Andrzej Duda wciąż prowadzi w wyścigu po urząd prezydencki. Spada poparcie dla PiS-u [SONDAŻ]

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej", Andrzej Duda wciąż może liczyć na największe popracie spośród kandydatów na prezydentów. Kolejny spadek zaliczyło Prawo i Sprawiedliwość.

Jak pokazuje najnowsze badanie IBRIS przeprowadzone na zlecenie "Rzeczpospolitej", wśród kandydatów na prezydenta z 43,7-procentowym wynikiem prowadzi Andrzej Duda. Na drugi wynik w pierwszej turze wyborów może liczyć Małgorzata Kidawa-Błońska (29,2 proc.), trzeci - Szymon Hołownia (8,1 proc.), a dalej: Robert Biedroń (6,9 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (4,0 proc.) i Krzysztof Bosak (3,8 proc.).

Jeśli doszłoby do drugiej tury wyborów prezydenckich, z 50-procentowym wynikiem wygrałby Duda. Na mniej niż połowę głosów może liczyć jedynie w starciu z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (49,6 proc. do 45,3 proc.).

Spada poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości

Wśród partii na największą ilość głosów może liczyć Prawo i Sprawiedliwość. Popiera je 35,9 proc. badanych. To mniej niż w styczniu, kiedy poparcie dla partii rządzącej plasowało się na poziomie 37,3 proc. Na 27,2 proc. głosujących może liczyć Koalicja Obywatelska. 15,6-procentowy wynik uzyskała Lewica, 7,3-proc. - PSL i Kukiz'15, a 6,3-proc. - Konfederacja. 7,7 proc. badanych nie wie na kogo głosować.

Badanie dla "Rzeczpospolitej" pokazuje, że zwiększa się dystans między poparciem dla obecnego prezydenta a dla obozu władzy.

Sondaż IBRIS został przeprowadzony w dniach 7-8 lutego 2020 roku na 1100-osobowej grupie respondentów.

>>> Czy Polsce jest potrzebny Kwaśniewski 2.0? Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (407)
Andrzej Duda wciąż prowadzi w wyścigu po urząd prezydencki. Spada poparcie dla PiS-u [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 152 razy 128

  A potem będzie tłmaczenie - ja przecież nie głosowałem na PiS, tylko na Dudę.

  Ależ głupi ci Polacy, nawet sam wygląd i maniera wypowiedzi Dudy to przecież esencja polskiego buraka, który wiedzie ten kraj do koejnej katastrofy.

 • sailor2016

  Oceniono 76 razy 60

  Powoli wraca normalność. Jeszcze troszkę i odsuniemy dojną zmianę od koryta i wsadzimy do pudła gdzie ich miejsce.

 • ciemnastronaksiezyca

  Oceniono 50 razy 42

  Żałosne towarzystwo. Z Polski zrobili europejski wychodek i razem z Rosją cieszą się naszą słabością. A naród w ekstazie....

 • c.t.k

  Oceniono 48 razy 36

  Duda od dawna już prowadzi kampanię prezydencką, ma potężne media"publiczne" tylko dla siebie, a mimo tego nie jest w stanie wygrać w pierwszej turze. Źle dla nich - dobrze dla nas>

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX