Lubnauer o słowach Kempy o Biedroniu i "pierwszej damie": Pokazała, że jest burakiem roku

- Takie zachowanie pokazują, czym nie powinna być polityka - tak słowa europosłanki Beaty Kempy o Robercie Biedroniu i "kandydacie na pierwszą damę" Krzysztofie Śmiszku skomentowała w RMF FM posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Parlamentarzystka dodała, że Beata Kempa jest "burakiem roku".
Zobacz wideo

Europarlamentarzystka Solidarnej Polski Beata Kempa podczas sobotniej konwencji Solidarnej Polski  żartowała z kandydata na prezydenta Lewicy, europosła Roberta Biedronia i jego partnera, posła Krzysztofa Śmiszka. 

- Czy pan też będzie rozliczał sędziów, panie Biedroń? Bo póki co widzimy jak pan i kandydatka na pierwszą damę radośnie oklaskujecie ataki na Polskę ręka w rękę z Rosjanami. I tutaj historia zatoczyła koło - powiedziała Beata Kempa. Po słowach o "kandydatce na pierwszą damę" na sali rozległ się śmiech i oklaski.

Wypowiedź europosłanki wywołała falę oburzenia. "Jak widać, nawet przebywanie w Brukseli nie nauczyło Pani Beaty Kempy szacunku do drugiego człowieka. Pokazała Pani dzisiaj swoją "klasę", a właściwie to jej brak" - napisał na Twitterze Krzysztof Śmiszek.

- Ta pogarda, ten język, brak empatii, poniżanie, dzielenie, jest czymś wszechobecnym ze strony rządzących - mówił w rozmowie z TVN24 Robert Biedroń.

Lubnauer: Pani Kempa pokazała, że jest burakiem roku

Do sprawy odniosła się w Porannej rozmowie w RMF FM posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, mówiąc o kandydacie PSL-u na prezydenta Władysławie Kosiniaku-Kamyszu.

- Uważam, że jest człowiekiem, który ma jedną zasadniczą zaletę: rzeczywiście zwraca uwagę wtedy, kiedy na przykład są ataki na rodzinę. Zwrócił ostatnio bardzo ładnie uwagę w kwestii Biedronia i wypowiedzi bardzo niesmacznej pani Kempy, która pokazała, że jest rzeczywiście burakiem roku - powiedziała Lubnauer.

- Takie zachowanie pokazują, czym nie powinna być polityka - dodała parlamentarzystka, mówiąc o słowach Beaty Kempy.

Więcej o: