyzja Fałdowskiego ma związek ze zmianą w kierownictwie MSWiA oraz z informacjami o nieprawidłowościach w pracy policyjnej uczelni. Fałdowski był Komendantem-Rektorem WSP od 11 lutego 2017 roku. 

>>> Horała: Mam mniejsze zaufanie do NIK-u, niż do Mariusza Kamińskiego

Zobacz wideo

Marek Fałdowski złożył rezygnację z funkcji Komendanta-Rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Według jednego z rozmówców, do którego dotarli dziennikarze RMF FM, "rektor był obciążeniem dla nowego szefostwa ministerstwa, a rezygnacja to "element czyszczenia policji po byłym wiceministrze Jarosławie Zielińskim", z którym Fałdowski był blisko powiązany. Zieliński odszedł z ministerstwa w listopadzie 2019 roku. 

Na niekorzyść Fałdowskiego świadczyły też tezy zawarte w materiale "Superwizjera" TVN, który wyemitowano w październiku 2019 r. Dziennikarze ustalili wówczas, że byli i obecni wykładowcy WSP w Szczytnie zarzucają Fałdowskiemu plagiat pracy habilitacyjnej, przekroczenie uprawnień i mobbing. Komendant miał zaproponować części z wykładowców, by uczeni wpisywali go do swoich publikacji, co miało przyspieszyć jego habilitację. W zamian mieli otrzymywać wyższe premie, nagrody lub awanse. W tej sprawie kontrolę przeprowadziło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W styczniu 2019 r. ministerstwo poinformowało, że zarzuty sformułowane w materiale "Superwizjera" są nieprawdziwe, a rektor nie korzystał przy pisaniu rozprawy habilitacyjnej z niedozwolonej pomocy innych osób. 

Fałdowski uzyskał stopień naukowy na wydziale kierowanym przez Bogdana Grendę

Fałdowski uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego w październiku 2019 roku na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, kierowanym wówczas przez pułkownika dr. hab. Bogdana Grendę, który był zresztą recenzentem jego rozprawy. W styczniu 2019 r. Grenda został odwołany ze stanowiska dziekana Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego ASzWoj.

Więcej o:
Komentarze (46)
Komendant Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie rezygnuje. Uznawany był za "człowieka Zielińskiego"
Zaloguj się
 • ksiadz.teofil

  Oceniono 25 razy 25

  "Fałdowski uzyskał stopień naukowy na wydziale kierowanym przez Bogdana Grendę, promotora pracy doktorskiej Patryka Jakiego". Jeszcze roczek a profesor Jaki będzie promotorem ;-)

 • krynolinka

  Oceniono 29 razy 23

  Tłuścioch, którego przeprowadzono przez ulicę, zasiadł w komisji kultury! Mają poczucie humoru pisiory, oj mają, trzeba im to przyznać. Doktór praw nijakich chyba ma spocone gacie. Przyjdzie czas.., że i jego "pracę naukową" się zweryfikuje.

 • punter

  Oceniono 16 razy 16

  Przejdzie na "zasłużoną" emeryturę policyjnego generała za 10.000 miesięcznie.
  No to raczej płakał nie będzie.

 • fakiba

  Oceniono 14 razy 14

  Na pewno go "odwołali " , kop w górę tak się robi w pis :)

 • padarewski

  Oceniono 12 razy 12

  i tak wszyscy wiedzą co za dziad z niego . Plamy na honorze nie zmyje

 • remo29

  Oceniono 12 razy 12

  Coś mi mówi, że na jego miejsce przyjdzie jeszcze większy głaz.

 • gromek1

  Oceniono 11 razy 11

  A taki był kryształowo - pancerny!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX