Nie ma planów wizyty Putina w Smoleńsku 10 kwietnia. Rosyjski MSZ zaprzecza słowom rzecznika Dudy

Rzecznik Kremla poinformował, że nie ma planów, by w Smoleńsku 10 kwietnia pojawił się Władimir Putin. Rosyjski MSZ zaprzecza z kolei informacjom, jakoby Siergiej Ławrow planował rozmawiać z Jackiem Czaputowiczem na temat organizacji wizyty polskich władz w Smoleńsku. Takie spotkanie zapowiedział rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Rzecznik Andrzeja Dudy Błażej Spychalski poinformował dzisiaj, że w najbliższym czasie szef polskiej dyplomacji spotka się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem. Tematem rozmów miałaby być kwestia organizacji uroczystości w Smoleńsku 10 kwietnia. - W najbliższych dniach dojdzie do spotkania pana ministra Jacka Czaputowicza z panem ministrem Siergiejem Ławrowem, podczas której panowie ministrowie będą rozmawiali o ewentualnej organizacji uroczystości - zapowiedział Spychalski.

Władimir Putin nie planuje przylecieć do Smoleńska 10 kwietnia

Zaprzecza temu jednak strona rosyjska. Agencja TASS, którą cytuje RMF FM, dowiedziała się w rosyjskim MSZ, że "takie spotkanie nie jest wypracowywane". Podobne informacje podaje RIA Novosti. Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow poinformował ponadto, że nie ma też obecnie planów, by do Smoleńska przyleciał Władimir Putin.

>>> Prof. Antoni Dudek o 10. rocznicy tragedii smoleńskiej: Będzie dla PiS niewygodna

Spotkania z Ławrowem nie potwierdza zresztą sam Czaputowicz. Minister zapowiedział, że polskie władze będą konsultowały się w sprawie obchodów ze stroną rosyjską. Zamierzają w najbliższym czasie zwrócić się do Rosji z prośbą o pomoc w organizacji 10 kwietnia wizyty władz państwowych w Katyniu w Smoleńsku. Nota ma zawierać prośbę o umożliwienie tam obchodów i będzie - jak podkreślał minister - "oficjalnym działaniem". "Liczymy na przychylność strony rosyjskiej" - dodał Jacek Czaputowicz.

Jacek Czaputowicz: Nie wiadomo, czy dojdzie do rozmów

Szef polskiej dyplomacji poinformował też, że w najbliższych dniach weźmie udział w konferencji bezpieczeństwa w Monachium, gdzie spodziewany jest również minister spraw zagranicznych Rosji. Jacek Czaputowicz zastrzegł, że nie wiadomo, czy dojdzie do rozmowy w sprawie organizacji wizyty. Podkreślił, że Polska jest otwarta na rozmowy ze stroną rosyjską "po to, żeby zapewnić możliwość godnych obchodów tej dla nas tak ważnej rocznicy".

Więcej o:
Komentarze (152)
Nie ma planów wizyty Putina w Smoleńsku 10 kwietnia. Rosyjski MSZ zaprzecza słowom rzecznika Dudy
Zaloguj się
 • hatteras

  Oceniono 50 razy 42

  Wladze panstwowe reprezentuje dzisiaj PIS ,ktory w 100% odpowiada za katastrofe lotnicza, za wykorzystanie tej tragedii do bezposstawnych oskarzen,za narodowa traume i podzial w narodzie,za uzywanie Katynia do gry politycznej.
  PiS nie ma moralnego prawa,aby tam byc! Ich postawa wobec Rosji moze byc potraktowana jako akt politycznej prowokacji i konsekwencje moga byc nieobliczalne.

 • krynolinka

  Oceniono 43 razy 35

  Spychalski coś nie ma dzisiaj noszenia. Co nie powie to fake news..Fogiel bierz go!

 • christo55

  Oceniono 36 razy 26

  A Rosjanie powiedzą "niet" i pisowcy mogą się bujać.....Tak bym na ich miejscy zrobił, wiedząc co ta dzicz wyprawia w Polsce i na świecie!

 • def11

  Oceniono 33 razy 25

  Były czasy gdy Putin przyjeżdżał do Katynia oddać hołd polskim oficerom zamordowanym z rozkazu Stalina, ale teraz rządzi PiS który z kolan wstał ..

 • zwierzoczlekoupior

  Oceniono 31 razy 25

  pisiaki sa niczym i nic w swiecie nie znacza. Rossija pokazala im miejsce w kolejce dziobania.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 36 razy 24

  Prezydent Rosji spotyka się z prezydentami. Marionetki go nie interesują.

 • Oceniono 27 razy 19

  Niech lecą. Tylko niech tym razem zabiorą ze sobą tego starszego pana z Żoliborza i połowę peniskopatu i niech wizytę znów organizuje sasin i duda. Może po kolejnej "tragedii" w końcu ten kraj nieco odetchnie.

 • maaac

  Oceniono 22 razy 18

  PO zmusiło Putina by pokłonił się ofiarom jego starszych kolegów. PiS doprowadził do tego że Putin może mieć ofiary Katynia gdzieś. To dzieło dyplomatołków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX