Opozycja chce kary dla Joanny Lichockiej za gest środkowego palca. Jest wniosek do komisji etyki

- Platforma Obywatelska kieruje wniosek o ukaranie parlamentarzystki PiS do komisji etyki poselskiej - powiedziała dziennikarzom posłanka Agnieszka Pomaska. Zapowiedź ta dotyczy gestu posłanki Joanny Lichockiej, która pokazała środkowy palec w kierunku sali podczas debaty ws. finansowania mediów publicznych.

Agnieszka Pomaska, komentując zachowanie Lichockiej, stwierdziła, że "arogancja wkracza na salę sejmową" oraz zwróciła uwagę na "brak reakcji partii rządzącej". - Mamy do czynienia z upadkiem obyczajów - mówiła.

Pomaska odniosła się również do tłumaczeń posłanki PiS. - Lichocka zamiast przyznać i przeprosić, brnie dalej. Terlecki wyraźnie stwierdził, że stało się, to co się stało. Gdzie Lichocka ma oko? - mówiła posłanka PO.

Piotr Adamowicz z Koalicji Obywatelskiej powiedział, że gest Lichockiej był "pokazem pogardy". - Przypominamy, że paradoksalnie poseł Lichocka jest członkiem komisji kultury. Ten gest był niczym z ulicy, ze stadionów czy budki z piwem. Kibolstwo wkracza na salę plenarną - stwierdził parlamentarzysta.

Z kolei posłanki Lewicy Anna Maria Żukowska i Joanna Scheuring-Wielgus postanowiły zadać kłam próbom tłumaczenia się przez Lichocką. Na drzwiach do biura klubu PiS umieściły zdjęcia gestu Lichockiej. "Tak, aby żaden poseł i żadna posłanka PiS nie mogli powiedzieć, że tego nie widzieli" - wyjaśniła Żukowska w sieci.

Lichocka pokazuje posłom środkowy palec

Podczas czwartkowego wieczornego bloku głosowań posłanka Prawa i Sprawiedliwości pokazała środkowy palec w kierunku sali, a jej gest uchwyciły kamery. Wszystko odbyło się podczas debaty w sprawie przekazania dwóch miliardów złotych dla TVP i Polskiego Radia. Chwilę wcześniej sejmowa większość poparła rekompensatę dla mediów publicznych.

Mimo że gest Lichockiej zarejestrowało wiele kamer, a na ujęciach widać reakcję siedzącego obok Lichockiej posła, który zdaje się rozbawiony gestem koleżanki, posłanka postanowiła wszystkiemu zaprzeczyć. Na Twitterze zamieściła wpis, w którym tłumaczyła, że wcale nie pokazała obraźliwego gestu. "Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie, bo byłam zdenerwowana. Nic więcej, a politycy PO sądzą po sobie" - napisała.

>>> Lichocka porównała Jarosława Kaczyńskiego do Władysława Łokietka. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (372)
Opozycja chce ukarania Joanny Lichockiej za pokazanie środkowego palca. Jest wniosek do komisji etyki
Zaloguj się
 • jego-wysokosc

  Oceniono 64 razy 58

  Podobny test spotka obecnie rządzących ze strony wyborców 10 maja. Pycha kroczy przed upadkiem. Prezes już wie, więc zbladł

 • chi-neng

  Oceniono 55 razy 47

  BIS:
  Gest Kozakiewicza pokazali całej Polsce, NIE TYLKO OPOZYCJI I NIE TYLKO LA*ACZNICA LICHOCKA, ale przede wszystkim Kaczyński, Duda, Ziobro i pozostałe przydupasy JK.
  Ponownie zaczną się nocne głosowania i wychodzenie całej sekto-mafii z Sali sejmowej, podczas zabierania głosu przez opozycje.

 • 600ps

  Oceniono 38 razy 34

  Zdjecie Lichockiej pokazujace srodkowy palec powinno wisiec w kazdym pokoju Instytu Onkologi i szpitalach aby pacjeci i lekarze wiedzieli co o nich mysli PiS i Lichocka.

 • c.t.k

  Oceniono 34 razy 30

  Gest Lichockiej dotyczy także mieszkańców Podkarpacia, Podlasia, posłów PIS.

 • rlnd

  Oceniono 29 razy 27

  Proponuję szybko oplakatować szpitale:
  Poseł Lichocka przekazuje pozdrowienia chorym na raka.
  A jeśli Duda podpisze, to jeszcze dorzucić
  Wybierz prezydenta Dudę, on już wybrał Zenka nad twoje leczenie.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 30 razy 26

  Kary? I tak ona sama tego nie zapłaci.
  Należy codziennie witać ją tym samym gestem i wszystkim wmawiać że właśnie miało się zamiar podłubać w nosie.

 • Grace Bond

  Oceniono 25 razy 23

  Agresja i chamstwo...cała charakterystyka obozu rządzącego, oczywiście powołana komisja stwierdzi, że to wcale nie była ręka Lichockiej a Tuska...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX