Notatki, raport, stenogramy. CBA opublikowa這 materia造 ze 郵edztwa ws. willi w Kazimierzu

Centralne Biuro Antykorupcyjne opublikowa這 materia造 ze 郵edztwa dotycz帷ego "willi w Kazimierzu Dolnym". Pod koniec stycznia minister koordynator s逝瘺 specjalnych Mariusz Kami雟ki zwr鏂i si do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o ich przekazanie opinii publicznej.

Opublikowane materiały zawierają między innymi notatki funkcjonariuszy, stenogramy z rozmów oraz nagrania. To łącznie kilkadziesiąt plików dźwiękowych i tekstowych. Wśród nich jest raport końcowy ze śledztwa. Jak informuje w komunikacie Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych "w wyniku działań kontrolnych, analitycznych i operacyjnych, CBA przez szereg miesięcy gromadziło dowody, wskazujące, że realnym właścicielem willi w Kazimierzu Dolnym są Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy".

Rozmowy, które opublikowano na stronie CBA - jak czytamy w komunikacie Żaryna - wskazują że "formalny właściciel występuje w tej sprawie jedynie w dokumentach", a w rzeczywistości nie "ie jest dysponentem domu, ani nie ponosi kosztów jego utrzymania". "Materiały upublicznione przez CBA wskazują, że Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy byli faktycznymi właścicielami nieruchomości. Oni podejmowali najważniejsze decyzje dotyczące domu w Kazimierzu Dolnym, oni również ponosili koszty jego utrzymania. Oni byli decydentami w sprawie sprzedaży nieruchomości" - informuje Żaryn.

CBA publikuje materiały ze śledztwa ws. "willi w Kazimierzu"

Kilka tygodni temu w reportażu TVN były agent CBA Tomasz Kaczmarek oskarżał szefa MSWiA, ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i byłego wiceszefa CBA Macieja Wąsika o wywieranie nacisków podczas operacji dotyczącej okoliczności nabycia i finansowania willi w Kazimierzu Dolnym. - Wersja wydarzeń przedstawiana obecnie w mediach przez Tomasza Kaczmarka jest nieprawdziwa, a złożone przez niego w grudniu 2019 roku zeznania są fałszywe - oświadczył rzecznik ministra koordynatora Stanisław Żaryn. Zaznaczył, że ta wersja nie pokrywa się nie tylko z wcześniejszymi zeznaniami w prokuraturze i przed sądem, ale także "z wielokrotnie prezentowaną przez niego publicznie wersją wydarzeń".

>>> Tomasz Siemoniak: Doprowadzono do skrajnego upartyjnienia służb

Zobacz wideo

Jak napisał rzecznik ministra koordynatora, w listopadzie 2019 roku Tomaszowi Kaczmarkowi prokuratura postawiła szereg zarzutów karnych dotyczących wielomilionowych oszustw finansowych w tak zwanej aferze stowarzyszenia Helper.

- W opinii ministra koordynatora zmiana zeznań Tomasza Kaczmarka w sprawie „willi Kwaśniewskich” jest podyktowana sytuacją procesową byłego funkcjonariusza, który liczył na zapewnienie mu parasola ochronnego. Parasola takiego nie otrzymał i nie otrzyma nikt, kto sprzeniewierzył publiczne pieniądze - powiedział Stanisław Żaryn.

Śledztwo dot. majątku Kwaśniewskich

Śledztwo w sprawie majątku byłej pary prezydenckiej Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich toczy się ponownie od 2016 roku w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach. Postępowanie jest prowadzone "w sprawie", a dotąd nikomu nie przedstawiono zarzutów. W listopadzie 2019 roku śledztwo zostało przedłużone do 3 czerwca tego roku.

Wi璚ej o:
Komentarze (249)
Notatki funkcjonariuszy, raport, stenogramy. CBA opublikowa這 materia造 ze 郵edztwa ws. willi w Kazimierzu
Zaloguj si
 • justas32

  Oceniono 93 razy 75

  Kami雟ki powinien trafi za to na 10 lat do pierdla. Ale pisiory my郵 瞠 s bezkarne ...

 • jackanapes

  Oceniono 87 razy 71

  Aleksander Kwa郾iewski jest poza moj bajk, ale to co w tej konkretnej sprawie robi niejaki Mariusz K. zas逝guje na krymina, zar闚no w dos這wnym jak i przeno郾ym tego zwrotu znaczeniu.

 • krynolinka

  Oceniono 70 razy 56

  Pewnie wzi瘭i do pomocy ekip z telewizora rz康owego. Nikt tak sprawnie jak re磨m闚ka nie przycina "materia逝" 瞠by w豉dza PiS-u si 郵icznie prezentowa豉.

 • polakadam

  Oceniono 70 razy 52

  Skoro nie postawili zarzut闚 przez tyle lat to ca貫 to 郵edztwo by這 lip.
  Wygl康a na to 瞠 agent Tomek w tej sprawie m闚i prawd. A upublicznienie materia堯w uaktywni prawicowych hejterow 瞠 szkod dla Kwa郾iewskich.

 • baca124

  Oceniono 66 razy 50

  Chc przykry afer z kradzie膨 z kontener闚 PCK na kwot 3mln z這tych bo wiedz 瞠 pismaki rzuc si na to jak pies na ko嗆.

 • minkat

  Oceniono 49 razy 41

  "Parasola takiego nie otrzyma i nie otrzyma nikt, kto sprzeniewierzy publiczne pieni康ze - powiedzia Stanis豉w 畝ryn."

  dobrze, ze nic nie jadlam bo byl oplula ze smiechu pol pokoju...

 • bunga-bunga

  Oceniono 48 razy 38

  No i co opublikowali? Mniemania kilku Kaczmark闚 kt鏎ym "zasugerowano" co maj mniema? A gdzie dowody, wy pi瘲dolone PiSBeckie 豉chy? Gdzie prokurator, s康, wyrok? Gdyby nie ciemniaki 500 zmieni豉by si w豉dza i Kami雟ki z W御ikiem nadawaliby z pi瘲dla.

 • nowyemeryt

  Oceniono 43 razy 33

  CBA i IPN powinny by w przysz這軼i zlikwidowane ,szkoda
  pieni璠zy podatnik闚 na polityczne dzia豉nia tych instytucji!

 • ochujek

  Oceniono 39 razy 31

  No i co wynika z tych materia堯w? Chciejstwo PiS i nic wi璚ej. Czekamy na materia造 w sprawie dw鏂h wie Srebrna.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX