"Zosia - dostaniesz dwa tysiące, Józek - awansujesz". Tak wg Czarzastego zbierano podpisy do nowej KRS

- Mechanizm jest prosty. "Franek - trafisz do ministerstwa sprawiedliwości, Zosia - dostaniesz dwa tysiące więcej. A teraz mam do was taką prośbę - podpiszcie te listy - powiedział Włodzimierz Czarzasty na antenie TVN24. W ten sposób przewodniczący Nowej Lewicy - w charakterystycznym dla siebie stylu - "opisał" mechanizm, według którego sędziowie mieli udzielać poparcia innym sędziom do nowej KRS.

W środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek zapewniła, że listy poparcia do nowej KRS zostaną wkrótce podane do publicznej wiadomości. Do tej pory kancelaria Sejmu ujawniła jedynie wykaz z liczbami i danymi statystycznymi, z którego mogliśmy się dowiedzieć, ilu sędziów poparło konkretnego kandydata do KRS, a także ilu z nich taki podpis złożyło. 

Dzień przed deklaracją Witek portal wpolityce.pl częściowo wyręczył kancelarię Sejmu i opublikował ponad 350 nazwisk sędziów, którzy mieli złożyć swoje podpisy na listach poparcia kandydatów do KRS. Nadal jednak nie wiadomo, kto poparł danego kandydata i czy ci ostatni zebrali wymaganą liczbę podpisów.

>>> Czarzasty szczerze o kulisach decyzji Biedronia

Zobacz wideo Czarzasty szczerze o kulisach decyzji Biedronia

Włodzimierz Czarzasty o sędziach, którzy złożyli podpisy na listach poparcia do KRS. "Chcesz, żeby Ziobro uścisnął ci rękę?"

Zmianę w jak dotąd bardzo konsekwentnym postępowaniu Sejmu, który nie ujawniał list zasłaniając się postępowaniem Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, skomentował na antenie TVN24 Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Nowej Lewicy (dawniej SLD). - Po prostu muszą jakoś z tego wyjść. Co ciekawe, prezydent powiedział na spotkaniu z nami, że te listy nie mogą zostać ujawnione, ponieważ "ci ludzie będą atakowani i będą się źle czuli we własnym środowisku". To znaczy, że co? Będą się wstydzili, że poparli jakiegoś faceta? - pytał Czarzasty.

Przewodniczący Nowej Lewicy pokusił się też o prześmiewcze opisanie mechanizmu według którego, jego zdaniem, sędziowie mieli udzielać poparcia innym sędziom do nowej KRS. - Mechanizm jest prosty. „Franek - trafisz do ministerstwa sprawiedliwości, Zosia - dostaniesz dwa tysiące więcej, Józek - awansujesz za dwa miesiące. A teraz mam do was taką prośbę - podpiszcie te listy poparcia sędziów, podpiszcie że to są fajne chłopaki”. „A my ich nie znamy”. „A chcesz awansować, chcesz podwyżkę i żeby Zbigniew Ziobro podał ci rękę? „Podał rękę? Chcę. To ja podpiszę te listy” - mówił poseł na Sejm RP.

Dla przypomnienia, w piątek 24 stycznia warszawski sąd administracyjny poinformował, że w wydanym tego dnia wyroku uchylił postanowienie prezesa UODO, zobowiązujące Kancelarię Sejmu do powstrzymania się od upublicznienia list poparcia KRS. Postanowienie to wydane zostało w związku ze skargami, które wpłynęły w sierpniu i wrześniu 2019 r.

Więcej o:
Komentarze (121)
"Zosia - dostaniesz dwa tysiące, Józek - awansujesz". Tak wg Czarzastego zbierano podpisy do nowej KRS
Zaloguj się
 • pipcoyg

  Oceniono 48 razy 44

  Podoba mi się podejście p. Czarzastego. Trochę z humorem, ale mechanizm wielce prawdopodobny.

 • antyk63

  Oceniono 40 razy 34

  Listy będą gotowe to zostaną ujawnione! No przecież wcześniej się nie da...

 • Kazia Mali

  Oceniono 39 razy 29

  Słuszne i prawdziwe stwierdził Czarzasty tak pisiory kupczą stanowiskami nie od dziś pamiętacie jak kusili Berger lub próbowali kupić senatorów

 • kicior99

  Oceniono 31 razy 27

  Obawiam się, że to mogło się odbyć inaczej. Nie chcesz wyp...ć z sądu – podpisuj.

 • sailor2016

  Oceniono 30 razy 24

  Sędziowie to są ludzie jak by nie było wykształceni. Tylko jak widać co po niektórzy skończyli prawo za gęsi. Szczególnie mając na uwadze, że do jełopów nie dociera, że piSS nie będzie rządził wiecznie, a wszystko wskazuje na to, że najdalej do następnych wyborów. Tylko, że ci sędziowie nie będą musieli się wstydzić w swoim środowisku gdyż nie będą mieli żadnego środowiska. Zwyczajnie po zmianie władzy zostaną wylani na zbity pysk.

 • kiks11

  Oceniono 23 razy 21

  Uff długo je robili, no ale jak się ma takie służby jak Kamiński i wąsik to nie dziwota,że ta ciężko szło fałszowanie

 • nowyemeryt

  Oceniono 20 razy 16

  Ten prześmiewczy opis dobrze oddaje pisowską jakość funkcjonowania państwa.
  Tragifarsa!

 • maciejwscieklica

  Oceniono 18 razy 14

  własnie słucham i ogladam Czarzastego, którego Gawrylukwa w Polsacie usiłuje zmusic do wyznania, ze podtepia, wszystko i wszystkich
  Gawrylukowa, bidusia, wręcz trzęsaca sie, przed polsatowskimi i zapewne pisimi politrukami strzelała wszystkim a Czarzasty z jego wdziekiem nie dał sie babie do końca

 • hamsterx

  Oceniono 15 razy 13

  Jak się nie zeszmacisz to się nie wzbogacisz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX