Wiceminister Wójcik o podarciu projektu uchwały przez Nawackiego: Nie powinien tego robić

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik przyznał, że Maciej Nawacki nie powinien przed kamerami niszczyć projektu uchwały sędziów. - Sędziowie, którzy są w Krajowej Radzie Sądownictwa lub przeszli przez KRS, są pod ogromną presją - tłumaczył Wójcik.

Sekretarz stanu w resorcie Sprawiedliwości był pytany o zachowanie Nawackiego w programie "Kawa na ławę" TVN24. Michał Wójcik przyznał, że Maciej Nawacki "nie powinien tego zrobić". Chodzi o podarcie przed kamerami projektu uchwały, wspierającej sędziego Juszczyszyna

- Sędziowie, którzy są w Krajowej Radzie Sądownictwa lub przeszli przez KRS, są pod ogromną, gigantyczną presją - stwierdził. Dodał, że tej presji winna jest opozycja, która domaga się ujawnienia list poparcia do KRS. Według niego cel jest taki, by "przez kolejne tygodnie do któregoś pokolenia sprawdzać, kto kim jest, dlaczego i z kim ma jakieś relacje". 

>>> Wawrykiewicz: 27 osób z 10 tysięcy wpłynęło na wybór KRS

Zobacz wideo

- Oni są pod ogromną presją i to też trzeba zrozumieć. Nie pochwalam tego, mówię to bardzo wyraźnie, nie pochwalam też wpuszczenia kamer na to zebranie, dlatego że za chwile kamery będą w naszych gabinetach, będziecie państwo obserwowali jak my podejmujemy decyzję, nie chcemy tego - powiedział.

Maciej Nawacki podarł projekt uchwały

W piątek w Sądzie Rejonowym w Olsztynie zorganizowano zebranie, na którym sędziowie odrzucili sprawozdanie roczne z działalności sądu za rok 2019. Przeciwko sprawozdaniu głosowało 33 sędziów, czterech się wstrzymało, a dwóch było za. Następnie jedna z obecnych na sali sędzi przeczytała podpisany przez część sędziów Sądu Rejonowego w Olsztynie, apel wzywający prezesa sądu Macieja Nawackiego, by nie przeszkadzał w pracy zawieszonemu w obowiązkach Pawłowi Juszczyszynowi. Tym samym zgłoszono propozycje uchwał. W odpowiedzi prezes Nawacki powiedział, że "korzysta ze starej parlamentarnej tradycji" i podarł propozycję uchwały wspierającą sędziego Juszczyszyna.

Więcej o: