Prezes Maciej Nawacki podarł dokument ws. Juszczyszyna. Złożono zawiadomienie do prokuratury

Olsztyńscy sędziowie złożyli do Prokuratury Rejonowej Olsztyn Południe zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Macieja Nawackiego - informuje TVN24. 7 lutego prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie podarł dokument, w którym podlegli mu sędziowie wezwali Nawackiego nieutradniania pracy sędziemiu Pawłowi Juszczyszynowi.

We wtorek do Prokuratury Rejonowej Olsztyn Południe wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego. Jak informuje TVN24, zawiadomienie zostało złożone przez olsztyńskich sędziów i podpisało się pod nim kilkadziesiąt osób. 

>>> Pełnomocnik sędziego Juszczyszyna o odsunięciu go od orzekania

Zobacz wideo

Według składających zawiadomienie, Nawacki miał dopuścić się złamania artykułu 276. Kodeksu Karnego. Czytamy w nim: "Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2". 

Maciej Nawacki podarł uchwałę olsztyńskich sędziów ws. Pawła Juszczyszyna. "Nie mogę dopuścić do bezprawia"

W piątek 7 lutego odbyło się spotkanie sędziów w sprawie rocznego sprawozdania z działalności Sądu Rejonowego w Olsztynie. Jednym z uczestników był Paweł Juszczyszyn, który kilka dni wcześniej został zawieszony w pełnieniu obowiązków przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. 

W głosowaniu nad przyjęciem sprawozdania z rocznej działalności sądu 33 sędziów było "przeciw", zaledwie dwóch "za" (w tym Nawacki), a czterech się wstrzymało. Po tym sędziowie złożyli wniosek do Nawackiego o to, by pod obrady trafiła uchwała nawołująca do "zaniechania działań utrudniających sędziemu Juszczyszynowi wykonywanie obowiązków". Pod tym apelem podpisało się 31 sędziów sądu w Olsztynie. Wówczas Nawacki ostentacyjnie podarł projekt uchwały i zakończył obrady.

Nawacki skomentował później swoje zachowanie w rozmowie z dziennikarzami. - Mamy do czynienia ni mniej, ni więcej, tylko z pewnego rodzaju hucpą polityczną w wykonaniu sędziów. Nie mogę dopuścić do bezprawia na zebraniu sędziów. Nie było tam elementów upominających się o dobro wymiaru sprawiedliwości. Więcej, było tam pominięcie uchwały Trybunału Konstytucyjnego, który rozstrzyga określony spór kompetencyjny - mówił Nawacki. Dodał, że ma nadzieję, iż tzw. "ustawa kagańcowa", którą określił jako "ustawę walentynkową", zakończy działalność niepokornych sędziów.

Więcej o:
Komentarze (75)
Prezes Maciej Nawacki podarł dokument ws. Juszczyszyna. Złożono zawiadomienie do prokuratury
Zaloguj się
 • zmiescisz_sie

  Oceniono 40 razy 36

  Ale się burak zaorał myśli że PiS będzie u władzy wiecznie 😆 a on właśnie będzie pierwszym do wydalenia z zawodu

 • polakadam

  Oceniono 37 razy 35

  Buractwo weszło na salony za rzadów pisu. Cała ideologia pisowska polega na wyciąganiu z ludzi najpodlejszych cech.

 • jurek4491

  Oceniono 26 razy 26

  Trzeba wygrać wybory prezydenckie wtedy PiS - KAPUT .

 • chi-neng

  Oceniono 23 razy 23

  NO, WRESZCIE!
  Czas najwyższy byście zaczęli tańczyć z tym kukłami, pajacami, marionetkami srebrzystego bossa mafii wolskiej, i jego prawych rąk; pałacowego pajaca- Dudą, PG -sprawiedliwym gangsterem – Zbychem I JEGO WSZELKIMI PRAWNICZYMI POCZWARAMI typu ‘izby, przed-sionki, korytarze, schowanka’ KACZEJ TOALETY, z niejaką Witek, czy cyrkówką pozującą na prezesa TK, i całą reszta tej mafii!

 • zwierzoczlekoupior

  Oceniono 25 razy 23

  tepic ta pislamska zaraze w kazdy mozliwy sposob!

 • egg69

  Oceniono 19 razy 19

  Jeśli prokuratura umorzy postępowanie lub nie dopatrzy się złamania prawa, tym samym każdy będzie mógł podrzeć dowolny dokument, który mu zagraża, powołując się na to, że nie może dopuścić do bezprawia. Koniec, kropka. Tak wygląda prawo i sprawiedliwość w Polsce.

 • jurek4491

  Oceniono 19 razy 19

  Prokuratura jest ICH - włos mu z głowy nie spadnie bo to mudżahedin partyjny rządzącego ROBACTWA .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX