Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda o krok od zarejestrowania komitetu. W PKW złożono dokumenty

W Państwowej Komisji Wyborczej złożono dokumenty wymagane do rejestracji komitetu wyborczego Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Pod wnioskiem o jego rejestrację podpisało się ponad 5 tysięcy osób.

O tym, że w PKW złożono dokumenty wymagane do rejestracji komitetu wyborczego Andrzeja Dudy, dowiedziało się Polskie Radio. Wśród dokumentów znajdują się m.in. pisemna zgoda kandydata na kandydowanie i na utworzenie jego komitetu. Do zgłoszenia należy dołączyć również podpisy tysiąca obywateli popierających kandydata. Szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski powiedział, że pod wnioskiem o rejestrację komitetu Andrzeja Dudy podpisało się ponad pięć tysięcy osób.

>>> Robert Biedroń o przewadze Andrzeja Dudy w sondażach

Zobacz wideo

PKW zarejestrowała komitety Krzysztofa Bosaka i Władysława Kosiniaka-Kamysza

Z danych opublikowanych na stronie PKW wynika, że Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała już komitety wyborcze Krzysztofa Bosaka (Konfederacja) i Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL). Do PKW wpłynęło też zawiadomienie o utworzeniu komitetu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Szymona Hołowni. 

Przypomnijmy, że pierwsza tura wyborów prezydenckich 2020 odbędzie się 10 maja. Jeśli będzie to konieczne, 24 maja zorganizowana zostanie druga tura.

Więcej o:
Komentarze (53)
Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda o krok od zarejestrowania komitetu. W PKW złożono dokumenty
Zaloguj się
 • niktwazny126

  Oceniono 23 razy 21

  Ponad 5 tys. osób- robi wrażenie! Chyba to nawet nie tyle, ile najbliższej rodziny mają posłowie prawi i sprawiedliwi. Czekamy na objazdy kandydackie prezydenta. Z nadzieję, że wczorajsze powitania będą tam normą.

 • krzysztofk47

  Oceniono 18 razy 16

  W zebraniu podpisów bardzo aktywnie uczestniczyła Pani Matka która podczas wykładu na AGH agitowała studentów do składania podpisów pod listą poparcia Dudusia - jest nagranie tej "pomocy"

 • arreis65

  Oceniono 19 razy 15

  "durnia mamy za prezydenta"

 • remo29

  Oceniono 15 razy 13

  Listy z głosami też już są? Kolega pyta.

 • j21p

  Oceniono 14 razy 10

  #wyPAD z palacu przestepco konstytucyjny!!

 • def11

  Oceniono 15 razy 9

  ale po co ? wyPAD2020 :)

 • j21p

  Oceniono 17 razy 9

  Andrzeju Duda

  Kotletowa Przyłębska powołana przez Ciebie z ciężkim naruszeniem prawa bez uchwały Zgromadzenia Ogólnego Trybunału jest tak samo nielegalna jak twoi nominaci powołani przez fałszywą KRS na podstawie sfałszowanych podpisów poparcia.

  Jej opinie ustalane i przekazywane przez prezesa przy kotletach (sama jest za głupia na sprokurowanie jakiegokolwiek pisma) są tyle warte co twoja moralność i ustawa kbeblujaca czyli mogą służyć jako papier toaletowy w teojej celi

  Art 127 km Przestepstwa przeciwko RZECZPOSPOLITEJ - do 25 lat

 • metaxo

  Oceniono 13 razy 9

  Czy z dokumentami były też w pakiecie kajdanki jako symbol przyszłości czekającej marionetkę? WyPAD 2020!

 • hatteras

  Oceniono 14 razy 8

  Moze byc ktokolwiek:monarchista,anarchista,gej,onanista byle nie Duda

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX