W sztabie Andrzeja Dudy powstanie komórka walcząca z fake newsami. Opozycja: Na początek kłamstwa PiS

Prawo i Sprawiedliwość powoła specjalną komórkę w sztabie Andrzeja Dudy, która ma zajmować się prostowaniem nieprawdziwych informacji. Decyzja ta została podjęta po wydarzeniach w Pucku, gdzie przeciwnicy PiS zakłócali przemówienie prezydenta.

>>  Czy M. Kidawa-Błońska powinna przeprosić za Puck? Komentuje A. Pomaska >>

Zobacz wideo

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel podczas konferencji prasowej w Sejmie zapowiedział utworzenie specjalnej komórki, która będzie zajmowała się prostowaniem nieprawdziwych informacji, walką z fake newsami i odkłamywaniem fałszywych informacji. Ma ona działać w sztabie prezydenta Andrzeja Dudy.

Komórka do odkłamywania fake newsów powstanie w sztabie Andrzeja Dudy - wszystko przez hasła "Będziesz siedział"

Decyzja ta jest skutkiem wydarzeń z poniedziałku 10 lutego.Andrzej Duda brał wtedy udział w uroczystościach 100. rocznicy Zaślubin Polski z morzem. W Pucku i Wejherowie przeciwnicy Prawa i Sprawiedliwości skandowali w stronę prezydenta hasła takie jak: "Republika Banasiowa", "Będziesz siedział", "wyPAD", "Marionetka" czy "Trybunał Stanu".

Wicerzecznik PiS obawia się, że te wydarzenia sprawią, że kampania prezydencka będzie brutalna i oparta na nieczystych zagrywkach. Radosław Fogiel jest zdania, że ostatnie wydarzenia w Pucku mogą być znakiem tego, że "mamy do czynienia z zorganizowaną akcją hejtu przeciwko prezydentowi Andrzejowi Dudzie" o czym ma świadczyć zdjęcie pojazdu na warszawskich rejestracjach, którym do Pucka miała przyjechać część z demonstrantów.

- Mamy do czynienia z ciągle tą samą grupą zadymiarzy, bo są to osoby, które organizują również protesty pod domem prezesa PiS, osoby, które sabotowały spotkania wyborcze polityków PiS w wielu miejscowościach – stwierdził Fogiel cytowany przez TVP Info.

Opozycja: "Komórka powinna zająć się blokowaniem wszystkich kłamstw i fake newsow sztabu PiS"

Pomysły stworzenia komórki do walki z fake newsami przy sztabie Andrzeja Dudy zostały już skomentowane przez opozycję. Marcin Kierwiński z PO ma nadzieję, że powołana przez Prawo i Sprawiedliwość inicjatywa zajmie się także odkłamywaniem informacji podawanych przez polityków tego ugrupowania. "Jeśli ktoś żąda absurdalnych przeprosin od M. Kidawy-Błońskiej po demonstracji w Pucku powinien głośno domagać od A. Dudy codziennych przeprosin po każdym wydaniu Wiadomości TVP" - napisał Sekretarz Generalny PO. "Rozumiem, że będą prostować wszystkie kłamstwa Brudzińskiego" - dodał Sławomir Nitras. 

Więcej o: