Joachim Brudziński krytykuje gest Joanny Lichockiej: Zło dobrem zwyciężaj

Joanna Lichocka po debacie dotyczącej przekazania dwóch miliardów złotych dla mediów publicznych, pokazała opozycji środkowy palec. Gest swojej koleżanki skomentował europoseł PiS Joachim Brudziński.
Zobacz wideo

Joachim Brudziński skomentował za pośrednictwem Twittera sytuację, do której doszło podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali wniosek dotyczący rekompensaty dla mediów publicznych, która wyniesie aż dwa miliardy złotych. Po głosowaniu Joanna Lichocka z PiS pokazała w kierunku ław opozycji środkowy palec.

Joachim Brudziński krytykuje na Twitterze zachowanie Joanny Lichockiej

Zachowanie posłanki skrytykował między innymi europoseł PiS. Były szef MSWiA opatrzył swój wpis na Twitterze hashtagiem "Zło dobrem zwyciężaj":

Jeżeli ktoś chce być twarzą poselskiej uchwały potępiającej nienawiść i agresję w życiu publicznym, to nawet jak jest brutalnie atakowanym to powinien mieć w sobie siłę i przeprosić gdy poniosą go złe emocje na sali sejmowej.

Gest Joanny Lichockiej nie pozostał bez reakcji opozycji, która zapowiedziała złożenie wniosku o ukaranie parlamentarzystki PiS. Wniosek ma zostać złożony w piątek do komisji etyki poselskiej. Politycy Koalicji Obywatelskiej krytykowali też brak reakcji marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz innych posłów PiS, którzy widzieli zachowanie swojej koleżanki.

Sama Joanna Lichocka twierdzi, że nie wykonała żadnego złego gestu. "Gdybym chciała pokazać gest środkowego palca posłom PO, którzy po chamsku zachowywali się na sali plenarnej to bym to zrobiła. Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie bo byłam zdenerwowana. Nic więcej, a politycy PO sądzą po sobie. To ich styl" - napisała na swoim Twitterze.

Więcej o: