Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda o krok od zarejestrowania komitetu. W PKW złożono dokumenty

W Państwowej Komisji Wyborczej złożono dokumenty wymagane do rejestracji komitetu wyborczego Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Pod wnioskiem o jego rejestrację podpisało się ponad 5 tysięcy osób.

O tym, że w PKW złożono dokumenty wymagane do rejestracji komitetu wyborczego Andrzeja Dudy, dowiedziało się Polskie Radio. Wśród dokumentów znajdują się m.in. pisemna zgoda kandydata na kandydowanie i na utworzenie jego komitetu. Do zgłoszenia należy dołączyć również podpisy tysiąca obywateli popierających kandydata. Szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski powiedział, że pod wnioskiem o rejestrację komitetu Andrzeja Dudy podpisało się ponad pięć tysięcy osób.

>>> Robert Biedroń o przewadze Andrzeja Dudy w sondażach

Zobacz wideo

PKW zarejestrowała komitety Krzysztofa Bosaka i Władysława Kosiniaka-Kamysza

Z danych opublikowanych na stronie PKW wynika, że Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała już komitety wyborcze Krzysztofa Bosaka (Konfederacja) i Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL). Do PKW wpłynęło też zawiadomienie o utworzeniu komitetu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Szymona Hołowni. 

Przypomnijmy, że pierwsza tura wyborów prezydenckich 2020 odbędzie się 10 maja. Jeśli będzie to konieczne, 24 maja zorganizowana zostanie druga tura.

Więcej o: