Wybory prezydenckie 2020. Sztaby Kidawy-Błońskiej i Kosiniaka-Kamysza zaprezentowały hasła

Wybory prezydenckie 2020. Sztab kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zaprezentował hasło i oficjalny plakat promujący kampanię wyborczą polityk. Kidawa-Błońska idzie do wyborów ze sloganem: "Prawdziwa Prezydent. Pewna przyszłość". Swoje hasło zaprezentował również Władysław Kosiniak-Kamysz. Brzmi ono: "Nadzieja dla Polski".
Zobacz wideo

Jak podaje Wprost.pl w piątek 14 lutego zaprezentowany został oficjalny billboard i hasło kampanii wyborczej kandydatki Platformy Obywatelskiej Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Małgorzata Kidawa-Błońska rusza z kampanią "Prawdziwa Prezydent. Pewna przyszłość"

Stoimy na starcie najważniejszej kampanii wyborczej od 30 lat. Kampanii, która opisze przyszłość naszą, naszych dzieci i rodzin. Kampanii, która zdecyduje o przyszłości Polski i Europy. Zwracam się do Polek i Polaków. Chcemy wlać w was optymizm. Rzeczy niemożliwe także da się zrobić

- mówił szef jej sztabu wyborczego Bartosz Arłukowicz.

Na plakacie znajduje się biało-czerwony napis "Kidawa 2020" oraz symbol znaku zwycięstwa - także w barwach narodowych. Znak victorii występuje też z lewej części plakatu. Po prawej z kolei znajduje się fotografia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Według Bartosza Arłukowicza hasło kandydatki ma oznaczać, że będzie ona prezydentem wszystkich Polaków. - Polska potrzebuje prawdziwego prezydenta, którego szefem są Polacy, a nie Jarosław Kaczyński. Symbolem naszej kampanii będzie wyciągnięta do Polek i Polaków dłoń, a nie wyciągnięty palec - dodał polityk odnosząc się do czwartkowych wydarzeń w Sejmie.

"Chcemy dać Polakom nadzieję"

W piątek swoje hasło wyborcze zaprezentował również Władysław Kosiniak-Kamysz kandydat PSL-Koalicji Polskiej. Brzmi ono "Nadzieja dla Polski".

Chcemy dać nadzieję. Polacy potrzebują nadziei. (...) Nadziei potrzebują ci, którzy są w dostojnym wieku, że będą mogli dobrze i godnie żyć. (...) Nadziei potrzebują młodzi, że nie będą uczestniczyć w wyścigu szczurów, ale będą mogli spokojnie pracować, zakładać rodziny, wychowywać dzieci. (...) Nie będą się musieli się tułać po świecie

- powiedział lider ludowców. Dodał, że jeśli zostanie prezydentem, będzie zobowiązany do pozostawienia Polski lepszą od tej, którą zastał. Jak podkreślił, zmiana w Polsce jest konieczna, ponieważ obecna głowa państwa jest "politycznie podporządkowana jednemu obozowi". Zapewnił również, że "zburzy mury nienawiści".

Szefową sztabu Kosiniaka-Kamysza została była dziennikarka Magdalena Sobkowiak, a rzecznikiem - Dariusz Klimczak. 

Ten sztab to jest mieszanka energii, młodości i doświadczenia

- stwierdził lider PSL-u.

Wybory prezydenckie 2020

Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w niedzielę 10 maja 2020 roku. Wystartują w nich:

  • kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda
  • kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska
  • niezależny kandydat Szymon Hołownia
  • kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz
  • kandydat Lewicy Robert Biedroń
  • kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak
Więcej o: