Lichocka tłumaczyła się Kaczyńskiemu ze środkowego palca. "Na końcu boss zbladł", "Kwintesencja PiS"

"PiS w jednym obrazku", "Hańba" - to niektóre komentarze na temat zachowania posłanki PiS Joanny Lichockiej, która podczas wieczornego bloku głosowań pokazała w Sejmie środkowy palec. Media społecznościowe obiega też filmik, na którym widać, jak Lichocka po zdarzeniu tłumaczy się prezesowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu. "Na końcu boss zbladł" - napisał jeden z komentujących.

Podczas czwartkowego, wieczornego bloku głosowań posłanka Prawa i Sprawiedliwości pokazała środkowy palec w kierunku sali, a jej gest uchwyciły kamery. Wszystko odbyło się podczas debaty w sprawie przekazania dwóch miliardów złotych dla TVP i Polskiego Radia. Chwilę wcześniej sejmowa większość poparła rekompensatę dla mediów publicznych.

>>> Sikorski: Brexit zaczynał się lata temu od szczucia na UE, jakie teraz uprawia TVP:

Lichocka pokazała w Sejmie środkowy palec. Jest nagranie, na którym tłumaczy się prezesowi

Mimo, że gest Lichockiej zarejestrowało wiele kamer, a na ujęciach widać reakcję siedzącego obok Lichockiej posła, który zdaje się być rozbawiony gestem koleżanki, Lichocka postanowiła wszystkiemu zaprzeczyć. Na Twitterze zamieściła wpis, w którym tłumaczyła, że wcale nie pokazała obraźliwego gestu. "Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem, energicznie bo byłam zdenerwowana. Nic więcej , a politycy PO sądzą po sobie" - napisała.

Zdjęcie Lichockiej jest żywo komentowane przez polityków i publicystów. "13 lutego 2020 roku. Wieczorne głosowania. Posłanka Lichocka. PiS w jednym obrazku" - napisał poseł KO Tomasz Siemoniak. "Hańba" - skwitowała Agnieszka Pomaska.

"Teraz obejrzałem wideo - to nie było "drapanie pod okiem”. Racja. Każdy, nawet w podstawówce wie co taki gest oznacza" - napisał Marcin Makowski z "Do Rzeczy".

"Kwintesencja PiS. To jest poseł Lichocka. Komisja kultury. Właśnie lobbowała, żeby przekazać 2 mld złotych na propagandę TVP. A potem pokazała swoją prawdziwą twarz. A raczej palec. Wstyd." - napisał Borys Budka z PO.

W "Szkle Kontaktowym" w TVN 24 wyemitowano z kolei nagranie, na którym widać, jak posłanka Lichocka tłumaczy się ze swojego zachowania Jarosławowi Kaczyńskiemu. Mocno gestykuluje i wykonuje przy tym gest pocierania palcem pod okiem. Jarosław Kaczyński zadaje Lichockiej pytanie, a następnie - wyraźnie zdziwiony - odwraca się. "Lichocka potulnie tłumaczyła się Kaczyńskiemu co zrobiła, a na końcu boss zbladł" - napisał jeden z komentujących, który umieścił fragment nagrania na Twitterze. 

Sprawę skomentował też poseł KO Riad Haidar, który do niedawna był także ordynatorem oddziału neonatologii w Białej Podlaskiej."Jestem w Sejmie RP. Przed chwilą pani poseł Lichocka reprezentująca PiS w Komisji Kultury po tym kiedy lobbowała przekazanie 2 mld złotych na propagandę TVP pokazała nam środkowy palec. Wiecie na co jako opozycja chcieliśmy przeznaczyć te 2 mld zł? Na onkologię!"- napisał.

Więcej o:
Komentarze (530)
Lichocka tłumaczyła się Kaczyńskiemu ze środkowego palca. "Na końcu boss zbladł", "Kwintesencja PiS"
Zaloguj się
 • pronti75

  Oceniono 180 razy 172

  Jeśli opozycja nie wykorzysta gestu tej pissdzielskiej fanatyczki w spotach wyborczych, to są skończonymi frajerami...

 • krynolinka

  Oceniono 138 razy 126

  Znając realia. Telewizor rządowy puści pasek. - " opozycja złamała Lichockiej palec, skandal!"

 • ps11111ps

  Oceniono 87 razy 87

  Jeszcze chwila a Yaroslaw zdegustowany rozpasaniem władzy rzuci legitymację i zapisze się do PO...

 • ukryty_wafel

  Oceniono 84 razy 82

  Brawo PiS. Pokazaliście faka wszystkim chorym onkologicznie. Ale po okradaniu PCK stać was już na wszystko. Szmaciarze i ćwoki!

 • konigin

  Oceniono 76 razy 74

  To zes tufto zrobila prezent wucowi. Ta wasza mowa milosci i walka z hejtem...Zaorane.

 • krynolinka

  Oceniono 77 razy 67

  Jakby ktoś się mnie pytał o zdanie to niech nikt od tej pani niech nie przyjmuje potencjalnych przeprosin. Ignorować w sejmie. Z windy wysiadać gdy ona wsiada.

 • ryslew2061

  Oceniono 61 razy 59

  Bydło. Nie dość, że czołowe chamidło pisoskie - po wylocie Pawłowiczówny i Tarczyńskiego - obejmie zasłużoną schedę - to jeszcze kręci gó...ara na poziomie przedszkolaka, który zbroił i tchórzliwie kłamie niczym pięciolatek.

 • krzysztofgie

  Oceniono 56 razy 56

  Ktoś musiał Pawłowicz zastąpić,w przyrodzie nic nie ginie.Może na wiecach Dudy też bedzie można się drapać pod okiem środkowym palcem? Jak myślicie to nie będzie obraza majestatu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX