Tusk o pieniądzach dla TVP. "Opozycja chce przeznaczyć dwa mld na onkologię, a PiS na nowotwór"

Donald Tusk skomentował ostatnie wydarzenia polityczne w Polsce. Były premier we wpisie na Twitterze odniósł się do kwestii pieniędzy, które zostaną przekazane mediom publicznym. Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej określił to jako "dwa miliardy na nowotwór".
Zobacz wideo

Podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu posłowie debatowali nad przekazaniem dwóch miliardów złotych Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu. Głosami posłów PiS Sejm odrzucił uchwałę Senatu, który chciał zablokować rekompensatę finansową dla mediów publicznych za utracone wpływy z abonamentu RTV.

Donald Tusk skomentował przyznanie rekompensaty mediom publicznym. "Dwa miliardy na nowotwór"

"To bardzo subtelna różnica: opozycja chce przeznaczyć dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór" - taki wpis pojawił się na Twitterze Donalda Tuska jeszcze przed sejmowym głosowaniem. Były szef Rady Europejskiej poparł tym samym pomysł marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, który zaproponował, aby te środki przeznaczyć na onkologię, a nie na rekompensaty dla TVP za utracone wpływy z abonamentu.

Decyzję Sejmu skrytykował też szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak, który porównał jak dużo WOŚP musiało pracować, by częściowo dorównać dotacji przekazanej na media publiczne:

Fundacja WOŚP przez 27 lat wydała na sprzęt medyczny miliard sto dwadzieścia sześć milionów złotych. To nieco ponad połowa tej sumy. Jej rzeczywisty wymiar to 62 tysiące urządzeń medycznych, służących ratowaniu życia i zdrowia. Konkret? Absolutny konkret.
Żeby dorównać rocznym dotacjom na TVP, musimy działać wiele, wiele lat. System opieki zdrowotnej Polaków jest w rozsypce. Brakuje 60 tysięcy lekarzy i 100 tysięcy pracowników personelu medycznego. A tymczasem posłanka Joanna Lichocka pokazuje „f**k off” nam, Polakom.
Więcej o:
Komentarze (214)
Donald Tusk o pieniądzach dla TVP - "to dwa miliardy na nowotwór"
Zaloguj się
 • zjadljad

  Oceniono 34 razy 28

  Po aktywności trolli widać, że temat drażliwy dla PiS-bolszewii.
  W sumie wydział propagandy tak dziecinnie odsłania słabości rządzących.
  Im intensywniejsze ujadanie płatnych ratlerków, tym bardziej trzeba śledzić dany temat :)

 • def11

  Oceniono 33 razy 27

  "Fucka chorym na raka" a 2 mld na nowotwór TVP.
  Prawo i Sprawiedliwość.

 • franclajn

  Oceniono 30 razy 24

  Kartofel, długopis i pinokio są niczym rak złośliwy z przerzutami, zabijającymi nas wszystkich. Na śmierć.

 • marek.usc

  Oceniono 27 razy 19

  PiS przyznał sobie pieniądze na kampanię dudy, ale tutaj jest drugie dno, bo to jest taki ogrom pieniędzy że podejrzewam że przy okazji część tej kasy pójdzie na fabrykę troli. Opozycja powinna zażądać szczegółowe raporty wydatków.

 • zjadljad

  Oceniono 22 razy 16

  Cały PiS to jeden wielki nowotwór

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX