PO proponuje, żeby 2 mld zł przeznaczyć na onkologię zamiast na TVP. Budka: Test na wiarygodność

Tomasz Grodzki zapowiedział poprawkę do budżetu, zgodnie z którą 2 mld zł zamiast na Telewizję Polską przeznaczone zostaną na leczenie raka. - Na chemioterapię i leki wydaje się rocznie 1,5 miliarda złotych. Te 1,5 mld zł w zbitce z 2 mld, które zostaną przekazane na Telewizję Publiczną to jest jeden wielki skandal - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska. Borys Budka stwierdził, że propozycja będzie "testem na wiarygodność".

"Narodowa Strategia Onkologiczna przyjęta. Dobrze się składa, gdyż Senat nie zgodził się na 2 mld zł dla TVP. Zgłosimy poprawkę do budżetu aby te środki szybko przekazać na onkologię. Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii!" - napisał w środę marszałek Senatu Tomasz Grodzki. 

2 mld zł na onkologię zamiast na TVP? Pomysł PO

W ubiegłym tygodniu Senat odrzucił nowelizację ustawy abonamentowej, w myśl której Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma przekazać TVP i Polskiemu Radiu przekaże niespełna 2 mld zł. W czwartek Sejm będzie głosował nad sprawozdaniem komisji o uchwale Senatu na temat ustawy. Przypomnijmy, że sejmowa komisja kultury poparła stanowisko Senatu - czyli odrzuciła finansowe wsparcie mediów publicznych. 

Małgorzata Kidawa-Błońska i Borys Budka zwołali w tej sprawie konferencję. - W Polsce na raka choruje milion osób, z tego rocznie umiera 100 tys. Na chemioterapię i leki wydaje się rocznie 1,5 miliarda złotych - powiedziała Kidawa-Błońska. -Te 1,5 mld zł w zbitce z 2 mld, które zostaną przekazane na Telewizję Publiczną to jest jeden wielki skandal. Te pieniądze służbie zdrowia są potrzebne, pacjenci muszą być leczeni dobrymi lekami - dodała.

>>> Borys Budka: Za pieniądze podatników kupuje się hejt

Zobacz wideo

Borys Budka: Mówimy temu rządowi, sprawdzam

Borys Budka stwierdził z kolei, że będzie to test dla obozu władzy. - Dzisiaj mówimy temu rządowi i temu prezydentowi sprawdzam. Dzisiaj w parlamencie będzie miał miejsce test na wiarygodność i elementarne poczucie sprawiedliwości. Możemy wspólnie zdecydować, że zamiast dwóch miliardów złotych na zorganizowany przemysł pogardy, nienawiści i kłamstwa, zamiast dwóch miliardów złotych na permanentną kampanię wyborczą obozu władzy możemy dwa miliardy złotych przeznaczyć na leczenie polskich pacjentów - powiedział szef PO. - Możemy te pieniądze przeznaczyć dzięki decyzji Senatu, który wnosi o odrzucenie bardzo złej rządowej ustawy o finansowaniu hejtu, nienawiści i pogardy - podkreślił..

Więcej o:
Komentarze (169)
PO proponuje, żeby 2 mld zł przeznaczyć na onkologię zamiast na TVP. Budka: Test na wiarygodność
Zaloguj się
 • gruszka1

  Oceniono 28 razy 18

  Dla PiS najważniejsza jest propaganda. Mają gdzieś zwykłych obywateli. Mój dziadek jest ciężko chory, ale nie może leżeć w szpitalu, bo nie ma miejsc.... Dopiero za parę dni będzie miejsce.

 • grzegbaaaa

  Oceniono 21 razy 15

  Póki boss mafii Jarosław K nie potrzebuje pomocy w tym zakresie to raczej pomysł nie przejdzie.

 • jurek4491

  Oceniono 24 razy 14

  To jest majstersztyk :
  - niech SUWEREN patrzy jak zagłosuje MOTŁOCH
  - niech społeczeństwo zapamięta to głosowanie co jest ważniejsze zdrowie czy propaganda partyjna
  - niech naród osądzi ich w wyborach prezydenckich

 • chi-neng

  Oceniono 25 razy 13

  Żartujecie sobie, czy co?
  Gdy tymczasem kwestia dotyczy życia i śmierci….
  Bo przecież NIKT Z WAS NIE WIERZY W TO, ŻE ZREZYGNUJA Z 2 MILIRDOW n´NA SWOJA KOMUNO-BOLSZEWICKA PROPAGANDE, TUŻ PRZED WYBORAMI….?

 • varranzcomodo242

  Oceniono 16 razy 12

  Super pomysł!

 • marchwianka.0

  Oceniono 15 razy 11

  Brawo! To świetny pomysł. Trzeba pomagać ludziom chorym i potrzebującym a nie dawać na szczujnię Jacka Kurskiego. Publicznej telewizji już dawno w Polsce nie ma!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX