Roman Giertych: Grzywna zamieni się na areszt. Kaleta odpowiada: Oby lepiej doradzał klientom

Roman Giertych odniósł się do kary nałożonej przez Izbę Dyscyplinarną SN. Poinformował, że nie opłaci grzywny, bo w ten sposób "uznałby istnienie nielegalnego sądu". Stwierdził też, że wobec tego "grzywna zamieni się w areszt". Na to zareagował wiceminister Sebastian Kaleta.

"Oto wystąpienie za które zostałem ukarany grzywną, która zamieni się na areszt (bo gdybym ją opłacił uznałbym istnienie nielegalnego sądu)" - napisał na Twitterze Roman Giertych.

Giertych nie zapłaci kary nałożonej przez Izbę Dyscyplinarną

Adwokat do wpisu dołączył nagranie ze swojego wystąpienia przed Izbą Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Podczas rozprawy stwierdził, że członkowie składu orzekającego tak naprawdę nie są sędziami.- To że pierwszy raz w życiu od 25 lat od kiedy praktykuję prawo nie wstałem na przyjście osób, które są ubrane w togi sędziowskie, jest wynikiem tego, że złamano konstytucję. Co doprowadziło do tego, że wy panowie sądzicie, że jesteście sędziami - mówił prawnik. 

Po tych słowach ogłoszono przerwę, a następnie wydano postanowienie o nałożeniu kary porządkowej w wysokości 3 tysięcy złotych. Policja nie pozwoliła wejść Giertychowi na salę rozpraw.

Na wpis Giertycha zareagował wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. I tak zaczęła się między nimi prawnicza przepychanka. "Pan Mecenas nie trafi do aresztu, ponieważ w razie gdyby nie uiścił należnej grzywny, to zostanie ona wyegzekwowana w drodze egzekucji. Dopiero jej bezskuteczność (a to raczej mało prawdopodobne) może doprowadzić do zamiany kary na areszt. Oby lepiej doradzał klientom..." - napisał Kaleta.

>>> Po co PiS-owi wojna o sądy? Gdula: chcieliby już nie mówić o sądach, ale muszą

Zobacz wideo

Kaleta do Giertycha: Oby lepiej doradzał klientom

Na to z kolei odpowiedział Giertych. "Zapewniam wiceministra Kaletę, że żaden komornik niczego ze mnie nie ściągnie, gdyż jest coś takiego jak skarga na czynności komornicze do sądu. Tak więc egzekucja wam odpada. Albo porzucicie plany wykonania nielegalnej decyzji nielegalnego sądu albo wyślecie po mnie policję" - napisał. Wiceminister postanowił się odgryźć. "Myślał Pan całą dobę nad wybrnięciem ze swojej wczorajszej prawniczej wpadki?" - napisał Kaleta. Dalej napisał "Dzięki zmianom w prowadzeniu egzekucji w jej trakcie otrzyma Pan zrozumiały formularz z pouczeniami, ażeby w razie kwestionowania prawidłowości prowadzonych czynności mógł Pan złożyć skargę".

Utarczka miała ciąg dalszy. "Przepraszam, ale nie obserwuję Pańskiego tt, więc zobaczyłem Pana głupotkę dopiero dzisiaj na innym profilu. Ale obiecuję, że jak Pan będzie coś mądrego pisał to czasem zajrzę na Pańskie konto" - napisał Giertych. "Co do zaglądania na konto, to po wczorajszej karze porządkowej ID SN powinien Pan raczej niedługo śledzić inne konto. Swoje w banku" - odpowiedział Kaleta.

Więcej o:
Komentarze (359)
Roman Giertych: Grzywna zamieni się na areszt. Kaleta odpowiada: Oby lepiej doradzał klientom
Zaloguj się
 • homo_lupus

  Oceniono 193 razy 165

  To są publiczne wypowiedzi wysokiego urzędnika państwowego? Nie wierzę....
  Niech ktoś zabierze komputer temu smarkaczowi, który podszywa się pod ministerstwo, a w telefonie założy blokadę rodzicielską, bo jeszcze chwila i zacznie jakieś gołe baby rozsyłać, kebaby zamawiać albo inny trolling zza węgła uprawiać.

 • ar.co

  Oceniono 153 razy 137

  Wiceminister wdający się z prywatnymi ludźmi w pyskówki na jakichś forach!? Czy ten człowiek jest pozbawiony rozumu? Mało nam prezydenta dyskutującego z Leśnym Ruchadłem, mało arcybiskupa piszącego naukowe artykuły o Kpinomirze, to jeszcze takie bezmózgowie musiało się pojawić?!
  I my jeszcze za to płacimy mu pensję...

 • misiek1959

  Oceniono 105 razy 85

  Lemoniadowy chłopiec Ziobry, poza wymądrzaniem się na TT nic mądrego powiedzieć ani napisać nie umie. Ciekawe, czy będzie taki mądry po zmianie rządu. Komuniści też myśleli - panie Kaleta - że będą wiecznie rządzić bezkarnie. Z waszych ustaw zostaniecie rozliczeni a na ich podstawie skazani, towarzysze.

 • bombadilwlocie

  Oceniono 85 razy 69

  Kaleta to ewidentna ofiara systemu edukacyjnego, w którym każdy może skończyć studia. Intelektualnie miałby problem z obsługą wózka widłowego.

 • chi-neng

  Oceniono 88 razy 66

  P"odczas rozprawy stwierdził, że członkowie składu orzekającego tak naprawdę nie są sędziami.- To że pierwszy raz w życiu od 25 lat od kiedy praktykuję prawo nie wstałem na przyjście osób, które są ubrane w togi sędziowskie, jest wynikiem tego, że złamano konstytucję. Co doprowadziło do tego, że wy panowie sądzicie, że jesteście sędziami"
  -----
  TAK POWINNI WSZYSCY PRAWNICY CALEJ POLSKI REAGOWAC NA POCZWARE ZWANA "IZBA DYSCYPLINARNA", I WSZYSTKIE INNE POCZWARY, POWOLANE PRZEZ ZIOBRE I DUDE.

 • fakiba

  Oceniono 78 razy 62

  Kaleta udziela porad , pęknę ze śmiech :)

 • fafik.laciaty

  Oceniono 68 razy 56

  Jak niezbyt lubię Giertycha (choć cenię), to muszę przyznać, że zaorał pisiorów do cna. Za marne 3000 złociszy (co to dla Niego?) zrobił z siebie męczennika i ostatniego sprawiedliwego a z nich pośmiewisko.
  Brawo!

 • praskiso

  Oceniono 70 razy 54

  Kaleta - człowiek z pipidówy z umysłowością gimnazjalisty.

 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 43

  Morawiecki przepisał działki na żonę. To i pan mecenas przepisze majątek. Co wtedy Sebek? Z czego komornik ściągnie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX