Marcin Horała w Gazeta.pl o "zdradzieckich mordach": Czasem nawet najświętszy człowiek nie wytrzyma

- Partią instytucjonalnie wprowadzającą hejt, prowokacje do polskiej polityki jest Platforma Obywatelska. I to od wielu już lat, i ponownie w tej kampanii wyborczej - mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Wiceminister Marcin Horała był gościem Jacka Gądka w Porannej rozmowie Gazeta.pl. Prowadzący pytał go o m.in. o spot Platformy Obywatelskiej, w którym odniesiono się do buczenia na Andrzeja Dudę w Pucku. "Gdzie są granice hipokryzji?" - pyta narrator w klipie. "Instytucje są zarażone nienawiścią. Władza daje przyzwolenie na przemoc" - słyszymy.

- Jest słynna koncepcja jednego z PR-owców Platformy, dotycząca jeszcze śp. Lecha Kaczyńskiego. Mówił, że Kaczyński jest jak małpa w klatce, której trzeba przejechać kijem po prętach, żeby się zdenerwowała. I to jeżdżenie kijem, brutalne prowokowanie, szarganie świętości - oczywiście czasem znalazł się ktoś po stronie PiS, kto nie wytrzymał, dał się sprowokować, może nieco zbyt emocjonalnie, zbyt grubo odpowiedział. Natomiast partią instytucjonalnie wprowadzającą hejt, prowokacje do polskiej polityki jest Platforma Obywatelska. I to od wielu już lat, i ponownie w tej kampanii wyborczej - powiedział Marcin Horała.

Gądek przypomniał wiceministrowi takie stwierdzenia Jarosława Kaczyńskiego jak "zdradzieckie mordy". - Czasem najświętszy człowiek nie wytrzyma, wiele razy prowokowany czasem da się sprowokować - powiedział Horała. Dopytywany, czy Kaczyński jest "najświętszym człowiekiem" poprosił, by nie łapać go za słówka. 

Więcej o:
Komentarze (67)
Marcin Horała w Gazeta.pl o "zdradzieckich mordach": Czasem nawet najświętszy człowiek nie wytrzyma
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 34 razy 32

  horała - pissofski wycierus, polityczny pałkarz do wynajęcia w państwie z gooowna i tektury kurdupla kaczyńskiego , idzie tam gdzie płacą więcej i więcej można ukraść - to jego jedyna ideologia !!!!

 • praskiso

  Oceniono 24 razy 24

  Pytanie podstawowe. Czy centralny port lotniczy jest dla Kaczyńskiego tym samym czym była huta Katowice dla Gierka ? Jednym słowem po co się buduje skoro wiadomo, że port nie ma żadnych szans na zakładaną liczbę pasażerów ?

 • konvaldeza

  Oceniono 23 razy 23

  Mam nadzieję że uroczyste otwarcie lotniska panowie s pis obejrzą zza krat......

 • Loonax 007

  Oceniono 17 razy 17

  Zastanawia.mnie, po co w ogóle robić wywiady z tego typu kreaturami ?czy naprawdę jeden z bandy hunwejbinów Ziobry może powiedzieć słowo prawdy? Wiadomo z góry, że on na czarne powie białe.Jaki w tym sens? Żeby dalej normalnych ludzi wk...iać? Ileż wciąż tych samych kłamstw mamy słuchać?

 • Anna Skowron

  Oceniono 16 razy 16

  Oooo horała co się zes..... ała. Następny dał szczek . Tylko pusty Śmiech

 • vitruvius

  Oceniono 13 razy 13

  „Im dalej kłamcy oddalają się od prawdy, tym bardziej nienawidzą tych, co ją głoszą. Prawda wg kłamców jest mową nienawiści.” (Orwell)
  Działanie PiS a 3 prawa dr Josefa Goebbelsa. Kiedy poznajemy „przekazy dnia” propagandy PiS, warto je porównać z 3 prawami Goebbelsa.
  Pierwsze prawo Josefa Goebbelsa do stwierdzenie, że tysiąc (sto) razy powtórzone kłamstwo staje się prawdą. Cała „drużyna” powtarza do znudzenia te same kłamstwa, używa identycznych sformułowań, aby wbić do głowy odbiorcom pojęcia w które uwierzą. Przykłady to „zamach” zamiast sprowokowana katastrofa, „reforma sądownictwa” zamiast obsadzania swoimi i uzależnianiu od siebie. Tu kłamstwa można cytować bez końca. Polska w ruinie (dopiero będzie).
  Drugie prawo Josefa Goebbelsa to PRAWO DEZINFORMACJI. Przekaz dnia zawiera na przykład informacje prawdziwe przemieszane z fałszem, który ma zostać uwiarygodniony prawdziwą częścią przekazu. Często w przekazie PiS za prawdę już robi fałsz wmówiony, dzięki działaniu pierwszego prawa Goebbelsa.
  Trzecie prawo Josefa Goebbelsa to PRAWO AUTORYTETÓW. Celem jest powoływanie się na autorytety, najczęściej akademickie, na profesorów. Wyjmuje się z kontekstu pasujące zdanie i w kółko powtarza, jako potwierdzenie tezy. Można się na przykład powoływać na prawo francuskie, wybierając jedno zadanie bez sąsiednich, lub niemieckie z wyborem sędziów, „pomijając” z jakiego grona mogą być wybrani. Z poważnymi profesorami to PiS ma kłopot. Lech Kaczyński tylko podawał się za profesora (przez pewien czas był na etacie, ale to nie tytuł naukowy), Krycha Pawłowicz to samo, Zybertowicz i jemu podobni dla wykształciuchów są śmieszni, dla „Luda Ciemnego” wg terminologii jednego z głównych propagandzistów PiS, może jeszcze tak.
  Wśród „bon mots” Goebbelsa jest na przykład zdanie „oskarżaj innych o to, za co sam jesteś winny”. No co? To pewnie Tusk zmasakrował polski system prawny. Inne „Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą”, też tow. Goebbels.
  Zabawne, że „Elity PiS” próbują zasady Josefa Goebbelsa stosować wobec UE. Ale tam są wyształciuchy.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 13 razy 13

  Kiedy wreszcie prokuratura zapyta Najświętszego, gdzie podziało się 50 tys?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX