Cezary Tomczyk o reformie sądownictwa. "Jedyną kastą w Polsce jest PiS"

- Jedyną kastą ludzi nieodpowiedzialnych w Polsce jest obecnie Prawo i Sprawiedliwość - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Cezary Tomczyk. Poseł Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że reforma sądownictwa przeprowadzana jest o tym, żeby politycy mogli "rządzić sądami i wydawać polityczne wyroki".

W poniedziałek gościem Łukasza Rogojsza w Porannej Rozmowie Gazeta.pl był poseł na Sejm z Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk. Polityk odniósł się do słów Very Jourovej, która stwierdziła, że reforma sądownictwa w Polsce jest "bombowym nalotem dywanowym". 

Mocne słowa. W dużej mierze prawdziwe. Pochodzące od osoby, która zna środkowoeuropejskie uwarunkowania. Dzisiaj to tak naprawdę nie jest spór prawny, który w Polsce się toczy, ale atak na sądy. A kto atakuje sądy? Ci, którzy przed tym sądem mogą się znaleźć

- powiedział Tomczyk. Stwierdził, że jedyną kastą ludzi nieodpowiedzialnych w Polsce jest obecnie Prawo i Sprawiedliwość. Dodał, że politycy z partii rządzącej kryją się za immunitetami, a "jak to nie wyjdzie, to jest prezydent, który może takiego Mariusza Kamińskiego ułaskawić". Zaznaczył, że PiS traktuje państwo jako swoją własność. Podkreślił, że politycy chcą "rządzić sądami i wydawać polityczne wyroki".

"Teraz mamy reaktywację złych sił"

Cezary Tomczyk porównał język obozu rządzącego do języka z wypowiedzi Gomułki, Gierka i Urbana, którzy w czasach PRL-u mówili, że obce mocarstwa chcą ingerować w sytuację w Polsce.

Nie chcieliśmy takiego języka poznawać jeszcze raz. Teraz mamy reaktywację złych sił

- stwierdził poseł z KO. Tomczyk powiedział, że zakłada, że Andrzej Duda kiedyś odpowie za swoje czyny i stanie przed Trybunałem Stanu.

Więcej o:
Komentarze (36)
Cezary Tomczyk o reformie sądownictwa. "Jedyną kastą w Polsce jest PiS"
Zaloguj się
 • serenita123

  Oceniono 20 razy 14

  PiS to nie kasta.
  to MAFIA.
  wPiS z Wikipedii wygląda znajomo: "Wszyscy wtajemniczeni członkowie są mafiosami (ang. made men), co oznacza, iż pozostają NIETYKALNI w świecie przestępczym, a każda wyrządzona im krzywda spotka się z odwetem."
  Już dawno temu zdiagnozował to Prof. Norman Davies stwierdzając, że Kaczyński działa jak bolszewik, a PiS to najbardziej mściwy gang w Europie

 • kotmiki

  Oceniono 13 razy 9

  Po 5 latach okazuje sie,że PiS to postkomuninistyczna organizacja mafijna dzisiaj rozkradająca Polskę ;kolesie partyjni to wysokiej klasy prostacy rozumiejący swoją rolę wyłacznie w kategoriach nie oddamy władzy nigdy a wszystko dzieje się wg. reguł Gierka z lat 70 XX w.

 • karlik_ja

  Oceniono 8 razy 6

  za SJP kasta: 1. grupa społeczna; 2. grupa owadów o takich samych cechach
  mafia: 1. międzynarodowa, tajna organizacja przestępcza posiadająca wpływy w organach władzy i policji, posługująca się przemocą, zastraszaniem i szantażem; 2. grupa osób nie przebierająca w środkach w realizacji własnych interesów; klika, gang.
  Twierdzę, że PiS nie jest kastą, a czym odpowiedzcie sobie sami.

 • tkslazek

  Oceniono 6 razy 4

  No cóż, niech za całą odpowiedź będzie 'Cezary T.'

 • lajdan

  Oceniono 9 razy 3

  Tomczyk to ten Idiota co z kopaczką smoleńską zaglądał ludziom do talerzy w Warsie?

 • muzoman

  Oceniono 3 razy 3

  Dobra zmiana dla barana.

 • kotmiki

  Oceniono 7 razy 3

  Pislamkie dziadostwo niebawem ,pozbawione dzieki znanej chorobie swego praanoicznego Fuehrera , POzażera się wzajemnie

 • mazzinl890

  Oceniono 4 razy 2

  No cóż, cały Tomczyk :(
  On aż... boli.

 • stanislaw.bala171

  Oceniono 8 razy 2

  Tomczyk to ten mędrzec który zapraszał armie uchodzców do Polski /armie bliżej nieokreśloną -on mówi byle zaistnieć

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX