Cezary Tomczyk o reformie sądownictwa. "Jedyną kastą w Polsce jest PiS"

- Jedyną kastą ludzi nieodpowiedzialnych w Polsce jest obecnie Prawo i Sprawiedliwość - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Cezary Tomczyk. Poseł Koalicji Obywatelskiej stwierdził, że reforma sądownictwa przeprowadzana jest o tym, żeby politycy mogli "rządzić sądami i wydawać polityczne wyroki".

W poniedziałek gościem Łukasza Rogojsza w Porannej Rozmowie Gazeta.pl był poseł na Sejm z Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk. Polityk odniósł się do słów Very Jourovej, która stwierdziła, że reforma sądownictwa w Polsce jest "bombowym nalotem dywanowym". 

Mocne słowa. W dużej mierze prawdziwe. Pochodzące od osoby, która zna środkowoeuropejskie uwarunkowania. Dzisiaj to tak naprawdę nie jest spór prawny, który w Polsce się toczy, ale atak na sądy. A kto atakuje sądy? Ci, którzy przed tym sądem mogą się znaleźć

- powiedział Tomczyk. Stwierdził, że jedyną kastą ludzi nieodpowiedzialnych w Polsce jest obecnie Prawo i Sprawiedliwość. Dodał, że politycy z partii rządzącej kryją się za immunitetami, a "jak to nie wyjdzie, to jest prezydent, który może takiego Mariusza Kamińskiego ułaskawić". Zaznaczył, że PiS traktuje państwo jako swoją własność. Podkreślił, że politycy chcą "rządzić sądami i wydawać polityczne wyroki".

"Teraz mamy reaktywację złych sił"

Cezary Tomczyk porównał język obozu rządzącego do języka z wypowiedzi Gomułki, Gierka i Urbana, którzy w czasach PRL-u mówili, że obce mocarstwa chcą ingerować w sytuację w Polsce.

Nie chcieliśmy takiego języka poznawać jeszcze raz. Teraz mamy reaktywację złych sił

- stwierdził poseł z KO. Tomczyk powiedział, że zakłada, że Andrzej Duda kiedyś odpowie za swoje czyny i stanie przed Trybunałem Stanu.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie