Prof. Antoni Dudek o 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. "Jest dla PiS-u niewygodna. Zaczną się pytania"

- Dziesiąta rocznica to będzie moment, kiedy wielu ludzi zapyta rządzącą partię: słuchajcie, no od pięciu lat rządzicie, mieliście to wyjaśnić, strasznie żeście Platformę i Tuska oskarżali o różne rzeczy, no to gdzie dowody. Pokażcie je - powiedział prof. Antoni Dudek w RMF FM na temat dziesiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej, która jego zdaniem będzie istotnym elementem kampanii prezydeckiej. Politolog mówił również o szansach opozycji na wygraną z Andrzej Dudą w wyborach prezydenckich.

Prof. Antoni Dudek powiedział w wywiadzie w RMF FM, ze ważny przedstawiciel polskich władz powinien polecieć do Smoleńska z okazji dziesiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej, ponieważ "skala tej tragedii (...) była wielka". - I podejrzewam, ze tym kimś będzie Andrzej Duda i to będzie istotny element jego kampanii prezydenckiej - stwierdził Dudek.

Prof. Antoni Dudek: rocznica katastrofy smoleńskiej jest dla PiS-u niewygodna

Politolog jednocześnie zaznaczył, ze "ta rocznica jest dla PiS-u niewygodna", ponieważ ,"zaczną się pytania o to, co prezes Kaczyński przez lata w czasie miesięcznic smoleńskich zapowiadał", mówiąc o "dochodzeniu i zbliżaniu się do prawdy w sprawie katastrofy". - Od prawie dwóch lat zapadła cisza w sprawie tego dochodzenia do prawdy - zauważa Dudek.

Dziesiąta rocznica to będzie moment, kiedy wielu ludzi zapyta rządząca partie: słuchajcie, no od pięciu lat rządzicie, mieliście to wyjaśnić, strasznie żeście Platformę i Tuska oskarżali o różne rzeczy, no to gdzie dowody. Pokażcie je

 - mówił Dudek.

Zobacz wideo

Prof. Antoni Dudek o szansach opozycji na pokonanie Dudy

Prof. Antoni Dudek skomentował również szanse Andrzeja Dudy na reelekcje oraz sytuacje kandydatów opozycji. Podkreślił, że "pomysł na odebranie wyborców Konfederacji nie jest dobry na wygranie wyborów prezydenckich przez Andrzeja Dudę", ponieważ narodowcy maja niskie poparcie, a do tego "wielu wyborców Bosaka nigdy Andrzeja Dudy nie poprze". 

By wygrać konfrontacje z Dudą w drugiej turze opozycja musi, zdaniem Dudka, "przekonać Polaków, że to nie są wybory prezydenckie, ale tak naprawdę plebiscyt na glosowanie przeciwko PiS". - Ludzie będą głosować, żeby położyć kres rządom Prawa i Sprawiedliwości - przekonywał politolog.

Dudek powiedział również, że wybory prezydenckie to "starcie na emocje, a nie na programy", tym bardziej, że potencjalny kandydat opozycji będzie rządził w konflikcie z parlamentem. W tym kontekście politolog zwrócił uwagę na zaskakującą słabość Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - Ku mojemu zdumieniu Małgorzata Kidawa-Błońska okazała się, jako kandydatka, osobą bardzo mocno dotkniętą tym, co się nazywa trema - powiedział politolog. - Pani Kidawa-Błońska była zawodową polityczką od lat i nagle mam wrażenie, że w wielu sytuacjach kompletnie się nie potrafi odnaleźć - dodał.

Więcej o:
Komentarze (83)
Prof. Antoni Dudek o 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. "Jest dla PiS-u niewygodna. Zaczną się pytania"
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 61 razy 59

  16 lat szukają dowodów, że willa jest Kwacha .. 10 lat szukają dowodów, że był zamach ..
  A tymczasem w sklepie wydałem 100 zł więcej niż za to samo w grudniu ..

 • polakadam

  Oceniono 40 razy 40

  No to chyba Śworoni będzie musiał wyjść z szafy żeby ględzić te swoje smoleńskie opowieści. To będzie ciekawe bo zawsze przed wyborami chowali go w mysiej dziurze.

 • jxl82

  Oceniono 39 razy 37

  "no to gdzie dowody. Pokażcie je". Jak to pokażcie, przecież z każdą rocznicą są coraz bliżej i bliżej "prawdy" ;-)

 • mark6

  Oceniono 36 razy 34

  Ukarać Jarosława Kaczyńskiego jako odpowiedzialnego za smierć 95 osób !
  Ukarać Sasina jako organizatora PRYWATNEJ wycieczki Kaczyńskiego.
  Ukarać dowódców pułku specjalnego za SKANNDALICZNE wyszkolenie lotnicze i łamanie wszelkich procedur.
  Ukarać Arabskiego za wydanie państwowych środków transportu na PRYWATNY bez zgody Rzadu wypad Kaczyńskiego do Smoleńska.
  Ukarać szaleńca Macierewicza za marnowanie państwowych pieniędzy.
  Póki co wystarczy to na „ uczczenie” rocznicy.

 • ar.co

  Oceniono 28 razy 28

  "Pani Kidawa-Błońska była zawodową polityczką od lat i nagle mam wrażenie, że w wielu sytuacjach kompletnie się nie potrafi odnaleźć - dodał."
  Adrian jest prezydentem od prawie 5 lat i jak do tej pory w żadnej sytuacji "się nie potrafił" odnaleźć w tej roli.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 27 razy 27

  "Pokażcie dowody". Zaraz Antek, ale ten Smoleński coś na szybkiego upichci tylko dajcie mu szansę.

 • skandy5

  Oceniono 21 razy 21

  Wczoraj znalazłem dowód, że GUS zaniża inflację - np by nie waloryzować emerytur

  Robiłem zakupy w biedrze - szok !

  wyPAD2020!

 • pan.szklanka

  Oceniono 19 razy 19

  Gdyby to była kwestia dowodów, religijność rodaków nie byłaby postrzegana jako cnota, a choroba psychiczna.

 • antekpociecha

  Oceniono 20 razy 18

  Na te uroczystości polcy i polacy powinni sie stawić tłumnie z transparentami i okrzykami "Żądamy prawdy" "Gdzie wrak". Przecież to jest zagwarantowane w jednych z pisowskich "praw"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX