Joanna Lichocka twierdziła, że przejechała tylko palcem pod okiem. Teraz posłanka PiS zmienia wersję

Posłanka PiS Joanna Lichocka podczas czwartkowej serii sejmowych głosowań pokazała środkowy palec opozycji. Jej gest zarejestrowały kamery. Zapytana o to, co zrobiła, powiedziała dziennikarzom, że jej ruch został zmanipulowany.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka tłumaczyła się ze swojego gestu podczas piątkowej rozmowy z reporterem TVN 24

 - Nie zrobiłam niczego złego. Nie zrobiłam żadnego wulgarnego gestu, ale mój ruch został wykorzystany do tego, żeby tak to przedstawić. Muszę przyznać, że zasięg tej kampanii nienawiści, którą teraz widzimy w mediach społecznościowych, zrobił na mnie wrażenie - powiedziała Lichocka.

Zobacz wideo

Joanna Lichocka: "Dałam pożywkę do wielkiego ataku na PiS"

Posłanka PiS przekonywała, że jej gest został zinterpretowany jako wulgarny przez nieprawidłowe relacjonowanie tego zdarzenia.

- Gdybyście państwo nie zwalniali ruchu kamery, tylko zobaczyli to w czasie rzeczywistym, to byście zobaczyli. (...) Zobaczyłam, że politycy opozycji zaczęli to komentować jako coś wulgarnego. W związku z tym, ja powiedziałam: nie, nie o to chodzi, to nie jest w tym stylu. I powtórzyłam ten gest, że to jest tylko odgarnięcie włosa z policzka. Zobaczcie to sobie z kamer, jak to było po kolei, nie wycinając i zobaczycie, że tam nie było wulgarnego gestu - powiedziała Lichocka do reportera TVN24.

- To, co było moim błędem, to to, że tym ruchem dałam pożywkę do wielkiego ataku na Prawo i Sprawiedliwość. To jest niedobre - podsumowała. 

Joanna Lichocka: "Politycy PO sądzą po sobie"

Joanna Lichocka w czwartek, tuż po pokazaniu środkowego palca, tłumaczyła się ze swojego zachowania także za pośrednictwem mediów społecznościowych. Stwierdziła, że "przesuwała dwukrotnie palec pod okiem".

"Szanowni Państwo, gdybym chciała pokazać gest środkowego palca posłom PO, którzy po chamsku zachowywali się na sali plenarnej to bym to zrobiła. Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie bo byłam zdenerwowana. Nic więcej, a politycy PO sądzą po sobie. To ich styl" - napisała posłanka PiS. 

Awantura o środkowy palec Joanny Lichockiej

Będący przyczyną sejmowego sporu gest Joanny Lichockiej został zarejestrowany przez kamery podczas czwartkowego wieczornego bloku głosowań. Wszystko odbyło się podczas debaty w sprawie przekazania dwóch miliardów złotych dla TVP i Polskiego Radia. Opozycja oskarżyła Lichocką, że po tym, jak sejmowa większość poparła rekompensatę dla mediów publicznych, posłanka PiS pokazała środkowy palec oponentom partii rządzącej. Platforma Obywatelska postanowiła, że skieruje wniosek do komisji etyki poselskiej, chcąc ukarania Joanny Lichockiej. To samo zrobiła Lewica.

Więcej o:
Komentarze (473)
Joanna Lichocka twierdziła, że przejechała tylko palcem pod okiem. Teraz posłanka PiS zmienia wersję
Zaloguj się
 • oloros11

  Oceniono 146 razy 144

  taki obrazek powinni zawiesić w każdym Szpitalu Onkologicznym
  w Kielcach obok relikwii sw Faustyny

 • niktwazny126

  Oceniono 130 razy 126

  "Nie zrobiłam żadnego wulgarnego gestu, ale mój ruch został wykorzystany do tego, żeby tak to przedstawić. Muszę przyznać, że zasięg tej kampanii nienawiści, którą teraz widzimy w mediach społecznościowych, zrobił na mnie wrażenie"- oczywiście pani Joanno, to był gest życzliwości, rozumiemy. Po prostu w pani kręgach takie gesty i zachowania są normą. Prezes zaakceptował? To chyba wejdzie do kanonu zachowań najlepszej ze zmian, w słownym wyrażaniu uczuć prowadzi prezes- mordy zdradziecki . W kategorii gesty dzierży pani zaszczytną palmę pierwszeństwa.

 • niebozaoknem

  Oceniono 102 razy 102

  Jak każdy cham pani Lichocka jest też tchórzem. Nie żeby to było jakieś zaskoczenie.

 • mastori

  Oceniono 99 razy 97

  Rewia kłamstw wulgarnej posłanki Lichockiej.
  To wychodzi PiS najlepiej.

 • puuchatek

  Oceniono 86 razy 86

  Tak sobie myślę: od 40 lat każdy wie, co to jest „gest Kozakiewicza”. Oby za 40 lat ludzie pamiętali, co to jest „gest Lichockiej”.

  #gestLichockiej
  #wyPAD2020

 • fakie

  Oceniono 79 razy 77

  "Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że dach przeciekał" :)

 • marc.pl

  Oceniono 69 razy 69

  Do szpitala onkologicznego w Kielcach wprowadzono relikwie św. Faustyny alby leczyły chorych na raka a do TVPiS wprowadzono 2 miliardy zł. aby robić wyborcom wodę z mózgu przed majowymi wyborami - tak wygląda obecnie Polska według PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX