Kombatanci oburzeni wygwizdaniem Andrzeja Dudy w Pucku. Piszą o "politycznym targowisku"

"My, Weterani walk o Niepodległość, z ogromnym oburzeniem przyjęliśmy zajścia, które miały miejsce podczas uroczystości 100-lecia Zaślubin Polski z Bałtykiem" - piszą w liście weterani II wojny światowej. Chodzi o zakłócanie przemówienia Andrzeja Dudy w Pucku.

W poniedziałek Andrzej Duda brał udział uroczystości 100. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem w Pucku. Na wiecu, który rozpoczynał jego kampanię prezydencką na Pomorzu, pojawiła się grupa protestujących z transparentami "WyPAD", "Przestańcie kraść", "Duda, jesteś wstydem narodu", "Hańba". W stronę prezydenta wykrzykiwano też hasła: "Marionetka" i "Będziesz siedział". Protestujących próbowali uciszyć zwolennicy Andrzeja Dudy, a do podobnej sytuacji doszło później także w Wejherowie.

Do zajść w Pucku odnieśli się kombatanci, który list na Twitterze opublikował Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych. "My, Weterani walk o Niepodległość, z ogromnym oburzeniem przyjęliśmy zajścia, które miały miejsce podczas uroczystości 100-lecia Zaślubin Polski z Bałtykiem 10 lutego 2020 r., gdy doniosłe uroczystości państwowe, w tym przemówienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, były w sposób haniebny zakłócane" - napisali weterani. 

Weterani oburzeni zajściami w Pucku. Apelują do kandydatów

Autorzy listu podkreślają, że są wychowankami II Rzeczypospolitej, która "nauczyła" ich "szacunku do państwa i godnego upamiętnienia rocznic związanych z naszym doświadczeniem historycznym". "Całe swoje życie poświęciliśmy Ojczyźnie i dla wolnej Polski nie szczędziliśmy zdrowia i sił. Dlatego czujemy się w obowiązku zaapelować, aby nigdy więcej nie powtórzyły się sytuacje, jak ta z 10 lutego 2020 r." - czytamy w liście.

>>> Czy M. Kidawa-Błońska powinna przeprosić za Puck? Komentuje A. Pomaska

Zobacz wideo {{description}}

"Naszym marzeniem jest, aby przypadające w tym roku niezwykle ważne uroczystości rocznicowe miały godny charakter" - podkreślają. 

Na końcu listu kombatanci zwrócili się do kandydatów na prezydenta, "aby wyraźnie potępili tego typu zachowania i aby zaapelowali do swoich zwolenników, aby nie czynili z uroczystości patriotycznych 'politycznego targowiska', nie mającego nic wspólnego z oczywistym w demokracji sporem politycznym". 

Więcej o:
Komentarze (321)
Kombatanci oburzeni wygwizdaniem Andrzeja Dudy w Pucku. Piszą o "politycznym targowisku"
Zaloguj się
 • hasta.la.vista

  Oceniono 100 razy 84

  Gdzie byli ci kombatanci, jak w podobnych okolicznościach wygwizdywano, Bogu ducha winnego, Komorowskiego?

 • krynolinka

  Oceniono 75 razy 55

  Nie wstydzą się za Dudę, że nie przepuści żadnej okazji, żadnego święta, rocznicy żeby promować partię PiS? Deklaracja, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków, chyba wyjaśniła wszystko. Uzurpator, łamiący konstytucję nie przeszkadza kombatantom?

 • czechy11

  Oceniono 70 razy 54

  Kombatanci z PZPR PiS😂😂. Znamy taki na czele z Jadzia Kaczyńska która prowadziła walki w Powdtsniu Wsrszawskim na emigracji w Stalowej Woli😂😂😂

 • ryslew2061

  Oceniono 46 razy 40

  A gdzie byli ci Weterani z Ogromnym Oburzeniem, gdy pisoskie bandy 5 lat temu gnoiły prezydenta Komorowskiego, człowieka, który swoje za komuny odcierpiał? No gdzie?! Po kolanach się walili łapskami z ukontentowania?

 • mirek_nad_jeziorem

  Oceniono 51 razy 37

  och jacyz wrazliwi ci kombatanci. Wojna skonczyla sie 75 lat temu. Czyli 95cio letnie dziadki na glodowych emeryturach zebrali sie zeby napisac w miare elokwentne pismo? Te kaczystowskie ruchy propagandowe sa zenujace. Kto nastepny z poparciem dla kaczego czopka? Pilsudski?

 • kawa_poranna1

  Oceniono 35 razy 31

  Za późno!
  Trzeba było wtedy, gdy na Powązkach wybuczano i wygwizdano prof Bartoszewskiego i Prez. Komorowskiego gdy wieńce składali.
  Mleko z pisowskiego dzbana się rozlało, pisióry niemyte wprowadziły ten niedobry zwyczaj jako świecką tradycję.
  Za późno - mleko się rozlało kilka lat temu!

 • czechy11

  Oceniono 45 razy 31

  Ja ram wiem czy to kombatanci? Może to tylko przebierańcy 😂😂😂

 • konigin

  Oceniono 38 razy 30

  A list 100-letnich kombatantow opublikowal spisialy Urzad ds. Kombatantow i Osob Represjonowanych. Wiecej pytan nie mam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX