Joachim Brudziński krytykuje gest Joanny Lichockiej: Zło dobrem zwyciężaj

Joanna Lichocka po debacie dotyczącej przekazania dwóch miliardów złotych dla mediów publicznych, pokazała opozycji środkowy palec. Gest swojej koleżanki skomentował europoseł PiS Joachim Brudziński.
Zobacz wideo

Joachim Brudziński skomentował za pośrednictwem Twittera sytuację, do której doszło podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości przegłosowali wniosek dotyczący rekompensaty dla mediów publicznych, która wyniesie aż dwa miliardy złotych. Po głosowaniu Joanna Lichocka z PiS pokazała w kierunku ław opozycji środkowy palec.

Joachim Brudziński krytykuje na Twitterze zachowanie Joanny Lichockiej

Zachowanie posłanki skrytykował między innymi europoseł PiS. Były szef MSWiA opatrzył swój wpis na Twitterze hashtagiem "Zło dobrem zwyciężaj":

Jeżeli ktoś chce być twarzą poselskiej uchwały potępiającej nienawiść i agresję w życiu publicznym, to nawet jak jest brutalnie atakowanym to powinien mieć w sobie siłę i przeprosić gdy poniosą go złe emocje na sali sejmowej.

Gest Joanny Lichockiej nie pozostał bez reakcji opozycji, która zapowiedziała złożenie wniosku o ukaranie parlamentarzystki PiS. Wniosek ma zostać złożony w piątek do komisji etyki poselskiej. Politycy Koalicji Obywatelskiej krytykowali też brak reakcji marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz innych posłów PiS, którzy widzieli zachowanie swojej koleżanki.

Sama Joanna Lichocka twierdzi, że nie wykonała żadnego złego gestu. "Gdybym chciała pokazać gest środkowego palca posłom PO, którzy po chamsku zachowywali się na sali plenarnej to bym to zrobiła. Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie bo byłam zdenerwowana. Nic więcej, a politycy PO sądzą po sobie. To ich styl" - napisała na swoim Twitterze.

Więcej o:
Komentarze (131)
Joachim Brudziński krytykuje gest Joanny Lichockiej: Zło dobrem zwyciężaj
Zaloguj się
 • lubiedobrze

  Oceniono 38 razy 34

  Wszystkim nie rozumiejącym dlaczego, wbrew naturze Lichocka wycierała sobie powiekę środkowym palcem, tłumaczę, że wskazujący był brudny. Wszyscy wiemy od czego.

 • krzysieks1

  Oceniono 36 razy 34

  Gest tej reprezentantki sejmowej komisji kultury to jak cały PIS w pigułce.

 • Kapitan Flint

  Oceniono 29 razy 25

  Pis rozpoczął kampanię prezydencką w wielkim stylu. Tak trzymać, towarzysze. Alleluja, i do przodu. Plakaty z Lichocką już się drukują.

 • zoltan_waw

  Oceniono 24 razy 22

  Nie podlizuj się.Jak wróci wolna Polska i tak będziesz pierdział w pasiak.

 • holidays_in_cambodia

  Oceniono 26 razy 22

  .
  Ha ha ha - mówi to mentor Lichockiej.

 • kociba

  Oceniono 17 razy 17

  Lichocka to pis w pigułce na dodatek mało inteligentna -
  albo jak było widać po geście inteligentna inaczej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX