Donald Tusk murem za Romanem Giertychem. "Naraził się władzy, ujawniając jej korupcyjny charakter"

Po awanturze na rozprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego Donald Tusk wziął w obronę Romana Giertycha, którego Izba ukarała grzywną. "Dziś po raz kolejny obnażył też istotę jej bezprawnych działań w wymiarze sprawiedliwości. Nie darują mu tego" - napisał były przewodniczący Rady Europejskiej.

Roman Giertych stawił się we wtorek w Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która miała rozstrzygnąć w sprawie odpowiedzialności dyscyplinarnej za słowa, że "nie ma najmniejszych podstaw do zarzutów dla Tuska za katastrofę smoleńską". Giertych wypowiedział to zdanie w 2016 r., prokuratura uznała je za niezgodne z etyką adwokacką i chciała ukarania prawnika. Na to nie zgodził się sąd, więc prokuratura skierowała sprawę do Izby Dyscyplinarnej. 

Donald Tusk o Romanie Giertychu: Naraził się władzy

Podczas dzisiejszej rozprawy Giertych mówił sędziom, że "nie są sądem". W końcu zarządzono przerwę, po której nie wpuszczono adwokata na salę. Za swoje wystąpienie i krytykę Izby Dyscyplinarnej Giertych został ukarany 3 tys. zł grzywny. Co do samego meritum sprawy, jak podaje "Gazeta Wyborcza", Izba Dyscyplinarna odrzuciła kasację prokuratury ws. słów nt. Smoleńska.

>>> Pełnomocnik sędziego Juszczyszyna o odsunięciu go od orzekania

Zobacz wideo

Giertycha na Twitterze broni Donald Tusk. "Roman Giertych naraził się władzy ujawniając jej korupcyjny charakter i broniąc jej oponentów. Dziś po raz kolejny obnażył też istotę jej bezprawnych działań w wymiarze sprawiedliwości. Nie darują mu tego. Możemy się z nim różnić, ale w tej sprawie bądźmy z nim solidarni" - napisał na Twitterze były przewodniczący Rady Europejskiej, szef Europejskiej Partii Ludowej. 

Więcej o:
Komentarze (325)
Donald Tusk murem za Romanem Giertychem. "Naraził się władzy, ujawniając jej korupcyjny charakter"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 110 razy 86

  Pewnie, że murem za panem mecenasem. Jeszcze trochę a ziobrowi nominaci, a dokładniej uzurpatorzy będą wzywać przed swoje oblicze lekarzy, nauczycieli czy socjologów. Bo się źle spojrzą w kierunku Kaczyńskiego!

 • jurek4491

  Oceniono 100 razy 82

  Giertych ma 100 % racji - ukarała go izba która nie istnieje - wszystko na ten temat .

 • ochujek

  Oceniono 79 razy 67

  PiSiory zaczynają bać się własnych cieni. Walą na oślep. Cepy walą cepami.

 • j-ugo

  Oceniono 77 razy 61

  Brawo panie Romanie. Brawo panie Donaldzie.

 • fakiba

  Oceniono 70 razy 56

  Giertych dzisiaj pokazał tym dupkom co nich myśli , brawo tak trzymać a ani kroku w tył:)

 • spyderman2

  Oceniono 50 razy 48

  Jakie prawo mają kolesie dudy którzy wkręcali kierowcę Seicento w winę za wypadek pod Oświęcimiem, albo mataczyli po zamordowaniu Igora Stachowiaka przez policję, do reformowania czegokolwiek?

 • fakiba

  Oceniono 49 razy 37

  Pan Giertych naraził się i to bardzo , powodzenia bo ono przyda się na pewno .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX