Morawiecki o działalności opozycyjnej: Koledzy do dziś wspominają, że miałem całe ciało w sinych pręgach

- Chodziłem na ping-ponga z kolegami. Do dzisiaj niektórzy wspominają, że miałem całe ciało w pręgach sinych, nie od łaskotania, tylko z innych względów. Tak było po prostu - mówił o swojej działalności opozycyjnej w rozmowie z internetowymi vlogerami premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, rzucał w policyjne Nysy koktajalmi Mołotowa.

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek udzielił wywiadu dwóm vlogerom - Stefanowi Tompsonowi i Patrickowi Neyowi. Rozmowa była transmitowana w mediach społecznościowych. Vlogerzy zapytali szefa rządu o jego działalność na rzecz antykomunistycznej opozycji w nastoletnich latach.

- Jak miałem 12 lat, to już mnie ojciec [Kornel Morawiecki, założyciel "Solidarności Walczącej" - red.] zaprzągł do drukowania na przykład "Biuletynu Dolnośląskiego". Jeździłem z transparentem "Wiara i Niepodległość" za papieżem podczas jego pierwszej pielgrzymki w 1979 r. Miałem dokładnie 11 lat - opowiadał Mateusz Morawiecki. Dodał, że wraz z kolegami z klasy zrywał też czerwone flagi.

- Chodziłem na ping-ponga z kolegami. Do dzisiaj niektórzy wspominają, że miałem całe ciało w pręgach sinych, nie od łaskotania, tylko z innych względów. Tak było po prostu - opowiadał.

Mateusz Morawiecki: Rzucaliśmy koktajlami Mołotowa

Mateusz Morawiecki został również zapytany, czy korzystał z koktajli Mołotowa. - Oczywiście, wiele razy, ze skutkiem pozytywnym - stwierdził premier.

- Rzucaliśmy w Nyski policyjne, w działka armatnie, które jeździły i zimną wodą rozpędzały demonstrantów. To był nasz główny cel - wyjaśnił.

>>> Andrzej Duda podpisze ustawę o związkach partnerskich? Krzysztof Śmiszek komentuje

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (549)
Morawiecki o działalności opozycyjnej: Koledzy do dziś wspominają, że miałem całe ciało w sinych pręgach
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 140 razy 132

  No i, nie oszukujmy się, to była JEDYNA przyczyna, dla której w 1981 Ruscy nie weszli do Polski, tylko zgodzili się na Stan Wojenny. Podobno ruskie czołgi już grzały silniki, ale jak dowódcy zobaczyli zdjęcia 13-letniego Morawieckiego z koktajlem Mołotowa w ręku, to spękali…

 • spluwa-orginal

  Oceniono 124 razy 120

  A niech mnie kaczka kopnie . Ten to ma fantazje . 12 letni bojownik o wolnosc i demokracje .

 • viaac

  Oceniono 103 razy 101

  Ale mamy zucha za premiera! Najpierw wywalczył dla nas wolność, później wynegocjował członkostwo w UE, a następnie zbudował milion mieszkań, samochodów elektrycznych i setki promów pasażerskich.
  Telefonu nie wynalazł tylko dlatego, że ma donośny głos.

 • C ZA

  Oceniono 86 razy 82

  Mówcie co chcecie zazdrośnicy ale obalić i ponownie wprowadzić komunę za jednego życia to jest wyczyn.

 • iluminati_semper

  Oceniono 83 razy 79

  zaraz się dowiemy że dzielił celę z Jarosławem podczas internowania

 • mirek11768

  Oceniono 79 razy 77

  matołusz jak Chuck Norris, dzięki niemu Polska i świat istnieją. :(. Q wa, co te tumany jarają ??.

 • Łukasz Durlak

  Oceniono 71 razy 69

  12 lat tyle mial wtedy pinokio, jedynie co mógł robic z butelka to pic z niej Oranżade

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX