Petru grozi pozwem wszystkim, którzy zarzucają mu zadłużenie Nowoczesnej, ostrzega Lubnauer

"Niniejszym pragnę poinformować, że rozpowszechnianie podobnych do wyrażanych przez Katarzynę Lubnauer opinii przez kogokolwiek skończy się pozwem sądowym" - napisał Ryszard Petru na Twitterze. Były przewodniczący Nowoczesnej odcina się w ten sposób od zarzutów o odpowiedzialność za zadłużenie założonej przez siebie partii.

W piątek w wywiadzie dla RMF FM Katarzyna Lubnauer została zapytana o to czy Nowoczesna spłaca swoje długi. - Staramy się to robić. Gdy długi były zaciąganie, nie byłam nawet członkiem Nowoczesnej. Jak zostałam przewodniczącą czułam się w obowiązku, by spłacać kredyt na bieżąco. I spłacaliśmy go. Spłaciliśmy wtedy prawie milion zł naszych różnych zobowiązań - powiedziała posłanka, po czym stwierdziła, że polityka zarządzania, która prowadził Petru była "niezbyt roztropna".

Petru grozi pozwem za wypowiedzi o długach

Były szef Nowoczesnej od razu skomentował jej wypowiedź na Twitterze. "Przypomnę, że to zarząd zaciągał kredyt. Tak długo jak byłem szefem .N, kredyt był na bieżąco spłacany" - napisał Petru.

Na tym jednak nie koniec. Były polityk postanowił bronić swojego dobrego imienia. Jego pełnomocnik adw. Izabela Sakuła-Łuciuk wręczyła Lubnauer pismo, w którym wzywa ją do "niezwłocznego zaprzestania naruszeń dóbr osobistych" byłego szefa Nowoczesnej. Sam Petru na Twitterze odgraża się, że pozwie każdego, kto obciąża go winą za pogrążenie partii w długach.

Z czego wynika zadłużenie Nowoczesnej?

W czerwcu 2019 roku Lubnauer tłumaczyła, że katastrofalna sytuacja finansowa Nowoczesnej to skutek błędów w rozliczeniach wyborczych. Polityczka wyjaśniała, że ze względu na wygraną w poprzednich wyborach Nowoczesna zyskała subwencję w wysokości "dwudziestu paru milionów złotych" w ciągu czterech lat. Jednak przez "głupi" błąd skarbnika Michała Pihowicza, prywatnie męża Kamili Gasiuk-Pihowicz, partia straciła całą subwencję i popadła w długi. Pieniądze te trafiły ponownie do Skarbu Państwa.

>>> Włodzimierz Cimoszewicz gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (17)
Petru grozi pozwem wszystkim, którzy zarzucają mu zadłużenie Nowoczesnej, ostrzega Lubnauer
Zaloguj się
 • salsolo.4

  Oceniono 8 razy 6

  N. za błąd techniczny - zero kasy. Pis finansowanie kampani za kasę ukradzioną PCK - wszystko ok. Logiczne???

 • a.ba

  Oceniono 8 razy 4

  Winne jest istnienie subwencji - patia powinna utrzymywać się ze składek członków a nie z podatków,
  p.s.
  Coś takiego jak 'dobre imię' Ryszarda P. nie istnieje więc nie ma co bronić ...

 • ubrana_prawda

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Petru, zasadniczy błąd w montowaniu składu .N polegał na przecenieniu co poniektórych osób. Może trzeba było przeprowadzić testy na IQ, bo "głupi" błąd p. Pihowicza był na poziomie starszaków z przedszkola. Zresztą późniejsze wydarzenia pokazały, jak bardzo się pan pomylił również w kwestii samego siebie, jako nieomylnego samca alfa.

 • kukunapniu

  Oceniono 9 razy 3

  > przez "głupi" błąd skarbnika Michała Pihowicza, prywatnie męża
  > Kamili Gasiuk-Pihowicz, partia straciła całą subwencję i popadła w długi

  A Petru to gdzie był wtedy żeby wszystkiego dopilnować?

 • zak52

  Oceniono 11 razy 3

  Rycho , nawet niewiesz jak sie ciesze ze cie widze ...... Ale jaja ! Wroc Rycho , wroc .

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 2 razy 2

  Prawda jest bolesna.

  PO-PIS chciał zniszczyć .Nowoczesną, więc załatwił sprawę odrzucenia sprawozdania jak ślamazary się posypały.

  Winny jest skarbnik -mąż zdrajczyni-Myszki Agresorki, i sam P., bo nie pilnował, nie miał nadzoru.

  .Nowoczesną zniszczył P. bo uganiał się za swoją spódnicą-V-kolumną pisslamstwa.

  Dzieło zniszczenia dokończyły dziewuchy jak poszły do PO, a przecież PO miało trwać w opozycji do PO, najwyżej razem z PO głosować przeciwko pisslamizmowi.

  Aktualnie Biedroń rozwalił Wiosnę, zanim ta się wzmocniła i stworzyła struktury w regionie.

  Nadziei dla Polski nie ma, jedynie otucha, że może po fcuku Lichockiej suweren się wystraszy, bo nawet Banaś i kłamstwa MatoŁusza go nie ruszają.

 • ks-t

  Oceniono 1 raz 1

  PO i PIS zniszzyły Nowoczesną, tak jak kiedyś PO usiłowało finansowo zniszczyć PSL, bo były jakimś, słąbym, ale konkurentem. Zabranie całej subwencji w sytuacji gdy DUDa przed startem kampanii prezydenckiej jeździ od miasta do miasta za nasze, ukradzione, podatki, czy kampania PIS za ukradzione bezdomnym fundusze z PCK jest co najmniej dziwna. Ale będziemy obserwować jeszcze dziwniejsze zjawiska. Jest nowa, PISowska PKW. NIeważne kto jak głosuje, ważne kto liczy głosy i kto zabiera przeciwnikom pieniądze.

 • mietek1910

  Oceniono 2 razy 0

  Szkoda, że Petru nie jest już szefen ;(

 • Jim O

  Oceniono 2 razy 0

  Czytam te komentarze i zastanawiam się kogo za to winić. Przychodzą mi na myśl poprzedni ministrowie edukacji oraz ogólnie nauczyciele.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX