Po Pucku - Wejherowo. Andrzej Duda wygwizdany po raz drugi tego samego dnia

W poniedziałek wieczorem Andrzej Duda odwiedził Wejherowo. Tutaj również - jak wcześniej w Pucku - obecna była grupa protestujących, która gwizdała podczas przemówienia głowy państwa. Prezydent odwiedza Pomorze w związku z 100. rocznicą Zaślubin Polski z Morzem.

W poniedziałek Andrzej Duda odwiedził Puck w związku z obchodami 100. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. Uroczystość w 1920 roku miała uczcić odzyskanie przez Polskę dostępu do morza po I wojnie światowej i odzyskanie niepodległości. Jednocześnie była to jedna z pierwszych wizyt Dudy po oficjalnym starcie kampanii wyborczej. W związku z tym na miejscu zorganizowana została manifestacja przeciwko głowie państwa. Kiedy prezydent zabrał głos, został wygwizdany przez uczestników protestu. Skandowano hasła: "będziesz siedział", "republika banasiowa", "przestań łgać", "marionetka". 

Duda obieca wcześniejsze emerytury? "Problematyka socjalna przy wyborach prezydenckich zejdzie na dalszy plan"

Zobacz wideo

Andrzej Duda wygwizdany również w Wejherowie. Wcześniej podobne przyjęcie zgotowano prezydentowi w Pucku

Po Pucku i Władysławowie, prezydent Duda gościł w Wejherowie. Tutaj również pojawili się protestujący, którzy, podobnie jak w Pucku, mieli ze sobą plakaty z hasłami "Duda, jesteś wstydem narodu", "wyPAD 2020", "przestańcie łgać" czy "Konstytucja". Nagranie z protestu możemy udostępnił portal nadmorski24.pl. Na Facebooku Kancelarii Prezydenta także opublikowano film z uroczystości, na którym słychać protestujących.

Andrzej Duda w Wejherowie. Prezydent mówił o wkładzie Kaszubów w odzyskanie niepodległości oraz o... 13. emeryturze

W przemówieniu do mieszkańców i władz Wejherowa prezydent podkreślił rolę Kaszubów w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. 

Oddaję dzisiaj hołd, już po raz trzeci, bo zacząłem rano od Pucka, potem było Władysławowo, teraz jestem tutaj z Państwem w Wejherowie. Oddaję hołd wszystkim mieszkańcom tej ziemi, wszystkim ludziom, którzy walczyli, starali się o to, by była tutaj Polska i była tutaj polskość [...]. Wierzę w to, że ta ziemia jest w stanie po raz kolejny dać pęd rozwojowy Rzeczypospolitej, że Państwo jako potomkowie tamtych ludzi, którzy o Polskę walczyli, z tym wielkim etosem pracowitości jesteście w stanie tym wielkim zadaniom podołać 

- powiedział Duda. Choć główna część wystąpienia prezydenta poświęcona była historii, pod jego koniec akcenty zostały przekierowane na bieżącą politykę i kwestię 13. emerytury. - Słyszę, że próbowano teraz w Senacie zniweczyć projekt wypłaty 13. emerytury, żeby wypłacenie 13. emerytury było niemożliwe. Zapewniam Państwa, że będę czynił wszystko, żeby 13. emerytura była, bo ona jest bardzo ważna. Bo ona także stanowi element planu modernizacyjnego Polski. To jest właśnie plan modernizacyjny, plan budowania lepszego państwa [...]. Chcę, żeby było to kontynuowane i proszę Państwa o wsparcie w tym zakresie. Wierzę w to, że właśnie tutaj, na Kaszubach, to wsparcie dostanę, bo Kaszubi chcą, żeby Polska była silna, żeby była dobrze rządzona, żeby była uczciwa, żeby była sprawiedliwa. Ludzie tutaj oczekują sprawiedliwego państwa, dlatego chcieli, by tu była Polska - mówił.