Posłowie PiS zgłosili projekt uchwały ws. "wydarzeń w Pucku". "Bezprzykładny atak na prezydenta"

Wraca sprawa niedawnego wygwizdania Andrzeja Dudy na Pomorzu. Do Sejmu trafił właśnie projekt uchwały "w związku z wydarzeniami w Wejherowie i Pucku". Posłowie PiS piszą w niej o "bezprzykładnym ataku na prezydenta" i "barbarzyńskich zachowaniach wymierzonych w autorytet polskiego państwa". Dostaje się też Małgorzacie Kidawie-Błońskiej

Projekt uchwały zgłosiła grupa posłów PiS, reprezentowana przez Joannę Lichocką. "10 lutego 2020 roku w Wejherowie i Pucku doszło do bezprzykładnego ataku na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Grupa chuliganów zakłóciła przebieg państwowych uroczystości lżąc i obrażając głowę państwa" - czytamy w dokumencie dostępnym na stronie Sejmu. Dalej uchwała głosi: "Sejm Rzeczypospolitej wyraża najwyższe oburzenie wobec barbarzyńskich zachowań wymierzonych w autorytet polskiego państwa oraz w przebieg ważnych dla tożsamości mieszkańców Pomorza i całego kraju uroczystości stulecia zaślubin Polski z morzem".

Projekt uchwały ws. "wydarzeń w Pucku"

Posłowie PiS piszą też o "ubolewaniu" w związku z tym, że "żadna ze służb strzegących porządku publicznego nie zareagowała odpowiednio, by uniemożliwić chuliganom zakłócanie państwowych uroczystości".

Dalej mowa jest o "wstydzie z powodu postawy części parlamentarzystów, którzy poparli atak na Prezydenta Polski". "Zdecydowany sprzeciw budzi tolerowanie, a w niektórych przypadkach także współorganizowanie przez parlamentarzystów należących do klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej i pracowników ich biur poselskich tego aktu nienawiści wobec Prezydenta Polski" - czytamy. Według posłów "na szczególne oburzenie zasługuje fakt, że wśród osób afirmujących te zachowania znalazła się poseł Małgorzata Kidawa-Błońska".

>>> Czy M. Kidawa-Błońska powinna przeprosić za Puck? Komentuje A. Pomaska

Zobacz wideo

"Sejm Rzeczypospolitej Polskiej protestuje przeciw wprowadzaniu nienawiści i przemocy do życia publicznego i oświadcza, że nie ma na to zgody i że nigdy, w żadnych okolicznościach, nie może być przyzwolenia na zachowania godzące w głowę państwa i prestiż naszego kraju" - głosi projekt.

Andrzej Duda wygwizdany w Pucku i Wejherowie

W poniedziałek Andrzej Duda brał udział uroczystości 100. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem w Pucku. Na wiecu, który rozpoczynał jego kampanię prezydencką na Pomorzu, pojawiła się grupa protestujących z transparentami "WyPAD", "Przestańcie kraść", "Duda, jesteś wstydem narodu", "Hańba". W stronę prezydenta wykrzykiwano też hasła: "Marionetka" i "Będziesz siedział". Protestujących próbowali uciszyć zwolennicy Andrzeja Dudy, a do podobnej sytuacji doszło później również w Wejherowie.

Na miejscu była także Małgorzata Kidawa-Błońska, która w poniedziałek wspólnie z Dudą wzięła udział we mszy w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła. Po uroczystości w Pucku internet obiegły nagrania, na których widać, jak kandydatka KO na prezydenta życzliwie wita się z niektórymi manifestującymi.

Więcej o:
Komentarze (433)
Posłowie PiS zgłosili projekt uchwały ws. "wydarzeń w Pucku". "Bezprzykładny atak na prezydenta"
Zaloguj się
 • dk2017

  Oceniono 116 razy 108

  Zdradzieckie mordy, spieprzaj dziadu, wieszanie portretów to ok?
  Okradanie PCK, też ok?
  Słowo Konstytucja obraża?
  Ten człowiek, który został wygwizdany nie zasługuje na szacunek. To zwykły oszust, krzywoprzysiężca. Publicznie kłamał, że będzie stać na straży Konstytucji.
  Takiego można wygwizdać.

 • relikwia.sw.napletka

  Oceniono 106 razy 98

  PIS chce wprowadzić ustawowy zakaz wygwizdywania PAD w czasie kampanii wyborczej. Jak chcesz na kogoś gwizdać do musisz być w PIS, tylko oni mogą. Następny będzie ustawowy zakaz hejtu.

 • d_ost

  Oceniono 95 razy 85

  Zapomnieliście, pisowcy, co opowiadaliście, gdy za Tuskiem jeździli troglodyci krzyczący ,,Tusk, matole, Twój rząd obalą kibole"? Albo jak za Komorowskim (wtedy prezydentem RP) jeździli członkowie klubów gazety polskiej i też mu takie ścieżki zdrowia urządzali? Że już o szopce co roku na Powązkach Wojskowych nie wspomnę (gwizdy i buczenie dla delegacji PO, stadionowe owacje dla Macierewicza i Kaczyńskiego)? To sobie poczytajcie co wtedy mówiliście o wolności wypowiedzi, artykułowaniu niezadowolenia z rządów PO itd. I nie róbcie więcej wstydu tym wzmozeniem.

 • chi-neng

  Oceniono 71 razy 63

  Ach, wy jasne cholery!
  Zapomnieliscie co wyczynialiscie z kazdym innym prezydentem, ktory nie wywodzil sie z sitwy Kaczynskich!

 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 53

  Lichocka palma ci odbiła? Gdzie wolność słowa? Może dojdzie do tego, że bufor stumetrowy zrobicie w miejscach gdzie się Andżej pojawia. Jak słynne zgromadzenia cykliczne go odizolujecie.

 • kuba161048

  Oceniono 58 razy 50

  To jest dopiero hipokryzja do kwadratu .
  Obłuda pisiorów nie zna granic .

 • goska10001

  Oceniono 57 razy 49

  Panie Duda czeka Pana więcej takich sytuacji. Im więcej będziecie to wałkować tym bardziej wierzymy, że tak właśnie trzeba bo was to naprawdę boli. Do zobaczenia w zagłebiu ? Już szykujemy nowe trafne hasła powitalne.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 55 razy 47

  Proponuje projekt ustawy "Krytyka Pis to obraza uczuć religijnych".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX