Wiemy, kiedy wystartuje kampania Andrzeja Dudy. Potwierdził to szef Komitetu Wykonawczego PiS

Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS, zapowiedział na antenie Programu I PR, że podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości zostanie oficjalnie zainaugurowana kampania prezydenta Andrzeja Dudy i tym samym "zacznie się walka o jego reelekcję". Polityk PiS dodał, że w sztabie Dudy znajdą się przede wszystkim te osoby, które pracowały w sztabie wyborczym partii rządzącej podczas ostatnich trzech wyborów.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział walkę o reelekcję 5 lutego, podczas spotkania z mieszkańcami Lubartowa. W Państwowej Komisji Wyborczej złożono już dokumenty wymagane do rejestracji komitetu wyborczego Dudy w majowych wyborach. Pod wnioskiem o jego rejestrację podpisało się ponad 5 tysięcy osób.

>>> Czy M. Kidawa-Błońska powinna przeprosić za Puck? Komentuje A. Pomaska

Zobacz wideo

Andrzej Duda zainauguruje kampanię podczas sobotniej konwencji PiS w Warszawie

Obecny prezydent oficjalnie zainauguruje kampanię w sobotę 15 lutego, podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w warszawskiej hali Expo. Poinformował o tym na antenie Programu I Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS. Sobolewski zapowiedział, że konwencję poprzedzi posiedzenie Rady Politycznej PiS, a jedynym punktem jej obrad będzie uchwała o rekomendacji dla Dudy.

Sobolewski został zapytany też o sztab wyborczy obecnego prezydenta w nadchodzących wyborach. Przewodniczący KW PiS zaznaczył, że "trzonem" zespołu będą te osoby, które pracowały w sztabie wyborczym PiS podczas ostatnich trzech wyborów: samorządowych, do Parlamentu Europejskiego oraz parlamentarnych. - Sztab funkcjonuje od lata 2018 roku. Permanentna kampania trwająca już prawie drugi rok z rzędu spowodowała, że taki zespół pracuje ciągle - powiedział poseł PiS w rozmowie z Polskim Radiem, dodając, że do sztabu dołączą również współpracownicy prezydenta.

Sobolewski zapowiedział też, że w w trakcie kampanii odbędzie się przynajmniej jeszcze jedna, duża konwencja Andrzeja Dudy.

Przypomnijmy, że pierwsza tura wyborów prezydenckich 2020 odbędzie się 10 maja. Jeśli będzie to konieczne, 24 maja zorganizowana zostanie druga tura.

Więcej o:
Komentarze (55)
Wiemy, kiedy wystartuje kampania Andrzeja Dudy. Potwierdził to szef Komitetu Wykonawczego PiS
Zaloguj się
 • obeznany

  Oceniono 24 razy 20

  No to przesuwajmy na każdym wiecu Dudy dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie.

 • kuba161048

  Oceniono 18 razy 16

  Czekam na ten dzień kiedy będę mógł mu pokazać tak jak to zrobiła Lichocka w Sejmie,
  jemu to się po prostu należy.

 • fuqu

  Oceniono 16 razy 14

  O qrcze pieczone w pysk !
  Co za nowina !!
  Ja wiem kiedy kampania dudy wystartowała,
  jakieś 3 miesiące temu.
  To to teraz to chyba będzie restart ?

 • remo29

  Oceniono 13 razy 11

  Kampania już wystartowała, Lichocka dała wczoraj znak. Ten znak.

 • stef0909

  Oceniono 13 razy 11

  Przecież ta marionetka prowadzi kampanie cały czas!
  2020 wyPAD amen🤣

 • def11

  Oceniono 9 razy 9

  PiS zasiał, SKOKi, Getback, KNF,NBP, spółki skarbu państwa, walka z wolnymi sądami, Banasie, CBA, Srebrna, ochrona pedofilów z kościoła, Lichocka i wile innych spraw do których Duda przyłożył rękę z długopisem, to niech w maju zbierze.

 • puuchatek

  Oceniono 8 razy 8

  Chrzanić, "kiedy wystartuje". Nas interesuje kiedy (i jak) wyląduje.

  #wyPAD2020
  #gestLichockiej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX