"Gdzie są granice hipokryzji?" Platforma Obywatelska opublikowała nowy spot. Nienawiść głównym tematem

Platforma Obywatelska opublikowała spot, w którym odnosi się do buczenia na Andrzeja Dudę w Pucku. "Gdzie są granice hipokryzji?" - pyta narrator w klipie. "Instytucje są zarażone nienawiścią. Władza daje przyzwolenie na przemoc" - słyszymy.

W klipie pojawiają się politycy PiS - Jarosław Kaczyński i Beata Mazurek. "Partia hejtu obraca kota ogonem. Od lat Polacy musza znosić obelgi. Instytucje są zarażone nienawiścią. Władza daje przyzwolenie na przemoc" - mówi lektor. W tle pojawiają się obrazy z Radomia, gdzie w 2017 r. doszło do ataków na działaczy KOD.

Następnie przywołany zostaje komentarz ówczesnej rzeczniczki PiS Beaty Mazurek. - Każda akcja wywołuje określoną reakcję. Dopóki żyjemy, to mamy emocje. Te emocje dały upust w Radomiu. To sytuacja, która nie powinna mieć miejsca, ale też ich rozumiem - mówiła.

Wybory prezydenckie 2020. PO opublikowala spot

Zobacz wideo

W wideo wspominane są ataki na Bronisława Komorowskiego, gdy ten był prezydentem. Ma to być dowód na hipokryzje PiS, którego politycy krytykują ostatnie zajścia w Pucku. To tam podczas uroczystości 100. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem Andrzej Duda został wygwizdany przez przeciwników. "PiS grzmi teraz o hejcie, nienawiści i zada przeprosin. Gdzie są granice hipokryzji tej władzy? Tam, gdzie ty powiesz dość" - słyszymy na końcu.

Więcej o:
Komentarze (510)
"Gdzie są granice hipokryzji?" Platforma Obywatelska opublikowała nowy spot. Nienawiść głównym tematem
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX