Jerzy Owsiak chce, żeby Joanna Lichocka złożyła mandat. "Niech nie p***doli, że pocierała nos"

Posłanka PiS Joanna Lichocka pokazała w Sejmie środkowy palec, co wywołało prawdziwą burzę. Do sprawy odniósł się m.in. założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak. Stwierdził, że gest parlamentarzystki był gestem "zwycięstwa śmierci nad życiem".

Przypomnijmy, że podczas czwartkowego głosowania w Sejmie parlamentarzyści przyznali 2 mld rekompensaty mediom publicznym. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja, w trakcie której posłowie opozycji apelowali, aby tę kwotę przeznaczyć na onkologię. Większość sejmowa zadecydowała jednak, że pieniądze zostaną przekazane TVP i Polskiemu Radiu. Po głosowaniu posłanka PiS Joanna Lichocka pokazała gest, który zdaniem wielu jest wulgarny. Sama Lichocka tłumaczy, że nie pokazywała opozycji środkowego palca, tylko przesunęła palcem pod okiem lub - jak stwierdziła w piątek - odsuwała włosy z policzka. 

Jerzy Owsiak: "To był gest zwycięstwa pani poseł i jej ugrupowania nad opozycją"

Gest Joanny Lichockiej wywoła burzę. Posłowie PO i Lewicy postanowili złożyć wniosek do Komisji Etyki Poselskiej, żądając ukarania posłanki PiS. Sprawę skomentował także prezes WOŚP Jerzy Owsiak. 

"Posłanka PiS, Joanna Lichocka, pokazała środkowy palec po głosowaniu w sprawie dwóch miliardów złotych przyznanych na TVP przez Sejm RP. To był gest zwycięstwa pani poseł i jej ugrupowania nad opozycją. To także był gest zwycięstwa śmierci nad życiem. Dwa miliardy złotych, które dzisiaj powinny być przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia Polaków. Fundacja WOŚP przez 27 lat wydała na sprzęt medyczny miliard sto dwadzieścia sześć milionów złotych. To nieco ponad połowa tej sumy. Jej rzeczywisty wymiar to 62 tysiące urządzeń medycznych, służących ratowaniu życia i zdrowia. Konkret? Absolutny konkret" - napisał Jerzy Owsiak na Facebooku.

>>> Jurek Owsiak: Połowa wpłacających na WOŚP to wyborcy PiS

Zobacz wideo

Jerzy Owsiak: "Nasze, Polaków, zdrowie, przegrało z chorym, partyjnym myśleniem"

Prezes WOŚP stwierdził, że trzeba wielu lat pracy, aby dorównać rocznym dotacjom na TVP. Przypomniał też, że "system opieki zdrowotnej Polaków jest w rozsypce".

"Brakuje 60 tysięcy lekarzy i 100 tysięcy pracowników personelu medycznego. A tymczasem posłanka Joanna Lichocka pokazuje „f**k off” nam, Polakom. I niech nie p***doli, że pocierała nos. Foty pokazują wyraźnie, jaki to gest. To tak dołuje, tak gnoi, to tak dobitnie mi pokazuje, że jestem zero, że nie mam tu nic do gadania… Jestem drugą, trzecią, a może czwartą kategorią obywatela… Do czego już doszło w publicznej debacie?" - napisał Owsiak.

Podsumowując swój post na temat środkowego palca Joanny Lichockiej zażądał, aby posłanka PiS złożyła mandat. "Obraziła miliony Polaków. A jej partia pokazała, że nasze, Polaków, zdrowie, przegrało z chorym, partyjnym myśleniem" - skwitował prezes WOŚP.

Więcej o:
Komentarze (149)
Jerzy Owsiak chce, żeby Joanna Lichocka złożyła mandat. "Niech nie p***doli, że pocierała nos"
Zaloguj się
 • j21p

  Oceniono 49 razy 39

  Zrobic billbordy z ta morda lichockiej przed kazdym szpitalem w polsce!!

  #wyPAD

 • krynolinka

  Oceniono 47 razy 27

  Prędzej piekło zamarznie niż PiS pozbędzie się tak zaangażowanej funkcjonariuszki partyjnej. Przecież w głębi ducha to się pisiory cieszą z tego jej gestu. A może wcale i nie w głębi.

 • wladca_piaskownicy

  Oceniono 30 razy 24

  Skoro policjant mógł mieć ksywę Kulson, to i Lichocka mogła fakiem ocierać łzę żalu nad swoją głupotą.

 • antekpociecha

  Oceniono 34 razy 20

  Ludzie tyle lat wspierają WOŚP i wszystkiego razem przez te lata nie zebrano choć zakupiono bardzo dużo sprzętu a te mendy nie dość że krytykują i przeszkadzają WOŚP to w jeden dzień na propagandę na siłę wyrzucają 2 miliardy. I co za barany to jeszcze popierają?

 • matka_corka

  Oceniono 25 razy 19

  Drogi Panie Owsiak, żeby złożyć mandat lub podać się do dymisji, trzeba mieć przynajmniej odrobinę szacunku do siebie, szczyptę do innych i jakieś morale. W przypadku ludzi z PiS i z nimi spółkującymi jest tam jedynie „zgnilizna moralna”, jak to ktoś kiedyś stwierdził. Po tych ludziach bez najmniejszego poczucia wstydu, nie należy się spodziewać żadnych oznak moralności, wstydu, wyobraźni i myślenia. Są jak troglodyci tudzież zombi mający na celu tylko i wyłącznie zaspokojenie własnych najbardziej podstawowych potrzeb. Niestety rządzą nami oni, na nasz koszt, bo wybrali ich ludzie, którzy dali się sprzedać za kilkaset złotych. Sprzedali ci wyborcy naszą Polskę. Rozwalają ją od środka, ciesząc się, jak ta pani w tramwaju, po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych, komentując „wygraliśmy”... To właśnie tacy ludzie bez refleksji zadecydowali, że rządzą nami przestępcy, krętacze i sprzedajczyki. Ludzie, za których jest mi wstyd. Żadne rządy nie są wolne od podobnych, różnica w tym, że im niżej jesteś na drabinie moralnej, tym wyższe stanowisko w rządzie i urzędach, spółkach skarbu państwa zajmujesz. A przeciwnicy PiS zamiast iść na wybory czy demonstracje w obronie poszanowania sądów, demokracji, wyjeżdżają sobie zagranicę, potem tylko komentując bez pokrycia.

 • def11

  Oceniono 20 razy 18

  Lichocka palcem wiatr sprawdzała, taki przeciąg w sejmie, że kulturę wywiało.

 • marini2

  Oceniono 36 razy 14

  widzę że palec Lichockiej będzie jak sałatka Pawłowicz. Przemysł pogardy jednak ma się dobrze.

 • j21p

  Oceniono 26 razy 14

  Brawo Jurek!!

  Stop narkotykom w sejmie I tvpis!!!

 • darek655

  Oceniono 18 razy 12

  Rak + dla każdego Polaka.Wyborcy Andrzeja Dudy czy jak wam choruje dziecko to kupujecie lekarstwa ,czy nowy telewizor?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX