Grodzki nie chce, żeby 2 mld zł trafiły do m.in. TVP. Proponuje, aby przeznaczyć je na onkologię

Komisja kultury odrzuciła ustawę dotyczącą prawie 2 mld zł dla mediów publicznych. Tomasz Grodzki zapowiedział, że Senat zgłosi poprawkę do budżetu, aby te pieniądze zostały przekazane na onkologię. - Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci, gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii! - napisał marszałek.

W środę, mimo większości posłów z Prawa i Sprawiedliwości, Komisja Kultury i Środków Przekazu poparła stanowisko Senatu i odrzuciła nowelizację ustawy dotyczącą m.in. przekazania 1,95 miliarda złotych dla mediów publicznych (Telewizji Polskiej i Polskiego Radia). "Za" odrzuceniem opowiedziało się 14 posłów i posłanek, a "przeciwko" - 10. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie w czwartek Sejm.

Czytaj więcej: Senat odrzucił rekompensatę dla mediów publicznych. Chodzi o dwa miliardy złotych

"Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci, gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii!"

Decyzję sejmowej komisji skomentował Tomasz Grodzki, który zapowiedział, że Senat zgłosi poprawkę do budżetu, aby te pieniądze zamiast do Telewizji Polskiej zostały przekazane na finansowanie onkologii.

Narodowa Strategia Onkologiczna przyjęta. Dobrze się składa, gdyż Senat nie zgodził się na 2 mld zł dla TVP. Zgłosimy poprawkę do budżetu, aby te środki szybko przekazać na onkologię. Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci, gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii!

- napisał na Twitterze marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Na początku lutego rząd przyjął Narodową Strategię Onkologiczną. Celem programu jest zwiększenie wykrywalności nowotworów, podniesienie jakości opieki onkologicznej oraz zwiększenie liczby onkologów.

Czytaj więcej: PiS przegrało głosowania w komisji ws. miliardów dla TVP. Opozycja triumfuje: "Warto być obowiązkowym"

Zobacz wideo Szłapka: Uważam, że Kurski jest propagandystą
Więcej o: