Platforma Obywatelska ma nowe władze. Rafał Trzaskowski i Bartosz Arłukowicz wiceszefami partii

Podczas pierwszego spotkania po wyborze Borysa Budki na nowego przewodniczącego partii, Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej wybrała nowe władze. Ugrupowanie ma m.in. dwóch nowych wiceszefów.

Wiceprzewodniczącymi Platformy Obywatelskiej zostali Rafał Trzaskowski oraz Bartosz Arłukowicz. Na stanowiskach wiceszefów pozostali Tomasz Siemoniak i Ewa Kopacz. Sekretarzem generalnym partii został Marcin Kierwiński.

Borys Budka w Porannej Rozmowie Gazeta.pl: "Za pieniądze podatników kupuje się hejt" >>>

Zobacz wideo

Nowe władze PO. Trzaskowski i Arłukowicz wiceszefami partii

Z kolei w zarządzie krajowym PO zasiedli: Urszula Augustyn, Tomasz Grodzki, Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Kropiwnicki, Izabela Leszczyna, Czesław Mroczek, Sławomir Nitras, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Pomaska i Cezary Tomczyk.

Podczas konwencji przemawiał m.in. wybrany pod koniec stycznia nowy szef partii, Borys Budka. W trakcie swojego wystąpienia powiedział, że "zmiany zaczynają się od małych rzeczy, ale takie zmiany mogą doprowadzić do wielkiej zmiany w Polsce". Szef PO podkreślił również, że gdy 19 lat temu powstawała Platforma Obywatelska, to opierała się ona na "wielkiej idei". - Na idei wspólnoty, idei energii, ale przede wszystkim idei, która połączyła konserwatystów-liberałów, połączyła przedsiębiorców-samorządowców, połączyła nas wszystkich - powiedział Borys Budka.

Głos zabrała także kandydatka PO na prezydenta, Małgorzata Kidawa-Błońska.

- Zmieniamy Platformę, ale obiecuję wam, że nie spocznę, dopóki nie zmienimy razem całej Polski. Nie możemy się oglądać za siebie, myśleć, co by było gdyby. Musimy myśleć o przyszłości. Nie możemy cofać się nawet o pół kroku. W naszym polskim domu panuje teraz duchota i stęchlizna. My wiemy, jak tu przewietrzyć i posprzątać - powiedziała Kidawa-Błońska.