Włodzimierz Cimoszewicz w Porannej Rozmowie Gazeta.pl. "Gest Lichockiej to ordynarne, butne chamstwo"

W piątek gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl był Włodzimierz Cimoszewicz. Poseł do Parlamentu Europejskiego i były premier skomentował m.in. zachowanie poseł PiS Joanny Lichockiej, która podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu pokazała posłom opozycji środkowy palec. - To przykład ordynarnego, butnego chamstwa - stwierdził Cimoszewicz.

Gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl będzie Włodzimierz Cimoszewicz, poseł do Parlamentu Europejskiego wybrany w 2019 roku z list Koalicji Europejskiej. Programie padnie pytanie o kontrowersyjne zachowanie posłanki PiS Joanny Lichockiej, która podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu pokazała w kierunku posłów opozycji środkowy palec.

Cimoszewicz: Gest Lichockiej to ordynarne, butne chamstwo

- To przykład ordynarnego, butnego chamstwa. Gdy chodzi o kulturę dyskusji to oczekiwania w Parlamencie Europejskim są zdumiewające, nawet nie możemy sobie tego - zestawiając z polskim Sejmem - wyobrazić. Dwukrotnie zdarzało się, że ktoś wypowiedział się na posiedzeniu PE bez szacunku dla drugiej osoby i został tak skutecznie przywołany do porządku, że wstał i przeprosił - powiedział Cimoszewicz.

- Właściwie nie możemy być tym zaskoczeni. Od poprzedniej kadencji Sejm został sprowadzony do poziomu wycieraczki do butów. Tam nie respektuje się ani kultury dyskusji, ani prawa. Sam fakt, że ta "pseudo dama" od środkowego palca została sprawozdawcą po odwołaniu Joanny Scheuring-Wielgus było brutalnym złamaniem regulaminu Sejmu. To co zrobiono z Polskim Sejmem to dramat - dodał europoseł.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie