"SE": Pani Basia nie opuści Jarosława Kaczyńskiego. Prawa ręka prezesa PiS miała przejść na emeryturę

- Pani Barbara na razie nie wybiera się na emeryturę. Pan prezes będzie mógł jeszcze długo z nią współpracować - zapewnia w rozmowie z "Super Expressem" polityk PiS z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego. Barbara Skrzypek współpracuje z prezesem PiS od trzech dekad i choć skończyła już 61 lat, na emeryturę się nie wybiera.

Z ustaleń "SE" wynika, że Jarosław Kaczyński miał namawiać swoją współpracowniczkę, aby nie kończyła pracy w centrali partii. - Sprawa przejścia pani dyrektor na emeryturę jest na odległym horyzoncie. To jest kwestia co najmniej wielu, wielu miesięcy - mówi jeden ze ludzi bliskich prezesowi.

Ciepłych słów Barbarze Skrzypek nie szczędzi europoseł PiS Karol Karski. - Pani Barbara i pan prezes to dwie najsympatyczniejsze osoby na Nowogrodzkiej. Pan prezes ma do niej ogromne zaufanie. I jest zawsze bardzo miła i cierpliwa dla osób, które dzwonią na Nowogrodzką. Bardzo ją lubię. To, że miałaby zakończyć swoją pracę, jest dla mnie wielkim zaskoczeniem. Wszyscy jednak chcielibyśmy, żeby pracowała z panem prezesem jak najdłużej. I liczymy, że właśnie tak będzie - mówi polityk.

>>> Marcin Horała był gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl. Zobacz wideo:

Zobacz wideo

Pani Basia - bohaterka serialu, zaufana Kaczyńskiego i sekretarka komunistów

Po raz pierwszy o Barbarze Skrzypek, sekretarce Kaczyńskiego, zrobiło się głośniej, gdy w styczniu 2017 roku na YouTubie pojawił się program satyryczny "Ucho prezesa", w którym rolę pani Basi odegrała aktorka Izabela Dąbrowska. To właśnie wtedy o istnieniu Barbary Skrzypek wielu z nas usłyszało po raz pierwszy. Okazało się, że komediowa postać ma swój pierwowzór w rzeczywistości, który nazywany jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci w polskiej polityce i najważniejszą kobietą PiS-u.

Barbara Skrzypek współpracuje z Jarosławem Kaczyńskim od 1990 roku. Po raz pierwszy ich zawodowe ścieżki przecięły się w kancelarii prezydenta Lecha Wałęsy, której szefem był dzisiejszy prezes PiS-u. Od tamtej pory są nierozłącznym duetem - pani Basia zawiaduje kalendarzem Jarosława Kaczyńskiego, dba o jego dobre samopoczucie, odprawia niechcianych gości i sprawuje pieczę nad wieloma dokumentami ważnymi dla prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Barbara Skrzypek jest podobno wierną powierniczką sekretów lidera partii, którą uważa on za przyjaciela. Jest dyrektorem biura prezydialnego PiS oraz szefową kancelarii prezesa, ale co ważniejsze dla ujawnionej przez "Gazetę Wyborczą" sprawy inwestycji dwóch wieżowców, które miały stanąć w Warszawie, Barbara Skrzypek jest także pełnomocniczką Instytutu Lecha Kaczyńskiego i właścicielką niewielkich udziałów w Srebrnej.

Zanim zaczęła zarządzać spółką Srebrna i stała się prawdopodobnie najbliższą współpracowniczką Jarosława Kaczyńskiego, pracowała z ważnymi urzędnikami związanymi z PZPR. Według książki Michała Krzymowskiego pt. "Jarosław", Barbara Skrzypek była m.in. sekretarką gen. Michała Janiszewskiego. Od 1950 roku należał on do PZPR, a od 1972 roku był szefem gabinetu generała Wojciecha Jaruzelskiego. Pani Basia pracowała również w sekretariacie przedostatniego komunistycznego premiera Zbigniewa Messnera. 

Więcej o:
Komentarze (77)
"SE": Pani Basia nie opuści Kaczyńskiego. Tajemnicza współpracownica jest w wieku emerytalnym
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 34 razy 26

  Jaruzelski,Janiszewski , Kaczyńscy . Pani Basia to bez wątpienia najlepszy oficer łącznikowy KGB/FSB w Polsce.

 • raoul_duke

  Oceniono 22 razy 20

  Pani Barbara i pan prezes to dwie najsympatyczniejsze osoby na Nowogrodzkiej. Według relacji świadków, które czytałem Ewa Braun i Fuehrer byli najsympatyczniejszymi osobami w bunkrze kancelarii Rzeszy.

 • arreis65

  Oceniono 22 razy 18

  biedny ten kurdupel kaczyński, biedny - swojego zaufanego przyjaciela od lewych interesów agenta SB kujdę musiał zwolnic to chociaż panią basię mu zostawcie żeby go prowadziła !!!!

 • justas32

  Oceniono 19 razy 17

  Sekretarka Hitlera to nawet wyszła za niego za mąż - z miłości, a postury był podobnie nikczemnej...

 • ziggybam

  Oceniono 18 razy 16

  Z rana, dla pisiaczków:
  _______________$$$$
  ______________$$____$$
  ______________$$____$$
  ______________$$____$$
  ______________$$____$$
  ______________$$____$$
  __________$$$$$$____$$$$$$
  ________$$____$$____$$____$$$$
  ________$$____$$____$$____$$__$$
  $$$$$$__$$____$$____$$____$$____$$
  $$____$$$$________________$$____$$
  $$______$$______________________$$
  __$$____$$______________________$$
  ___$$$__$$______________________$$
  ____$$__________________________$$
  _____$$$________________________$$
  ______$$______________________$$$
  _______$$$____________________$$
  ________$$____________________$$
  _________$$$________________$$$
  __________$$________________$$
  __________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

 • incipit

  Oceniono 20 razy 16

  Musi pilnować kaczych papierów. Utonie razem z nimi i jej Napoleonem.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 19 razy 15

  Tak myślałem że to kolejna 'ustawka', bo przecież ktoś pampersy malutkiemu mesjaszowi musi zmieniać!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX