W sztabie Andrzeja Dudy powstanie komórka walcząca z fake newsami. Opozycja: Na początek kłamstwa PiS

Prawo i Sprawiedliwość powoła specjalną komórkę w sztabie Andrzeja Dudy, która ma zajmować się prostowaniem nieprawdziwych informacji. Decyzja ta została podjęta po wydarzeniach w Pucku, gdzie przeciwnicy PiS zakłócali przemówienie prezydenta.

>>  Czy M. Kidawa-Błońska powinna przeprosić za Puck? Komentuje A. Pomaska >>

Zobacz wideo

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel podczas konferencji prasowej w Sejmie zapowiedział utworzenie specjalnej komórki, która będzie zajmowała się prostowaniem nieprawdziwych informacji, walką z fake newsami i odkłamywaniem fałszywych informacji. Ma ona działać w sztabie prezydenta Andrzeja Dudy.

Komórka do odkłamywania fake newsów powstanie w sztabie Andrzeja Dudy - wszystko przez hasła "Będziesz siedział"

Decyzja ta jest skutkiem wydarzeń z poniedziałku 10 lutego.Andrzej Duda brał wtedy udział w uroczystościach 100. rocznicy Zaślubin Polski z morzem. W Pucku i Wejherowie przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości skandowali w stronę prezydenta hasła takie jak: "Republika Banasiowa", "Będziesz siedział", "wyPAD", "Marionetka" czy "Trybunał Stanu".

Wicerzecznik PiS obawia się, że te wydarzenia sprawią, że kampania prezydencka będzie brutalna i oparta na nieczystych zagrywkach. Radosław Fogiel jest zdania, że ostatnie wydarzenia w Pucku mogą być znakiem tego, że "mamy do czynienia z zorganizowaną akcją hejtu przeciwko prezydentowi Andrzejowi Dudzie" o czym ma świadczyć zdjęcie pojazdu na warszawskich rejestracjach, którym do Pucka miała przyjechać część z demonstrantów.

- Mamy do czynienia z ciągle tą samą grupą zadymiarzy, bo są to osoby, które organizują również protesty pod domem prezesa PiS, osoby, które sabotowały spotkania wyborcze polityków PiS w wielu miejscowościach – stwierdził Fogiel cytowany przez TVP Info.

Opozycja: "Komórka powinna zająć się blokowaniem wszystkich kłamstw i fake newsow sztabu PiS"

Pomysły stworzenia komórki do walki z fake newsami przy sztabie Andrzeja Dudy zostały już skomentowane przez opozycję. Marcin Kierwiński z PO ma nadzieję, że powołana przez Prawo i Sprawiedliwość inicjatywa zajmie się także odkłamywaniem informacji podawanych przez polityków tego ugrupowania. "Jeśli ktoś żąda absurdalnych przeprosin od M. Kidawy-Błońskiej po demonstracji w Pucku powinien głośno domagać od A. Dudy codziennych przeprosin po każdym wydaniu Wiadomości TVP" - napisał Sekretarz Generalny PO. "Rozumiem, że będą prostować wszystkie kłamstwa Brudzińskiego" - dodał Sławomir Nitras. 

Więcej o:
Komentarze (140)
W sztabie Andrzeja Dudy powstanie komórka walcząca z fake newsami. Opozycja: Na początek kłamstwa PiS
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 42 razy 40

  Gdzie można złapać kontakt z tą komórką? Bo chciałem im zgłosić faje newsa.

  Otóż: ktoś nieodpowiedzialnie i niezgodnie z prawdą rozpowszechnia w sieci fałszywą informację, jakoby Wasz Kandydat był samodzielnym prezydentem i nigdy nie złamał postanowień Konstytucji.

  Myślę, że powinniście się tym zająć - przecież w ten sposób tworzy się kompletnie fałszywy obraz Waszego Kandydata!

 • krynolinka

  Oceniono 37 razy 35

  Złodziej tradycyjnie wrzeszczy łapać złodzieja. Wstydu pisiory nie macie. Rozrzutnik obornika zwany telewizją publiczną zlikwidować!

 • ivan_basso

  Oceniono 31 razy 29

  Piebiak i Emilia Szmydt beda patronami medialnymi tej komórki, a Piotrowicz #ciumkanie bedzie radca prawnym

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 27

  A gdzie to cielątko Andruszkiewicz?!
  "- Adam Andruszkiewicz: Ustawa z wysokimi karami za fake news potrzebna na JUŻ!" ( 2018)
  Zawsze przed wyborami pisiory wystraszone, że ktoś może ich przebić w tworzeniu alternatywnej rzeczywistości..O to im chyba chodzi.

 • nord-ost

  Oceniono 28 razy 24

  "Będziesz siedział" to oczywisty fake news - przecież powszechnie wiadomo, że w czasie przebywania w miejscu odosobnienia można się przechadzać zarówno po celi jak i na spacerniaku, a pod przsznicem to już obowiązkowo należy stać. No chyba, że pod prysznic będzie prowadzany razem z Balbiną.

 • ktos2014

  Oceniono 22 razy 20

  panie fogiel jak gwizdano i wyzywano prezydenta Komorowskiego to wg PIS było to wyrażanie poglądów społeczeństwa - jak społeczeństwo gwiżdże na dudusia to zorganizowany hejt weź facet trochę przyzwoitości a co duda sobie wyobrażał że całe społeczeństwo to koło gospodyń ???????

 • polakadam

  Oceniono 23 razy 19

  komórka do walki z fake newsami? Czyżby pis zamierzał walczyć sam ze sobą? Brawo. Na początek niech odkręcą wszystkie kłamstwa pisowców na temat "reformy" sądownictwa.
  To bedzie dużo roboty.

 • jurek4491

  Oceniono 24 razy 18

  Przywitali go w taki sposób na jaki zasłużył , ciężko na to pracował przez 5 lat .
  Pluł na prawo i lewo na współobywateli , dzielił społeczeństwo na wierne PiS-owi i wrogów i to ma być prezydent .

 • ikar.ka

  Oceniono 23 razy 17

  Sami siebie będą zwalczać? Buahahahaha!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX